zarobki na CNC

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#31

Post napisał: tomk38 » 16 sty 2015, 15:45

pdasiek pisze: u nas w małym mieście w centrum polski, programista który jest całkowicie samocdzielny, ustawia maszyny pracując z wytaczadłami po 10.000 zł sztuka, tolerancje często gęsto po kilkanaście mikronów na centrum frezarskim zarazbia 11.5 zł do ręki.
to są niestety ale śmieszne pieniądze jak na fachurę co robi w przemyśle. taka jest Polska niestety. Dopiero ucze się tej Polski, wróciłem z Irlandii po 10 latach, tam wykły robotnik bez wykształcenia ma te 400-500 euro na tydzień.
Ceny w Polsce w wielu dziedzinach mamy zachodnie, a zarobki żenująco niskie.



Tagi:


Damradę
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 283
Rejestracja: 04 gru 2013, 13:16
Lokalizacja: Ścinawa

#32

Post napisał: Damradę » 16 sty 2015, 17:48

WZÓR pisze:
pdasiek pisze:...
u nas w małym mieście w centrum polski, programista który jest całkowicie samocdzielny, ustawia maszyny pracując z wytaczadłami po 10.000 zł sztuka, tolerancje często gęsto po kilkanaście mikronów na centrum frezarskim zarazbia 11.5 zł do ręki. ....
A u mnie (w Oławie) operatorzy pras na tłoczni mają tyle na rękę.

Mariusz.
W jakim to małym miasteczku zarabiają 11.50 na rękę, bo tak se myślę ,że to już lepiej i na stróżówkę do ochrony tam mają 10zł w prawdzie brutto,ale odpowiedzialność żadna ,siedzi to w cieplutkiej kanciapce i ogląda telewizję(nikogo nie obrażając nie o to mi chodzi).
Wzór ma rację w oławskim zntk spawacze mają nawet 17zł. w prawdzie przez pośrednika ,ale jest. a miasteczko porównując do Wrocławia to malutkie.Operatorzy cnc też są u nas w cenie, tzn w większej jak 11.50zł :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”