Pomocy ! PLOTER TNACY LYNX-1100EX lub Seron 1000 - awaria !

Plotery tnące

Autor tematu
gacekmg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2013, 00:14
Lokalizacja: Białystok

Pomocy ! PLOTER TNACY LYNX-1100EX lub Seron 1000 - awaria !

#1

Post napisał: gacekmg » 06 kwie 2013, 02:02

Posiadam ploter odkupiony od gościa jest to Ploter Tnący Seron 1000 lub PLOTER TNACY LYNX-1100EX - ma tylko złącze com.

http://seron.pl/?14,ploter-tnacy-seron-1000
http://www.grawerki.biz/index.php?action=produkty&id=22

Ten lub ten są identyczne jak mój i z tego co widzę chyba się niczym nie różnią.

Posiadam go z 1,5 roku i ciął do tej pory w miarę ok ( w mniejszych partiach tak max do 3m dł. ) bo przy większym wrzuceniu cięcia pliku np 5m dł. wariował. Ostatnio mam taki problem że nie zależnie od wielkości pliku cały czas się zawiesza tnie jak chce nie odbija czasami nóż przy powrocie... ogólnie wariuje i jest koszmar coś wyciąć teraz .

Podłączony jest na com ( bo tylko takie złącze ma) i ciąłem zawsze bezpośrednio z corela,
sterowniki gdzieś znalazłem w necie na rosyjskim forum i do tej pory pracowałem tak w miarę ok chociaż zdarzało się wariowanie ale sporadycznie.

Bardzo proszę o sterowniki pod corela, od serona lub lynx , czytałem na forum ze podsyłacie ludziom. Mam nadzieję że to pomoże, oraz proszę o jakieś sugestie i porady.
Z góry dziękuję za każdą pomoc.

mail: [email protected]

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 06 kwie 2013, 11:23

Firma LYNX (moja firma) wykonała program o nazwie LynxCUT specjalnie do sterowania ploterami tnącymi - właśnie dlatego, że sterowniki windowsowe źle działają. Jeśli chcesz sprawdzić, czy problem zostanie rozwiązany - pobierz wersję demo: http://www.grawerki.biz/index.php?actio ... wanie&id=4

Wyślesz do maszyny max. 5 obiektów, ale nie limitujemy ich wielkości (obszaru).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
gacekmg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2013, 00:14
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: gacekmg » 06 kwie 2013, 15:51

A czy może ktoś podesłać mi też sterowniki pod corela?
To czemu działało wmiarę dobrze przez 1,5 roku a teraz dopiero dziwne zachowanie?
Mam rozumieć że te objawy mogoł być spowodowane złym sterownikiem?
Bo myślałem już różnie że np pamięć w ploterze zepsuła się i zle buforuje .....

[ Dodano: 2013-04-06, 16:54 ]
Panie Piotrze a jak mam sprawdzić na większym cięciu np 2,5m długości foli gdzie przy większych długościach foli najbardziej wariuje a demo to tylko 5 znaków? Naprawdę jestem gotowy zakupić nawet
u Pana ten program ale muszę mieć pewność że to nie usterka plotera bo bezsensu wydawać 200zł jak to wina plotera.


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 06 kwie 2013, 21:20

chyba napisane że limit to 5 obiektów, bez limitu obszaru. Wytnij prostokąt o długości 5m i się dowiesz czy działa.


Autor tematu
gacekmg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2013, 00:14
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: gacekmg » 06 kwie 2013, 21:35

jutro albo w poniedziałek przetestuje, ale 5 prostokątów to nie to samo co litery na 2-3m ( chodzi o linie cięcia i buforowanie) gubi się przy większych plikach a chyba 5 prostok. to nie to samo ale sprawdzę.

