Ploter ''cutting plotter'' Problem z polaczeniem usb

Plotery tnące

Autor tematu
txtil
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:01
Lokalizacja: Rumia

Ploter ''cutting plotter'' Problem z polaczeniem usb

#1

Post napisał: txtil » 16 mar 2011, 18:12

Witam serdecznie,''przelecialem'' forum ale nie znalazlem podobnego tematu dotyczacego mojego problemu.A wiecposiadam Chinski ploter tnacy ,nazwa na tabliczce informacyjnym widnieje jako cutting plotter,nie mam papierwo do niej zadnych,instaowalem go przez usb,normalnie dzialal jakis czas,troche wycinalem,lecz teraz komputer go nie wygrywa,sprawdzalem na innych komputerach(system win,xp)lecz to samo,zmienialem kable,kupilem nawet kabel lpt,bo tez bosiada takie wejscie i tez lipa.Czy mozecie mi jakos pomoc?bym byl bardzo wdzieczny.pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#2

Post napisał: gaspar » 16 mar 2011, 20:26

Pokaż zdjęcie plotera to może przynajmniej ktoś rozpozna model. Dużo chińszczyzny to bliźniaki plotera pcut firmy creation.
Kabel jeśli już lpt to nie zwykły a krosowany.

Dotychczas jak wycinałeś? Przez program jakiś typu artcut czy bezpośrednio np z corela? Bo system windows rzadko kiedy wykrywa ploter jako urządzenie. Do jego obsługi jest potrzebny właśnie program pośredni, który wyśle plik plt bezpośrednio do urządzenia.
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie


Autor tematu
txtil
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2011, 18:01
Lokalizacja: Rumia

#3

Post napisał: txtil » 16 mar 2011, 21:01

Witam,windows go widzial jako plottter ,jak podlaczalem przez usb,lecz teraz wlasnie nie widzi;/ a wycinalem programem artcut 2009.
Obrazek


Jerr
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2011, 15:23
Lokalizacja: KRK BN

#4

Post napisał: Jerr » 12 cze 2011, 05:40

Witam,
Jak tam kolego - udało Ci się odpalić ten ploter ?


kal123
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 01 sie 2013, 20:39
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: kal123 » 25 lis 2014, 11:22

Witam, podepnę się pod temat. Sprawa taka: poloter chiński, wycina bardzo ładnie tylko mam z nim jeden problem. Z każdym uruchomieniem plotera muszę przeinstalować sterownik. Po załączeniu wyskakuje informaja "to urządzenie nie działą prawidłowo". Pomaga tutaj ponowna instalacja sterownika. Maszyna połączona przez USB i ma dopiero 3 miesiące. Co może być przyczyną? Da się z tym pracować jednak jest to uciążliwe.

Z góry dziękuję za odp.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 26 lis 2014, 10:34

Wtam
Miałem podobny problem dwa miesiące temu z pumą. Ploter na starym komputerze chodził bez problemu na nowym ani rusz. Po instalacji sterowników nawet nie drgnoł a system go widział jako ploter. Ja zrobiłem to w ten sposób: odinstalowałem ploter, ręcznie usunołem pliki z <program files> a potem ccleanerem wyczyściłem cały system. Instalacje zaczołem od sterowników interfejsu usb. Jak instalacja się zakończyła odpaliłem powtórnie komputer i sprawdziłem numer portu. Zaczołem instalować sterownik do plotera wskazując jednocześnie port usb do którego wcześniej zainstalowałem sterownik. Po zakończeniu instalacji sterownika wyłączyłem i włączyłem komputer i dograłęm program monitorujący rozmiar folii. Ploter ruszył bez oporów.

Jeżeli system go widzi to może przyczyną być brak rozmiaru papiery/folli. Ja wiem, ploter dokonuje sam pomiaru ale u mnie trzeba to wpisywać ręcznie bez tego, żadne wydruki nie zostana aktywowane.

robert


czareklca
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2015, 20:38
Lokalizacja: lca

#7

Post napisał: czareklca » 12 lut 2015, 20:42

Witam,

w firmie mam ploter Rabbit HX720 (G-LPRO 720 Cutting Plotter), ale nie mam do niego żadnych sterowników. Próbowałem szukać w internecie, ale niestety bez rezultatu. Człowiek który go wcześniej obsługiwał niestety nie żyje, a nikt poza nim nie próbował z niego korzystać.

Czy ktoś jest w stanie udostępnić sterowniki do tego plotera?

Druga sprawa, to można go podłączyć przez RS232 lub USB. Mam kabelek USB z małą plastikową puszką na środku, to jest ten właściwy do tego plotera?


kal123
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 01 sie 2013, 20:39
Lokalizacja: Łódź

#8

Post napisał: kal123 » 18 kwie 2015, 13:07

Witam, mam kolejny problem z ploterem tnącym. Jest to chińczyk maxtech.

Po włączeniu wyskakuje na ekranie monitora okienko "Nie rozpoznano urządzenia USB". Nie pomaga instalacja sterowników ani ponowne uruchomienie komputera/maszyny. Wcześniej wycinał normalnie jednak były nieraz problemy z połączeniem ale sprawę rozwiązywało przeinstalowanie sterowników. Tym razem system nie może jej rozpoznać.

Sprawdzałem na dwóch komputerach na których wcześniej działał i jest to samo. Co może być przyczyną? Czy to wina sprzętu?

Jest możliwość odinstalowania całkowicie sterowników?

pozdrawiam


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#9

Post napisał: kubus838 » 18 kwie 2015, 15:13

kal123 pisze: Po włączeniu wyskakuje na ekranie monitora okienko "Nie rozpoznano urządzenia USB".
System podłącza ploter pod nie właściwy port usb dlatego nie widzi urządzenia.

kal123 pisze:Nie pomaga instalacja sterowników ani ponowne uruchomienie komputera/maszyny.
Jeżeli instalujesz sterowniki nie usuwając starych, to one "nadrgrywają" się na te które już są. Musisz najpierw odinstalować sterowniki a potem usunąć katalog z >program files< który powstał w trakcie instalacji.
kal123 pisze:Wcześniej wycinał normalnie jednak były nieraz problemy z połączeniem ale sprawę rozwiązywało przeinstalowanie sterowników. Tym razem system nie może jej rozpoznać.

Sprawdzałem na dwóch komputerach na których wcześniej działał i jest to samo. Co może być przyczyną? Czy to wina sprzętu?
Tak może się dziać Windowsie jeżeli wypniesz kabel z portu usb i po jakimś czasie go podłączysz. Pomimo, że włożysz wtyczke do tego samego portu usb system podłączy programowo do innego. W przypadku drukarek zrobi Ci kopie na innym porcie i zacznie drukować w przypadku ploterów już nie i dlatego zgłasza, że na tym porcie nie ma takiego użądzenia.


robert


kal123
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 35
Rejestracja: 01 sie 2013, 20:39
Lokalizacja: Łódź

#10

Post napisał: kal123 » 18 kwie 2015, 21:06

Dziękuję za podpowiedzi jednak po całym dniu prób nie udało mi się go uruchomić. Po podłączeniu system widzi go jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek
Jest możliwość, żeby to maszyna została uszkodzona czy to raczej wina oprogramowania/komputera?

Dodam, że laser który jest podłączony pod ten sam komputer działa idealnie i żadnych problemów z usb nie ma. Po podłączeniu widzi go jako COM4, natomiast ploter łączył się jako COM3 aż do dzisiaj.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”