LynxCUT - nowe oprogramowanie do ploterów tnących

Plotery tnące

awerte
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2009, 22:49
Lokalizacja: z opowiesci

#21

Post napisał: awerte » 04 lis 2010, 12:40

Panie Piotrze,

jak tak dalej pojdzie to rzeczywiscie przeskoczymy od razu do wersji 2.0 albo wyzej.

Bo po wersji 1.2 obiecuje Pan juz 1.5.

czemu nie wersja 1.3? przeciez ten numerek nie pojawil sie publicznie.

I dolaczam sie do kolegi, beatnika - jesli chce Pan zrobic cos wbrew uzytkownikom to najpewniej powtorzy sie sytuacja do jakiej doprowadzil autor polskiego programu do skladu DTP o nazwie KOMBI. Nie sluchal userow tylko realizowal wlasna wizje.
Przez co nie liczy sie u uzytkownikow. A moglo byc tak pieknie. Prosze nie powtarzac podobnych bledow.

W przypadku oprogramowania KOMBI autor uparcie obstawal przy wlasnej wizji interfejsu graficznego, odmiennego od przezwyczajeń userow. I niestety nie zawojowal nic. w skutek czego niewiele osob wie co to za program. A program sie tez dobrze zapowiadal.

Awerte



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 lis 2010, 14:39

Drodzy Panowie,

Każdy program będzie inny, niż ten, który dobrze obaj znacie chociażby dlatego, że istnieją prawa autorskie pokrewne - np. do interface. Nie robię wersji 1.3, bo oznaczałoby to, że jest spadkobiercą wersji 1.2 - a w tym przypadku już tak nie jest. Poza dużą ilością zmian jest jeszcze najważniejsza - zmiana filozofii podejścia. 1.2 była skierowana wyłącznie do użytkowników moich ploterów, a 1.5 (być może nazwę ją 2.0) będzie skierowana do użytkowników najróżniejszych ploterów - zarówno tych dziwacznych (wszelkich chińczyków), jak i ploterów zapomnianych, a nadal używanych (np. Rolandów CAMM-1), do których nie ma driverów drukarkowych, bo te skończyły się np. razem ze śmiercią Windows 98.

Naprawdę Panowie nie musicie używać mojego programu, jeśli tak wam uwiera. Na rynku jest wiele alternatywnych rozwiązań i programów. A oprogramowanie do ploterów na świecie ma się dobrze - tylko Polacy mają niezdrową słabość do Corela. Ze znanych mi jest np. Flexi - teraz już chyba w odsłonie 9, SignTools, SmartCut i wiele innych (których w tej chwili nie pamiętam).

Wystarczy posiedzieć na forach np. angielskich i amerykańskich - znajdziecie ich wiele.

A czy mój program upadnie? - czas to pokaże. W każdym razie moi klienci będą go dostawali razem z ploterami LYNX, których corocznie sprzedaję dużo.

Za chwilę wypuszczam wersję wielojęzykową. Czy się przyjmie na świecie - zobaczymy. W Polsce nie liczę na nic (sami to z resztą dobitnie udowadniacie).
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


awerte
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2009, 22:49
Lokalizacja: z opowiesci

#23

Post napisał: awerte » 04 lis 2010, 16:44

Panie Piotrze,

prosze sie nie unosic ani nie gniewac. Wywolana dyskusja ma na celu zwrocenie Pana uwagi na potrzeby uzytkownikow(ka) bo prosze mi wierzyc jestesmy zadowoleni z tego ze sie Pan trafil akurat w Polsce gdzie mamy mozliwosc informowania na o naszych problemach i oczekiwaniach. Nie o to chodzi aby rezygnowac z Pana programu. My wlasnie chcemy z niego korzystac. Zle Pan odbiera tresci. Chce tylko aby Pana program byl bardziej udoskonalony. Ja nie chce aby Pana program upadl. Jak Pan widzi z postu Beatnika,wynika iz chcemy uzywac Pana programu nie jako bufora-drivera pomiedzy Corelem. Chcemy aby mozna go doskonalic do naszych potrzeb i uzywac jako fajny, przyjazny ale jako jedyny. TZN w nim od poczatku chcemy miec jak najwiecej potrzebnych narzedzi do tworzenia PRAC i tylko w nim. Taka motywacja mna kieruje. Cieszymy sie z mozliwosci kontaktu z Panem. Prosze tak to rozumiec.

