Ploter WILD TA 510S

Plotery tnące

Autor tematu
gwarych
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2005, 14:04
Lokalizacja: Cz?stochowa

Ploter WILD TA 510S

#1

Post napisał: gwarych » 07 lip 2006, 10:26

Witam!

Poproszono mnie o sprawdzenie, uruchomienie i renowację plotera WILD TA 510S. Ploter komunikuje się z komputerem jak sądzę porzez łącze szeregowe (9 pin).
Mam zatem pytanie do kogoś mającego dowiadczenie z tego typu sprzętem, jaki soft będzie mi potrzebny by uruchomić ten ploter. Posiadacz plotera twierdzi, że mógł on działać podobnie jak drukarka, widziany w systemie dzięki odpowiednim sterownikom - ale nie jestem tego taki pewien (wektory a bitmapa?) sądzę że powinien pracować z jakimś stosownym oprogramowaniem plus ew. sterowniki.
Problem w tym, że nie posiadam żadnego softu i nie bardzo wiem czego by tu użyć, a poszukiwania w sieci dały mizerne efekty.

Będę wdzięczny za każdą pomoc w tym temacie :grin:

Pozdrawiam ...
Załączniki
Plot_a.jpg
Widok a
Plot_a.jpg (13.74 KiB) Przejrzano 3649 razy
Plot_b.jpg
Widok b
Plot_b.jpg (14.12 KiB) Przejrzano 3651 razy


Grzech

Tagi:


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#2

Post napisał: anoda » 07 lip 2006, 10:42

Spróbuj na kompie z 98 zainstalować dowolny ploter z listy dostępnych steroników dla formatu podobnego do tego ,który posiadasz i konfiguruj polączenie do Com-a. Parametry transmisji musisz zmieniać do momentu aż ploter zacznie "gadać". Rozumiem ,że test z pulpitu działa.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
gwarych
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2005, 14:04
Lokalizacja: Cz?stochowa

#3

Post napisał: gwarych » 07 lip 2006, 12:04

Jeszcze tego nie podłączałem - bo raz - ktoś zgrabnie przeciął kabel sygnałowy, a dwa chcę najpierw to dokładnie sprawdzić - aby czegoś nie uszkodzić przez samo podłączenie - długo to leżało w magazynie - kto wie co tam jeszcze może być w środku :lol:

Zauważyłem też, że elektrozawór podciśnienia (jak sądzę) jest jakby przypalony (dołączam foto) coś jakby tam spawało się nieźle - nie wiem - ale nie wygląda mi to normalnie... więc najpierw będę musiał sie dobrać do środka... ale już zawczasu pomyślałem o tym sofcie...

A w tym całym zamieszaniu dopadła mnie "pomroczność jasna" i nie przyszło mi do głowy, że powinien mieć możliwość testowania z panelu :razz: ...

DZIĘKI! odezwę się niebawem co i jak...
Załączniki
zawa.jpg
przypał
zawa.jpg (23.36 KiB) Przejrzano 3645 razy
zawb.jpg
widok z boku
zawb.jpg (10.14 KiB) Przejrzano 3791 razy
Grzech

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”