[ Dodano: 2013-04-06, 21:45 ]
Mam jeszcze pytanie oryginalnie był dodany ARTCUT - nigdy go nie instalowałem jak myślicie może tez pomóc ? Mam jeszcze możliwość sprawdzenia takich programów: SignCut Pro, EasySIGNG, FlexiSign. Skoro twierdzicie że to wina oprogramowania? To który oprócz LynxCUT-a (tu ten limit) warto wypróbować , może komuś taki ploter dobrze działał z którymś z tych oprogramowaniem?

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 08 kwie 2013, 07:24

Problemem wcale nie musi być sam program. Zobacz czy w ustawieniach portu COM masz włączone sterowanie przepływem na XON/XOFF oraz czy to samo masz w tym swoim sterowniku, ja to nazywasz pod Corela? Mogłeś Ty, albo jakiś program przełączyć to na NONE, co daje właśnie takie efekty, jak opisujesz.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
gacekmg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2013, 00:14
Lokalizacja: Białystok

#7

Post napisał: gacekmg » 08 kwie 2013, 11:29

Ustawienia mam ok, właśnie zaraz zacznę testować Twój program... i zobaczymy, a propo to chyba z twojej firmy ten ploter bo zobaczyłem że były naklejone literki na ploter odbarwienie - tylko ktoś je zerwał :-)

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 09 kwie 2013, 08:32

A ploter masz uzemiony?
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
gacekmg
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 06 kwie 2013, 00:14
Lokalizacja: Białystok

#9

Post napisał: gacekmg » 09 kwie 2013, 22:56

Po testach...użyłem programu ArtCut i lepiej puściłem 3 partie około po 3.5m długości i po 2 partiach już się cieszyłem że może pomogło ale przy 3 partii znowu zaczął wariować :-(, . Co do LynxCUT to przy tylu krzywych 5 elementów nie mogę przetestować czy zadziała, ( pomijając że nie wiem jak ustawiać sporo funkcji ... jak strona folia..). Ploter uziemiony - ( kabelek pod śrubką i do rury kaloryfera ). Dziwna sprawa czasem postoi i potem z dwa pliki tnie i przy trzecim wariacie - jakby mu mózg się przegrzewał.
Czekam na wasze porady... Oczywiście sumując przy programie Artcut jest znacznie lepiej ale nie rozwiązuje do końca problemu.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Post napisał: Piotr Rakowski » 10 kwie 2013, 10:19

Tyle, że nadal nie robisz właściwych testów. W Twojej sytuacji musisz wykonać test sprawdzający prawidłowość transmisji danych do plotera, i tak:

1. Wysyłasz pracę do maszyny.
2. Tniesz (lub lepiej rysujesz).
3. Jeśli są błędy robisz powtórne cięcie, ale z PULPITU PLOTERA.
4. Jeśli teraz:
- wycina (rysuje) identycznie - tak samo źle - problemem jest transmisja do plotera,
- wycina (rysuje) różnie - problemem jest płytka sterująca (najpewniej kość pamięci, rzadziej sam procesor).

W przypadku błędnego wysyłania (przy pracy po kablu RS232):
- wyeliminuj kwestię komputera - podłącz na chwilę jakiś inny,
- wyeliminuj kwestię kabla RS232 - wymień go (pamiętaj, że musi być męsko-żeński do transmisji danych typu. NULL-MODEM).
- wyeliminuj kwestię zasilania. sprawdź, jakie masz napięcie w gniazdku, czy nie przekracza przypadkiem czasami (zrób dłuższy pomiar) 235V?
- możesz pożyczyć od kogoś dobry stabilizator napięcia (np. UPS + stabilizacja).

Jeśli i to nie da rezultatu ostatnim elementem będzie płyta sterująca w ploterze. Mogła paść kość konwersji sygnału RS (typu MAX232).

Rzecz ostatnia - teraz już rzadko jest tak, że podłączenie do kaloryfera daje dobre uziemienie, bo rury idące w ziemi są izolowane, bo czasem używa się złączek pośrednich z plastiku itd.)

Więcej pomysłów nie mam.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”