eduCAD 2.7 - nowa opcja napisów z krzywych

eduCAD
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

eduCAD 2.7 - nowa opcja napisów z krzywych

#1

Post napisał: Piotr Rakowski » 29 mar 2009, 15:48

Witam wszystkich,

Pracuję nadal nad wersją 2.7 eduCADa, a dokładniej nad nowymi opcjami. Postanowiłem przyjrzeć się konwersji liter na krzywe i dorobić opcję konwersji całych napisów. Zrobiłem ją właśnie wczoraj w nocy. Dzięki tej opcji można od razu wpisać cały napis (sentencję) nie tak, jako poprzednio - literka po literce. Długość pojedynczego napisu ograniczyłem do 60 znaków (czyli długość jednej linii napisu).

Zrzuty ekranowe poniższe pokazują, jak to działa. Rysunki 3 i 4 pokazują, jak cały napis przygotowano do postaci możliwej do cięcia ploterem termicznym (w styropianie czy styrodurze) - którą to opcję dorobiłem poprzednio.

Całość (konwersja i odpowiednie łączenie) nie trwa dłużej, niż jedną minutę - dla napisu "Neapolipolitańczykowianeczka" :lol:
Załączniki
N2.jpg
Wykonany napis z krzywych.
N2.jpg (12.51 KiB) Przejrzano 1427 razy
N1.jpg
Okno dialogowe wpisywania linijki tekstu.
N1.jpg (24.07 KiB) Przejrzano 1428 razy
N4.jpg
Podgląd w STEP2CNC
N4.jpg (18.36 KiB) Przejrzano 1431 razy
N3.jpg
Napis złączony i przygotowany w postaci jednego obiektu (dla plotera termicznego).
N3.jpg (14.83 KiB) Przejrzano 1448 razy


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


wificnc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 21 sty 2006, 18:09
Lokalizacja: Wlkp

#2

Post napisał: wificnc » 30 mar 2009, 11:38

Bardzo fajna - szybka - praktyczna opcja w EduCaD
Step i EduCad na pewno zakupię ale czekam jeszcze na opcję bardzo mnie interesującą
Cena za całość jak do użytku domowego (i nie tylko) jest bardzo dobra patrząc na ciągle rozwijane nowe dodatki
Wiercenie z pliku EXELLON mam opanowane i wychodzi bardzo fajnie w STEP2CNC
Wysyłałem wcześniej przykładowe pliki do autora i zostałem pozytywnie wysłuchany
Ukłony i podziękowania w stronę autora oprogramowania

Ja mam trochę inną prośbę może kiedyś było już pisane
Chodzi mi o ostatnią czynność z PCB czyli frezowanie z Protela bo z Eagle to wszystko super
Z Protela eksportuję plik całości PCB jako DXF i otwieram w EduCad (oczywiście mam Demo więc brak otwarcia)
Czy z tego pliku można zrobić obrys do frezowania (lub z plików gerbera)

Przesyłam plik z widokiem ścieżek , padów (w orginale są okrągłe)
Te dodatkowe cztery pady na narożnikach to dodatek bo podczas wiercenia to właśnie one pokazywały właściwy obrys PCB
Oczywiście jest to przykład bez żadnego układu scalonego ale w innych są i to bardzo potrzebne tak że ręczny obrys wtedy odpada

Pozdrawiam FW
Załączniki
PCB3 całość.rar
(5.13 KiB) Pobrany 310 razy


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: ARGUS » 30 mar 2009, 15:37

Piotr Rakowski pisze: Dzięki tej opcji można od razu wpisać cały napis (sentencję) nie tak, jako poprzednio
To jest tylko na potrzeby plotera termicznego< czy "zwykły" grawer też można będzie tak zrobić - na przykład porozsuwać pojedyńcze litery z napisu?
Jak będzie wyglądać sprawa poprzednich wersji programu ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 30 mar 2009, 22:32

Do kol. Argus: opcja opisywana w wątku będzie dostępna dla wszystkich. Będzie można także je porozsuwać - każda litera jest po prostu oddzielnym wielobokiem (lub składa się z kilku wieloboków).

Do kol. Wificnc - szczerze powiem - ni cholery nie rozumiem problemu.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


wificnc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 21 sty 2006, 18:09
Lokalizacja: Wlkp

#5

Post napisał: wificnc » 31 mar 2009, 09:17

Panie Piotrze chodzi mi o typowe frezowanie płytki PCB
Z programu Eagle jest konwerter HPGL mill-outlines.ulp i otrzymujemy gotowy plik PLT do wczytania w STEP2CNC. Natomiast z Protelem jest problem bo brak takiego konwertera i jedynie są pliki wyjściowe w formacie EXELLON - wiercenie i Gerbera
Jest jeszcze możliwość wyeksportowania widoku płytki w formacie DXF co właśnie pisałem
Chodzi mi o funkcję w EduCad aby z tego pliku robić obrys całości ścieżek,padów itp... do frezowania.Próbowałem w Corelu z obwiednią ale nie bardzo to wychodziło
Na dzień dzisiejszy mogę poprowadzić ręcznie obrys ale przy bardziej skomplikowanych płytkach raczej odpada . Chciałbym poznać Pańską opinię bo w wersji Demo EduCad brak otwierania pliku DXF

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 31 mar 2009, 22:08

Jak już się nauczę dobrze programować to to zrobię! :roll:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


angermanek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2007, 13:30
Lokalizacja: Tarnów

#7

Post napisał: angermanek » 18 kwie 2009, 20:19

Witam serdecznie
P.Piotrze co z tą nowa wersja 2,7 miala byc juz tydzien temu a tu nic ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 19 kwie 2009, 05:34

Witam,

Bo kurczę nie miałem czasu na napisanie pomocy do nowych opcji. Pracowałem usilnie by zakończyć pracę nad termikiem T-1. Może już jutro wrzucę na naszą stronę.

===========================
Już wrzuciłem: http://www.lynxsft.home.pl/educad/eduCAD27.exe

UWAGA: Opcja łączenia obiektów w jeden dla ploterów termicznych nie została włączona w eduCAD 2.7. Opcję tą będzie miało jedynie oprogramowanie sprzedawane z ploterami termicznymi.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


angermanek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 48
Rejestracja: 28 paź 2007, 13:30
Lokalizacja: Tarnów

#9

Post napisał: angermanek » 19 kwie 2009, 11:39

witam serdecznie
to wielka szkoda ze nie bedzie tej opcji w wersji 2,7 ,a moze by pomysl kolega pan piotr o jakiejs zapłacie za nową funkcje dla posiadaczy pełnego educada?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 19 kwie 2009, 18:00

Będzie dostępna za 99 zł - update z 2.6.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „eduCAD”