Czekamy na polska wersje 1.5, bo po wyjasnieniach jest zrozumialym zaistnienie takiej numeracji.

Piszac o programie KOMBI mialem na uwadze to ze autor poszedl za daleko swoja droga nie ogladajac sie na userow czego skutkiem jest niszowosc jego oprogramowania. Szkoda bo osobiscie mam sentyment do POLSKICH PROGRAMISTOW. Sam kiedys programowalem jeszcze na Z80 - sterowniki robilem. Wiec jako takie pojecie mam.

Awerte

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Post napisał: Piotr Rakowski » 09 lis 2010, 10:03

Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


awerte
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2009, 22:49
Lokalizacja: z opowiesci

#25

Post napisał: awerte » 09 lis 2010, 11:45

witam,

juz zabieram sie do testowania nowej wersji 1.5

napisze swoje przezycia z uzytkowania.

Ale PLUS dla Pana Piotra sie nalezy :)

ps: znalazlem jeszcze 2 przeszkadzajki w programie ale to male sprawy i mysle ze Pan Piotr od reki je poprawi albo wytlumaczy jak to uzywac.

Napisze w oddzielnym poscie wieczorkiem o co mi idzie.

pozdrowionka dla Wszystkiech, a szczegolnie dla Autora programu LYNXCut.
Awerte

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Post napisał: Piotr Rakowski » 09 lis 2010, 14:36

Dzięki za pozdrowienia - czekam na testy.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4699
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#27

Post napisał: pitsa » 09 lis 2010, 21:39

Podczas edycji wieloboku, skalowanie przy pomocy rolki w myszce przybliża do środka wieloboku zamiast do punktu wskazanego przez wskaźnik myszy.
Można poradzić sobie powiększając przy pomocy F2, ale pamiętać trzeba aby nie ruszać rolki bo widok przeskoczy do środka edytowanego wieloboku.


awerte
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2009, 22:49
Lokalizacja: z opowiesci

#28

Post napisał: awerte » 10 lis 2010, 00:11

witam,

no i mam 2 bledziki jak mniemam, albo nie do konca rozumiem funkcje.

1. robie kwadrat albo jakis prostokat, albo cokolwiek. Tworzy sie obiekt.

Nastepnie wybieram funkcje "powieksz zaznaczony obszar" i kursorem lupka zaznaczam fragment do powiekszenia. Skutek - obraz siepowieksza, dotad jest OK.
ale dlaczego nie moge powiekszyc jeszcze raz ta sama funkcja obraz? Powinno sie powiekszac to co widze w kazdym powiekszeniu. czyli powiekszac obraz juz powiekszony. ale moge uzyc innej funkcji, ktora powieksza caly obraz "Przyblizanie"

i ta funkcja dziala, wiec czemu nie dziala ta pierwsza wiecej niz jednokrotnie.

mam nadzieje ze nie zamieszalem.

2.gi bledzik albo tez nie rozumiem

jesli sie wlaczy przyciaganie do prowadnic i ustawi dowolna prowadnice, to czemu zeby przyciagnelo do tej prowadnicy trzeba chwycic obiekt z strony prowadnicy? nie mozna chwycic obiektu z innej strony i dosunac do prowadnicy bo nie przyciaga. Wypadek szczegolny sa kola i elipsy , gdzie to przyciaganie jest moim zdaniem nielogiczne.

3. cia sprawaale to juz prosba, czy nie udalo by sie cos wykombinowac aby prowadnice mozna bylo ustawic dokladnie? czyli juz jak postawimy gdzies prowadnice to moze by wprowadzic opcje dwumlasku "jak pisal i mowil znany nam Pan Bielecki" aby sie pojawiala rameczka z edytowalna wartoscia odleglosci prowadnicy od punktu zerowego? A jesli by sie wpisalo tam jakas wartosc to prowadnica powinna sie przeniesc w miejsce o wybranej wartosci osiowej.

uffff nie wiem czy nie zamieszalem.

jeszcze cos z tym powiekszaniem mi sie dzieje nie tak ale musze zidentyfikowac problem.

