Maxtech 1351 problem

Plotery tnące

Autor tematu
arkadio85
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016, 01:12
Lokalizacja: Śląsk

Maxtech 1351 problem

#1

Post napisał: arkadio85 » 25 lip 2016, 01:48

Witam serdecznie, posiadam taki ploter Maxtech 1351.
Ploter chciałem podłączyć do laptopa, windows 7 64bit, posiada tylko usb.
Ploter ma wejscie usb-b. Nie posiadał kabla zasilającego, ani kabla usb a-b.
Pod reką miałem drukarkę, wziąłem kabel zasilajacy z niej oraz kabel usb a-b.

Sterowniki dołączone na plycie nie chciały wogóle zainstalować się na windows 7.

Znalazłem wersję sterownika CH341SER amd64. Zainstalował, po podłączeniu plotera widzi port com3 i teraz:

dodatkowo zainstalowałem ploter jako drukarkę przez sterownik graphtec (tak było w instrukcji).

ustawienie portu com3 na laptopie: bound rate 9600, xon xoff (to samo na ploterze, z góry jest tak ustawione po wlączeniu plotera), poprzez puszczenie do cięcia przez corel, ploter wycina, można w trakcie pracy zwiekszać lub zmniejszać prędkość, ale jakość cięcia jest zła, tzn. zaokrąglone rogi, w ploterze nie ma ustawienia offsetu, więc użyłem program artcut :

W artcut, wybieram jako ploter (graphtec, lub jinka) ustawiam port tak samo, importuje EPS z corela, puszczam cięcie i teraz ploter zaczyna ciąć i nagle robi poziomą linię od prawej do lewej, resetuje, puszczam jeszcze raz, ale za chwile znowu to samo. Zmieniam ustawienia przesyłu na 4800, działa trochę dłużej ale znowu to samo. Doszedłem do tego iż jak ustawię na porcie na laptopie bound rate 2400 i to samo na ploterze 2400 to wtedy wycina z artcuta, zrobiłem na próbę złożony projekt i czekałem dość długo ciął cały czas, ale wolno, gdy zwiększyłem prędkość, znowu kończy normalną pracę tylko tnie linię.

Gdzie może być przyczyna takiego zachowania? Dlaczego bezpośrednio z corela tnie normalnie przy większych wartościach komunikacji, a przez artcuta ta komunikacja np. sama się zmienia, lub tnie dobrze dopiero przy tak niskich ustawieniach. Czy jest to spowodowane iż artcut przesyła jakieś informacje o tym offsecie czego nie robi bezpośrednio z corela?

Kabel usb ma długość 1,7m, ploter nie jest uziemiony.

Ploter jest nowy. Dziwi mnie ta różnica w zachowaniu z corela i z artcuta. Dziękuję za jakieś porady co do tematu.



Tagi:


max-walker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:47
Lokalizacja: centrum

#2

Post napisał: max-walker » 28 lip 2016, 23:17

sterowniki wez od producenta i oni pomagaja w ustawieniach - mam na xp, 7 i 10 zainstalowane

z tego co mam u siebie to predkosc jest 9600 i sterowanie przeplywem sprzetowe a nie xon/xoff

z corela uzywac plt do exportu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”