Rekrutacja na Studia Podyplomowe CAD/CAM/CNC!!!

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 928
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#11

Post napisał: Pneumokok » 20 paź 2014, 16:27

Niech mi koleżanka napisze, kto prowadzi zajęcia na tych studiach podyplomowych? Z chęcią przeczytam. W trakcie studiów zdołałem poznać praktycznie wszystkich, którzy nam wykładają, więc na podstawie nazwisk mniej-więcej jest w stanie określić poziom tego kursu :mrgreen:


Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Tagi:


Autor tematu
studentka21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: warszawa

#12

Post napisał: studentka21 » 21 paź 2014, 12:01

to nie kurs tylko studia.. :razz:
sylwia


m0d3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 25 sie 2012, 12:27
Lokalizacja: Śląsk

#13

Post napisał: m0d3 » 21 paź 2014, 12:06

Witam.
Ja chciałbym się dowiedzieć z ciekawości:
Jaki CAD?
Jaki CAM?
Jakie systemy sterowania można u was poznać?
Jakie certyfikaty można zdobyć?

Pozdrawiam
TruLaser 3030, 3040, 5060.
TruBend 5320.
Mazak VTC820/20.
SolidWorks, SolidEdge, AutoCad, SolidCam, EdgeCam, TruTops, Lantek
Blachy blachy blachy!


Autor tematu
studentka21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: warszawa

 Widac nikt nie zrozumial ze potrzeba roboli do pracy na ma

#14

Post napisał: studentka21 » 21 paź 2014, 12:43

o No tak to niestety smutna rzeczywistość, ale oprócz operatorów potrzeba również technologów, a mając co nieco w głowie można też pomyśleć o własnej firmie. Na pewno nie kształcą tam dyrektorów , ale specjalistów wysokiej klasy.

[ Dodano: 2014-10-21, 12:55 ]
"Ale dla kogos ta oferta ? bo chyba nie dla nas bo to raczej wielu z tu obecnych na forum moglo by tam uczyc waszych wykladowcow obrobki skrawaniem i wykorzystania CAD/CAM w pracy.."


o Odpowiedz: Oferta jest dla tych którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę w obszarze CAD/CAM/CNC poświadczoną dyplomem najlepszej polskiej uczelni technicznej. Wiedzę, na przykład o tym dlaczego i jak obrabia się super twarde materiały, czy cienkościenne części z aluminium, jak unikać płynięcia materiału, co to jest biała linia i jak sobie z tym radzić, jak unikać drgań samowzbudnych, jakie strategie obróbki wybrać dla jakich materiałów i narzędzi, jak przeprowadzać optymalizacje, itp. Po za tym w branży pracuje bardzo dużo osób, które są bardzo dobre w swojej wąskiej specjalności, np. w programowaniu obrabiarki, ale brakuje im wiedzy w zakresie całego procesu wytwarzania części – od projektowania konstrukcji i jej optymalizacji pod kątem obróbki, poprzez optymalne projektowanie technologii, wykorzystanie najnowszych możliwości systemów CAM, po wykonanie i pomiary z wykorzystaniem zawansowanych urządzeń pomiarowych. Co zaś się tyczy wykładowców to większość z nich pracuje również w przemyśle i na co dzień zajmują się tymi problemami. Tak przez ciekawość dodam jeszcze, że w poprzedniej edycji dwie osoby przylatywały do nas na zajęcia na każdy zjazd z Anglii, a w poprzednich było kilku właścicieli bardzo znanych firm z tej branży – jeden z nich nawet przez jakiś czas gościnnie prowadził później wykłady. Podsumowując jest to obecnie najbardziej zawansowany sposób zdobycia wykształcenia i umiejętności tego typu w Polsce i dodatkowo prowadzony przez Politechnikę Warszawską, której dyplom ma coraz większe znacznie.

[ Dodano: 2014-10-21, 12:59 ]
"Widac nikt nie zrozumial ze potrzeba roboli do pracy na maszyny a nie dyrektorow czy kierownikow. "

No tak to niestety smutna rzeczywistość, ale oprócz operatorów potrzeba również technologów, a mając co nieco w głowie można też pomyśleć o własnej firmie. Na pewno nie kształcą tam dyrektorów , ale specjalistów wysokiej klasy.

"Cieszymy sie z tego razem z toba a teraz pochwal sie jaki detal i za ile tys wykonalas samodzielnie i na jakiej maszynie."

