czy można wyciąć silikon 3mm ploterem tnącym?

Plotery tnące

Autor tematu
tomek22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013, 00:46
Lokalizacja: solec kujawski

czy można wyciąć silikon 3mm ploterem tnącym?

#1

Post napisał: tomek22 » 15 sie 2013, 00:57

Dzień dobry, pracuje nad pewnym projektem artystycznym i mam pytanko.

chodzi o wykonanie z silikonu formy która zostanie zalana żywicą ozdobną
kształt z tej żywicy ma być naniesiony bezpośrednio na podłoże drewniane lub aluminiowe, dlatego :

na płytę drewnianą lub aluminiową naklejam matę silikonową 3mm, następnie wybieram spiralne kształty- i tu pomyślałem o wycięciu tych kształtów ploterem tnącym. po wycięciu kształtów ręcznie wybrałbym to co trzeba, i te wklęsłości- rowki zalał żywicą. następnie po wyschnięciu żywicy odklejam resztę silikonu i na drewnianym podłożu zostanie sam odlany wzór.

czy jest to technicznie wykonalne?

dziś dzwoniłem do jednej firmy i mi powiedziano że nie bardzo, że nalezałoby taki silikon ciąć kilkukrotnie ...

z góry dziękuję za podpowiedzi !

Tomek.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: tuxcnc » 15 sie 2013, 10:57

Niedawno frezowałem gumę frezem jednopiórowym 3 mm i wyszło całkiem nieźle, to i twardszy silikon powinno się udać.
Natomiast co masz na myśli pisząc o "wycięciu tych kształtów ploterem tnącym" to nie bardzo wiadomo.

.


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#3

Post napisał: GumiRobot » 15 sie 2013, 11:18

jeżeli ma to być jakiś relief na powierzchni silikonu to NIE, takie rzeczy na silikonie i gumie to tylko tzw. gorącym nożem tak jak pogłębia się bieżnik na oponach


Autor tematu
tomek22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013, 00:46
Lokalizacja: solec kujawski

#4

Post napisał: tomek22 » 15 sie 2013, 11:54

dziękuję za pierwsze pomocne odpowiedzi.

relief ma powstać po zalaniu żywicą tych wgłębień jakie uzyskam po nacięciu silikonu i wyjęciu/ wydłubaniu tych miejsc które mają zostać puste do zalania żywicą ( i zostały wcześniej nacięte)

tak więc pozostaje mi kwestia jak wyciąć ten kształt, może frezem, a może nożem gorącym.

przypominam że mata silikonowa będzie naklejona na podstawę tej płaskorzeźby tak aby od razu po zalaniu tych rowków żywica przywarła do "pleców"

mniej więcej taki kształt mi chodzi

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us




aby uzyskać wypukłość żywicy ala sztuczna biżuteria, efekt końcowy to drewno "inkrustrowane" żywicą z dodatkową jej wypuklością Obrazek

Obrazek



a silikon dlatego bo żywica się do niego nie klei, a klei się do wszystkiego innego :)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7859
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#5

Post napisał: tuxcnc » 15 sie 2013, 12:20

Ja bym to frezował z taką głębokością, żeby zdjąć i trochę drewna czy aluminium.
Nie za dużo, ale tak żeby powierzchnię pod żywicę oczyścić i zmatowić przy okazji.
Bzdur o "gorących nożach" nie słuchaj, szczególnie przy silikonie nie bardzo wiadomo co by miała ta temperatura pomóc.
Silikon musi być po prostu twardy, wtedy pójdzie chińskim frezem z Ebay, za 5 zł/szt.
Jak będzie miękki, to go niczym nie obrobisz z zadowalającą jakością.
Musisz najzwyczajniej wykonać próby.

.


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#6

Post napisał: GumiRobot » 16 sie 2013, 08:45

Jeżeli celem jest uzyskanie inkrustacji w drewnie to jak kol TUXCNC wspomniał to tylko wybranie w powierzchni przedmiotu bardzo płytkiego kształtu "kałuży" żywicy, siły napięcia powierzchniowego załatwią odwzorowanie kształtu i wypukłość

do kol TUXCNC - niech kolega weźmie gorącą lutwnice (pow. 350 st.C) i przytknie do płytki z silikonu to będzie wiedział co robi ciepło gorącego noża z silikonem


Autor tematu
tomek22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013, 00:46
Lokalizacja: solec kujawski

#7

Post napisał: tomek22 » 16 sie 2013, 10:09

@gumirobot, co masz na myśli że siły napięcia powierzchniowego załatwią wypukłość???

bo tą wypukłość chce uzyskać poprzez wlanie zywicy w rowki z silkikonu, bez takiej "bariery" zywica wejdzie tylko we wglębienie w drewnie, i nie będzie wypukła.... bo się wyleje z rowków...

samą inkrustrację nie trudno wykonać, chodzi mi o tę wypukłość właśnie :)


GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

#8

Post napisał: GumiRobot » 16 sie 2013, 13:31

a jakiej żywicy używasz, o jakiej lepkości.


Autor tematu
tomek22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2013, 00:46
Lokalizacja: solec kujawski

#9

Post napisał: tomek22 » 16 sie 2013, 14:17

lepkość nie załatwi efektu o jaki mi chodzi. wypukłość musi być uzyskana poprzez zalanie formy. w poniedziałek udaję się do firmy specjalizującej się w cięciu uszczelek na cnc. z pewnością sobie poradzą :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”