Poszukuję serwisu do frezarki CNC firmy plotcomplex

Plotery tnące

Autor tematu
pcwbud
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, 20:47
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Poszukuję serwisu do frezarki CNC firmy plotcomplex

#1

Post napisał: pcwbud » 17 gru 2015, 20:52

Witam jestem pierwszy raz na forum.

Poszukuję speca który pomógł by mi w naprawie mojej frezarki która ma zaledwie 2,5 roku. z firmy Plotcomplex
problem polega na tym że w trakcie procesu frezowania wyłącza się wrzeciono a posuw potrafi iść dalej wg rysunku.
sprawdziłem przewody łączące komputer z sterownikiem,wgrałem nowego mach, wymieniłem falownik sterownik sprawdziłem u producenta ponadto producent zasugerował że mogą być spadki napięci to sterownik podłączyłem przez ups i ciągle to samo.

może ktoś zna się na tym i przeprowadzi udany SERWIS tej maszyny

Obrazek

Obrazek

[/youtube]


pcwbud

Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 19 gru 2015, 12:57

Serwis producenta ma tu wizytówkę ... https://www.cnc.info.pl/budowa-i-napraw ... n-vf93.htm Kontakt: tel. 609-722-591 Bełchatów
e-mail [email protected] Pierwszeństwo tutaj ma twórca tej maszyny. http://www.plotcomplex.com
Taki stan jest niepokojący, nie jestem znachorem ani wróżbitą...
Wygląda, że nie ma opcji sprzężenia zwrotnego z osi wrzeciona do CNC (wystarczyłby pasek blaszki i optyczny czujnik szczelinowy np. od drukarki komputerowej?). Za mało danych technicznych żeby konkretnie odpowiadać (wyłącza się wrzeciono czy jest wyłączane?). Może przegrzewa się silnik i zadziaływuje zabezpieczenie termiczne? Przecież są diagnostyczne sygnalizacje stanów?
Jakiś czas temu, latem zeszłego roku, przez 3-m-ce trwała burzliwa wymiana przypuszczeń na temat pewnej usterki tokarki z Sin.810T, jednodniowa wizyta serwisu zakończyła sprawę a przy okazji wyszło dużo więcej mankamentów. :roll:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 19 gru 2015, 13:18

pcwbud,
Przede wszystkim powinieneś sprawdzić jaki błąd wyskakuje na falowniku.
A nie wymieniać wszystko na pałę.


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#4

Post napisał: CNC-Bogi » 28 gru 2015, 12:24

Nie podpisałem umowy na serwis pogwarancyjny, teraz będę (często na wyrwę) szukał:
"spieca", "szpeca" vel "specyalisty"... :lol:


pin
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 65
Rejestracja: 06 sie 2007, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: pin » 29 gru 2015, 06:32

tak jak kolega napisał najpierw sprawdź czy wrzeciono się wyłącza czy jest wyłączane
czyli sprawdź listę błędów na falowniku najlepiej przestaw falownik na sterowanie ręczne
i jeśli będzie się to dalej pojawiało to problemu szukaj w falowniku jak problem zniknie szukaj problemu w sterowaniu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”