Moze uda sie Panie Piotrze jakos mi odpisac na te moje 3 uwagi?

Awerte

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#29

Post napisał: Piotr Rakowski » 10 lis 2010, 07:04

Przetestujcie panowie cięcie - do tego program zrobiony jest przede wszystkim.

Jak pisałem - nie wszystko, co byście chcieli będzie w programie wprowadzone. Niektórych rzeczy po prostu wykonać nie potrafię. Niektóre będą, ale tylko w wyższych wersjach programu. Np. edycja prowadnic jest w cncCAD i raczej nie wprowadzę jej do LynxCUTa.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


awerte
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 12
Posty: 12
Rejestracja: 12 gru 2009, 22:49
Lokalizacja: z opowiesci

#30

Post napisał: awerte » 16 lis 2010, 22:03

No witam,

narazie z baraku czasu ograniczylem testowanie funkcji nowego softu Pana Piotra.

Ale mam kilka zpostrzezen ktore opisze, mianowicie wersja demo ma dostepna opcje zmiany plotera, a po zarejestrowaniu juz nie ma mozliwosci zmiany modelu plotera.
Okienko jest puste i nic nie widac. Ciekawe czemu, bo powinno byc mozna zmieniac plotery LYNX ktore sprzedaje Pan Piotr. Czy program wie jaki ploter mam? bo nie da sie zmienic nic, a moze mam ploter mniejszy albo wiekszy?
Sprawdzilem to zachowanie kilka razy instalujac i dezinstalujac program na tym samym kompie.

kolejna sprawa jest nieaktywne okienko zmian wartosci - precyzja konwersji krzywych - przesuwajac znacznik po osi wartosci - zmienia sie wpis w okienku ale naciskanie strzalek do gory czy do dolu nic nie daje.

O samym wycinaniu moge napisac tylko tyle ze nie wycinalem nic jeszcze tylko rysowalem z wylaczonymi 2ma opcjami - domykanie figur, ostre narozniki -
Ale wyrysowalo sie wszystko ok, nawet ramka naokolo uzytku poprawnie sie teraz narysowala.

Jednak sprawdze to z wlaczonymi opcjami - domykaniem i ostrym naroznikami - to opisze.

Program sie dobrze zapowiada wiec nie rozumiem dlaczego autor nie chce wprowadzac w nim zmian. Chcialbym wlasnie namowic Pana Piotra aby nie czynil z tego programu tylko bufora pomiedzy wiekszym programem do grafiki wektorowej a ploterem.
Chcialbym aby to byl fajny polski program do rysowania od poczatku tylko w nim ksztaltow do wyciecia. Co do eduCada to w wersji dostepnej jako demo tez brakuje mu edytowania linii pomocniczych, nie importuje plikow z programu LynxCut.
i nie ma domyslnie mozliwosci sprawdzenia go w wersji demo z ploterem tnacym, wystepuje opcja druku na ploter grawerujacy.

a i zapomnialem o najwazniejszym, jak wymusic ciecie kolejno ob iektow?
Juz tlumacze : wykonuje kilka takich samych napisow, jeden pod drugim, we wszytkich modyfikuje np polozenie jezyczka przy literce "ę". Czyli praca na np caly arkusz A0. 10 napisow. Daje opcje wycinaj a ploter wycina mi jako pierwsze te jezyczki. Glowica i rolki jezdza w gore i w dol wycinajac same jezyczki a pozniej dopiero reszte.
problem ten zmusza mnie do stania przy ploterze i i zaznaczania co chwile czegos do wyciecia.
Nie moge wlaczyc plotera i odejsc od maszyny. Nie wiem czy zrozumiale wyluszczylem problem. Jezdzenie w gore i w dol po folii powoduje zwiekszenie niedokladnosci wycinanych ksztaltow.

Trzeba by pomyslec nad resetowaniem kolejnosci ciecia.
Moim zdaniem to wazne.

to chyba na tyle dzisiaj.
Sprawdze reszte to opisze.

Awerte

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”