No cóż mam inną pracę, ale nasi wykładowcy pracują między innymi dla przemysłu lotniczego a tam są baaardzo drogie i skomplikowane detale.

"a ja w pracy przez 8 godz. dziennie mam 100% "laboratoria"!!! "

No to być może nie jest to oferta dla Pana, chyba że chciałby Pan robić w życiu coś więcej.
sylwia


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

Re:  Widac nikt nie zrozumial ze potrzeba roboli do pracy n

#15

Post napisał: pprzemo88 » 21 paź 2014, 16:01

No tak to niestety smutna rzeczywistość, ale oprócz operatorów potrzeba również technologów, a mając co nieco w głowie można też pomyśleć o własnej firmie. Na pewno nie kształcą tam dyrektorów , ale specjalistów wysokiej klasy.
Firm/firemek/zakladow CNC w PL jest od groma wiec argument nietrafiony a co do technologow to takich ofert nie uswiadczysz a jak jest taka to wymagana praktyka i to spora a nie dyplom.
[ Dodano: 2014-10-21, 12:55 ]
Odpowiedz: Oferta jest dla tych którzy chcieliby zdobyć nową wiedzę w obszarze CAD/CAM/CNC poświadczoną dyplomem najlepszej polskiej uczelni technicznej. Wiedzę, na przykład o tym dlaczego i jak obrabia się super twarde materiały, czy cienkościenne części z aluminium, jak unikać płynięcia materiału, co to jest biała linia i jak sobie z tym radzić, jak unikać drgań samowzbudnych, jakie strategie obróbki wybrać dla jakich materiałów i narzędzi, jak przeprowadzać optymalizacje, itp. Po za tym w branży pracuje bardzo dużo osób, które są bardzo dobre w swojej wąskiej specjalności, np. w programowaniu obrabiarki, ale brakuje im wiedzy w zakresie całego procesu wytwarzania części – od projektowania konstrukcji i jej optymalizacji pod kątem obróbki, poprzez optymalne projektowanie technologii, wykorzystanie najnowszych możliwości systemów CAM, po wykonanie i pomiary z wykorzystaniem zawansowanych urządzeń pomiarowych. Co zaś się tyczy wykładowców to większość z nich pracuje również w przemyśle i na co dzień zajmują się tymi problemami. Tak przez ciekawość dodam jeszcze, że w poprzedniej edycji dwie osoby przylatywały do nas na zajęcia na każdy zjazd z Anglii, a w poprzednich było kilku właścicieli bardzo znanych firm z tej branży – jeden z nich nawet przez jakiś czas gościnnie prowadził później wykłady. Podsumowując jest to obecnie najbardziej zawansowany sposób zdobycia wykształcenia i umiejętności tego typu w Polsce i dodatkowo prowadzony przez Politechnikę Warszawską, której dyplom ma coraz większe znacznie.
Ma Pani pojecie o temacie ale nie zna Pani realiow rynku i tak naprawde nie wie do kogo te oferte kierowac.To co Pani tak ladnie opisala to MIX wszystkiego czytaj nadamiar wiedzy nie popartej praktyka choc moze dobre to dla kogos mlodego po licencjacie np: politologi ktory zapragnie pracowac w CNC.
Dzis dobry operator po kilku-kilkunastu latach pracy zdobywa te sama wiedze i to w praktyce.Operator obecnie to nie tylko guzikowy ale ustawiacz/programista/technolog i kontrola jakosci bo takie realia dyktuje rynek i pracodawcy.
[ Dodano: 2014-10-21, 12:59 ]
No cóż mam inną pracę, ale nasi wykładowcy pracują między innymi dla przemysłu lotniczego a tam są baaardzo drogie i skomplikowane detale.
Pracuja jako co? operator/programista czy siedza na tylko w biurze i grzebia w komputerze.Ile ci wykladowcy maja lat i jaka kariere?Moze pierw zaczynali jako robole?
Gratulacje dla Pani skonczyc studia i robic co innego to widac sama Pani doszla do tego ze papierek dzis w PL mozna sobie schowac w ........buty.
"a ja w pracy przez 8 godz. dziennie mam 100% "laboratoria"!!! "
No to być może nie jest to oferta dla Pana, chyba że chciałby Pan robić w życiu coś więcej.
Tak ten Pan chcialby myslec ze pracodawca widzac dyplom waszej uczelni posika sie ze szczescia ,a i widac ze Pani nie zrozumiala dygresji ze kolega przerabia codziennie w praktyce to co wy nazywacie labolatoriami.

