Wymiarowanie w eduCad

eduCAD

rdt
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2009, 17:43
Lokalizacja: Radom

#11

Post napisał: rdt » 03 gru 2009, 01:13

właśnie sprawdziłem ale podczas przyciągania nic mi się nie podświetla na zielono (chyba że chodzi Ci o to że krzyżyk się podświetla - mało przydatne bo jak mam widok całego arkusza to ciężko trafić)

prosty test - w lini poleceń wpisałem rectangle 10,10,110,110)
sprawa ok jest prostokąt 100 na 100
następnie sprawdziłem - przyciąganie do punktów charakterystycznych - włączone żeby zobaczyć linię przy 600 x1200 mm trzeba celować i nieźle wlepiać gały - ale przecież po to jest włączone przyciąganie do punktów żeby tego nie robić .
O dziwo do pierwszego punktu łapie "lepiej" a do drugiego wcale.
potem jak chce sprawdzić wymiar to albo trzeba powiększać , albo odejmować wyświetlane współrzędne - są nawet środka i ok - ale nie można podać jak przy rysowaniu L=100mm na końcu ?

da się tu jakoś ucinać linię drugą linią ? albo jakoś podzielić np okrąg na równe części ?

Jeśli autor czyta to po pierwsze moje gratulacje bo kawał roboty wsadzony - nie ma co


jaki moderator takie forum

Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Post napisał: Piotr Rakowski » 03 gru 2009, 06:33

Z tym przyciąganiem sprawa nie sest taka oczywista, bo tak naprawdę miejscem, któe jest brane pod uwagę jest aktualna pozycja kursowa myszy, a nie punkty obiektów.

W następnej wersji (3.0) będzie cięcie i łączenie obiektów. Będzie także dynamiczna zamiana na krzywe (np. w trakcie cięcia) oraz łączenie obiektów.

Autor czyta i dziękuje za uznanie.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


rdt
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2009, 17:43
Lokalizacja: Radom

#13

Post napisał: rdt » 03 gru 2009, 18:32

Nie ma za co dziękować bo się należy - oczywiście ze nie ma sensu drugiego autocada robić jeśli można zapytać - kiedy mniej więcej będzie wersja 3.0 ?
No i czy będzie jakoś przyciąganie zmienione, czy będzie czcionka wymiarowania będzie czytelna (o stałej wielkości bez względu na powiększenie ? jeśli) czy.................. pytań i sugestii mam mnóstwo ale nie mam zamiaru wyjść na marudę więc może stopniowo będę pytal :mrgreen:
jaki moderator takie forum

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 gru 2009, 07:56

eduCAD 3.0 najwcześniej ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku - wersja inicjalna rzecz jasna. Postaram się w niej zawrzeć tyle Waszych sugestii, ile się da. Ale ponieważ program "weksluje" w kierunku narzędzia graficznego do szybkiego przygotowywania ścieżek 2.5D, a mniej do samego CAD-owskiego rysowania, nie wiem, czy wszystkie opcje zawarte w 2.7 będą kontynuowane.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


robindb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:18
Lokalizacja: Gdańsk

#15

Post napisał: robindb » 04 sty 2010, 20:27

Siemka, Mam prośbę odnośnie figury na poniższym obrazku.
Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi zwymiarował ten element.(POTRZEBNE SĄ WSZYSTKIE WYMIARY{Bez wymiarów zbędnych i powtarzających się})
Wymiary mogą być wzięte z głowy , chodzi mi tylko oto , ażeby ktoś umieścił na tym rysunku linie wymiarowe z pomocniczymi ;D
http://img341.imageshack.us/i/beztytuucx.jpg/

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „eduCAD”