Ploter tnący nie trafia w linie

Ploter tnący nie trafia w linię

Plotery tnące

Autor tematu
prootrash
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2019, 14:57

Ploter tnący nie trafia w linie

#1

Post napisał: prootrash » 19 mar 2019, 15:02

Kłaniam się,

Mam problem od początku z malutkim ploterem tnącym Brother CM600. Nie wiem gdzie jest przyczyna - czy w oprogramowaniu w którym rysuję projekty czy w samej maszynie, ale...

Jak zrobię projekt z napisem TEST i plotuję to np. przy drugim T na samym ogonie litery ploter mi zacina tak jak na przykładowym rysunku, który załączyłem. Linia nie trafia w linię. Gdy przesunę projekt na macie na inne miejsce problem i tak występuje dokładnie w tym samym miejscu. Nawet jak odwrócę projekt to to występuje. Problem pojawia się losowo na niektórych kołach lub prostokątach. Najlepsze jest to, że to jest powtarzalne, czyli np. narysuję 3 prostokąty o różnej wielkości i tylko jeden z nich będzie się tak nacinał. Zawsze ten sam i w tym samym miejscu. Niezależnie od pozycji na ploterze w jakiej go plotuję :/ Stawiam na oprogramowanie - ale gdzie szukać przyczyny?

Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Potrzebuję plotować dosyć złożone kształty z folii, ale to praktycznie psuje każdy mój projekt. Obrazek




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Ploter tnący nie trafia w linie

#2

Post napisał: kubus838 » 22 mar 2019, 16:26

Witam

Jak myślę chodzi o ploter tnący z nożem wleczonym. Oczywiście o samym projekcie stworzonym w programie nie piszę bo rzecz jasna, że trzeba go sprawdzić. Druga przyczyną może być źle ustawiony offset. Trzecią przyczyną może być uszkodzone łożysko w oprawce noże. W moim prywatnym ploterze to było i wyglądało ja na Twoim przykładowym rysunku.

A co do offsetu to najlepiej nie sugerować się napisem na opakowaniu nożyka tylko próbować każde ustawienie osobno. I nie robić tego na "teście" z urządzenia tylko narysować sobie jakiś kształt i wycinać osobno.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”