Bardzo prosze nas uswiadomic ile taka przyjemnosc kosztuje tzn ten kurs ups studia?
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 928
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#16

Post napisał: Pneumokok » 21 paź 2014, 17:56

studentka21 pisze:to nie kurs tylko studia.. :razz:
KOLEJNY raz proszę o podanie nazwisk wykładowców. Przepraszam, ale takie słodkie pierdzenie w Pani wykonaniu, że "wykładowcy współpracują z przemysłem lotniczym" do mnie nie trafia. Rzeczywiście prof. Jemielniak wraz z kilkoma doktorkami prowadzą badania nt. zużycia narzędzi przy skarawaniu INCONELU jednak to nie ma nic wspólnego z nauką technologii. Coraz bardziej jestem przekonany, że to kolejny przekręt, żeby naciągnąć ludzi na kasę pod przykrywką "elitarności" PW. Te całe studia pewnie wcale nie są lepsze od najtańszego kursu prowadzonego przez ZDZ'ty. Jeśli nie zgadza się Pani z moimi zarzutami, proszę o odpowiedź, bo ignorowanie mnie tylko utwierdzi mnie w moich przekonaniach.
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

sajo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2014, 10:16
Lokalizacja: Poznań

#17

Post napisał: sajo » 21 paź 2014, 18:48

przemo88, w linku jest, że 8k. rhino z camem bym se za to kupił :wink:


Autor tematu
studentka21
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2014, 14:28
Lokalizacja: warszawa

#18

Post napisał: studentka21 » 22 paź 2014, 11:48

Jeśli ktoś jest zainteresowany i poważnie podchodzi do sprawy wie, gdzie szukać informacji e-mail strony jest podany w ogłoszeniu, należy uzupełnić zgłoszenie, a potem zadawać wszelkie pytania jakie kto chce, a informacje zostaną mu udzielone.
sylwia

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#19

Post napisał: clubber84 » 22 paź 2014, 13:56

Witam,
kolego Pneumokok - kadrę dydaktyczną znajdzie kolega tutaj.
studentko21 - z tego co piszesz jesteś absolwentką tych studiów i robisz im jeszcze darmową reklamę na portalu branżowym, gdzie większość użytkowników jest już obeznana z procesami i maszynami, na których prowadzone są zajęcia teoretyczne i praktyczne?

Dla mnie jest to nielogiczne posunięcie. :roll:
Jeszcze na dodatek próbujesz wytłumaczyć, że te studia NAM się przydadzą?
Jak my (będąc po szkole średniej) już dawno zarabiamy tyle, co osoba, która te studia skończyła (a niektórzy dwa albo trzy razy więcej), a doświadczeniem możemy jeszcze obdarować prowadzących te zajęcia. :mrgreen:
Ze swojej strony radzę, aby na przyszłość takie "ogłoszenia" zamieszczać na portalach przeznaczonych dla studentów i absolwentów studiów, którzy chcą wystartować w branży CNC - my już dawno wystartowaliśmy i takie "studia" nie są nam do szczęścia potrzebne - przynajmniej mi oraz z tego, co widzę kilku innym kolegom z forum.

BTW.
Tak po prawdzie, to temat znajduje się w złym dziale - powinien zostać przeniesiony do działu "Praca - Ogłoszenia (Oferty)" lub do działu "Na luzie".
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 19:06 przez clubber84, łącznie zmieniany 1 raz.


m0d3
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 32
Rejestracja: 25 sie 2012, 12:27
Lokalizacja: Śląsk

#20

Post napisał: m0d3 » 22 paź 2014, 15:31

To taki kurs za 8k ;)
Jak ktoś lubi papierki to czemu nie...
Ja miałem 3 Kursy z UE które w sumie miały 410godzin a program bardzo podobny.
Tylko że w moim przypadku zajęcia były prowadzone przez ludzi z branży kierowników firm produkcyjnych którzy z CAD/CAM/CNC mają styczność codziennie.
Jakieś 150godzin z tego szkolenia było programowanie w symulatorach w gcode, fanuc'u i sinumeriku. Raczej tam takich zabaw nie będzie ;)
TruLaser 3030, 3040, 5060.
TruBend 5320.
Mazak VTC820/20.
SolidWorks, SolidEdge, AutoCad, SolidCam, EdgeCam, TruTops, Lantek
Blachy blachy blachy!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”