Ploter Tnący Seron 700 COM jak to ruszyć ?

Plotery tnące

Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#21

Post napisał: Dementu » 10 kwie 2016, 16:42

Witam,
czy mógłbym również poprosić o sterowniki do USB-COM o oznaczeniu Y-105 na kości Prolific pod ArtCuta?

Posiadam ploter Maxtech Jk 1351 (na sterowniku grafteka). Wycinam małe wzorki i czasami w losowych, powtarzalnych seriach występuje problem z dziwnymi liniami psującymi wycinaną grafikę. Przeczytałem w innych tematach, że może to być spowodowane skokami napięcia oraz problemem z komunikacją komputer-ploter.
Dla tego poszedłem za radą i zakupiłem przejściówkę y-105, żeby przetestować to rozwiązanie. Niestety ploter nie chce komunikować się po zainstalowaniu zwykłych sterowników do przejściówki i obecnych sterowników pod usb.

Mój e-mail: [email protected]

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Rafał



Tagi:


bozky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2016, 08:21
Lokalizacja: Andrychów

#22

Post napisał: bozky » 12 kwie 2016, 21:41

Cześć nie istnieje coś takiego jak dedykowane sterowniki dla przejściówki Unitek Y-105 pod oprogramowanie ArtCut.
Należy zainstalować odpowiedni dla danego systemu operacyjnego sterownik dostarczany przez producenta przejściówki, oraz skonfigurować ustawienia komunikacji zgodnie z wskazówkami z instrukcji obsługi dla tego plotera.
Ważne by przy stosowaniu takiej przejściówki połączyć ją z ploterem za pomocą przewodu RS-232 który był w zestawie z ploterem.
Za zrywanie komunikacji, w skrajnych przypadkach resetowanie się plotera, mogą również być odpowiedzialne wyładowania elektrostatyczne dające o sobie znać zwłaszcza gdy ploter przewija często folię na duże odległości, a ploter jest podłączony do gniazda bez sprawnego uziemienia.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2819
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#23

Post napisał: koala.g » 12 kwie 2016, 21:47

Moze to być problem z samą przejściówka.
Niektóre po prostu nie działają poprawnie z urządzeniami.
Nie chodzi mi tu o ten konkretny ploter ale tak ogólnie jest że z tym mogą być problemy.


Dementu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2016, 16:35
Lokalizacja: Pomorze

#24

Post napisał: Dementu » 14 kwie 2016, 14:12

Dziękuję bardzo!
Problem rozwiązany.
Wystarczyło podłączyć przejściówkę z ploterem za pomocą przewodu RS-232.

Jeszcze raz dziękuję.


igor-s
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2015, 12:00
Lokalizacja: Irlandia

#25

Post napisał: igor-s » 25 paź 2016, 01:19

Witam. Chciałbym wpiąć się w temat. Posiadam chińczyka Seki dostałem do niego art cut. Robię naklejki i wzory na koszulki. Takie hobby za niewielką cenę. Czasem znajdę fajna grafikę i wrzucam w Photoshop czyszcze i zapisuje JPG. Otwieram w ilustratorze tam konwertuje na eps i zapisuje w tym samym z wyróżnieniem na starsze wersję np4. Bez nazwy i innych dodatków. I działa. Problem polega na tym że gdy artcut to otwiera to owa grafika na czasem 5 warst nawet. Puki było to coś prostego to nie było problemu. Ale gdy wzór jest trochę trudniejszy to ploter niszczy material tnac nawet 5 razy to samo. Zdejmowalem warstwy ręcznie ale to tragedia jakaś.
Nie wiem co robić w tym programie by zapisać wszystko w 1 warstwie. Tak by ploter cioł tylko raz? Przyzwyczaiłem się do artcut i nie wiem czy szukać czegoś innego i co by spełniało moje wymagania (proste w obsłudze i nie drogie) czy też jest sposób by wektory zapisać tylko 1 warst warstwie?
mam dość nudy, Trzeba coś zmieć


max-walker
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 11 kwie 2013, 19:47
Lokalizacja: centrum

#26

Post napisał: max-walker » 26 paź 2016, 19:36

może spróbuj ex/imp do plt


igor-s
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 lut 2015, 12:00
Lokalizacja: Irlandia

#27

Post napisał: igor-s » 31 paź 2016, 12:03

Dziękuję za podpowiedź. Dzisiaj znalazłem czas by sprawdzić. Ex/imp do plt. Wszystkie już obrobione do 1 warstwy i pozostałe zostały włożone w 1 arkusz i przy imporcie włożone w lustrzanym odbiciu. Po odizolowaniu np wzoru i sprawdzeniu ( rozłożeniu na pojedyncze) (saling to graph) okazało się że nadal warstwy są. Nóż idzie nadal 2 i więcej razy po linii cięcia. Już z tego powodu dokupilem extra 2 prowadnice dociskowe by w trakcie cięcia unieść dodatkowej pracy. Gdyż art cut tnie w dół a nie w poziome. Tzn wycina idąc do dołu i wraca do góry, by wyciąć następny z kolei obiekt w poziomie względem powierzchni. Przy pojedynczych wzorach jest ok ale gdy ustawie kilkanaście, ploter potrafi wracać po np 2-5 następnych wzorach i tnie wtedy prawie obok co niszczy wzór.
Za pomoc dziękuję
mam dość nudy, Trzeba coś zmieć


Bartek Oświęcim
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2017, 16:29
Lokalizacja: Oświęcim

#28

Post napisał: Bartek Oświęcim » 05 lut 2017, 08:30

To i ja się podepnę .
Pacjent seron720 , na przejściówce prolific i kablem null modem, ploter tnie jedna literę z wyrazu (program ARTCut) i przestaje ,zwiesza się . Po wprowadzeniu grafiki , rozpoczyna cięcie i dostaje fioła - głowica jeździ z lewa na prawo, uderza o koniec plotera ,wraca aż potrafi zresetować mi kompa ,po czym wyskakuje poważny błąd systemu ;( (zmieniłem juz przejściówki prolific, wymieniłem kabel null modem, zmieniłem nawet system operacyjny z win7 home premium na Win xp i dalej lipa )
Ma ktoś pomysł co to może być?
Dodam ,ze ploter i port com ustawiony jest na other-hpgl, i resztę ustawień tak jak w instrukcji od serona

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”