LynxCUT - nowe oprogramowanie do ploterów tnących

Plotery tnące
Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#31

Post napisał: Piotr Rakowski » 17 lis 2010, 08:35

Po pierwsze dziękuję za testy. W odpowiedzi:

1. Kwestia niemożliwości zmiany plotera po rejestracji - dzieje się coś dziwnego z Twoim komputerem. Na żadnym z moich tak się nie dzieje. Co więcej nie dzieje się tak u nikogo, u kogo odblokowaliśmy program w tej wersji. Sprawdź, czy Windows nie ograniczył praw do zapisu plików w katalogu instalacji programu.

2. Precyzję konwersji krzywych zmienia się jedynie za pomocą suwaka. Kontrolka wartości jest i będzie nieaktywna.

3. Program LynxCUT będzie buforem. Nie mam w planach zrobienia z niego pełnowartościowego programu edycyjnego. Tym będzie zajmował się inny mój program.

4. Kolejność wycinania obiektów została zmieniona. W tej wersji występuje sortowanie obiektów w następujący sposób: jeśli ramka okalająca cięcie jest szersza, niż wyższa - następuje sortowanie od-lewej-do-prawej. Jeśli ramka jest wyższa, niż szersza - sortowanie od-dołu-do-góry. Czyli - w Twoim przypadku - obróć cięcie o 90 stopni.


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


qzyn
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 16 cze 2012, 12:07
Lokalizacja: Podkarpacie

#32

Post napisał: qzyn » 16 cze 2012, 12:14

Panie Piotrze - jaki sterownik GRAPHTEC'A jest używany w Pana programie - każdy następny z rozwijanej listy ma przypisany model jednak pierwszy od góry GRAPH nie ma żadnego symbolu? Pytam ponieważ walczę od tygodnia z zakupionym ploterem i po sprawdzeniu chyba wszystkich oficjalnych driverów GRAPHTECA tylko ten w Pańskim programie odpala mój ploter. Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33

Post napisał: Piotr Rakowski » 17 cze 2012, 08:32

Sztuczka polega na tym, że ja nie używam żadnego "drivera" plotera (za wyjątkiem drivera portu COM oczywiście). Wysyłam po prostu do wybranego portu polecenia ruchów dla plotera tyle, że polecenia (nagłówek, stopka, separator itd.) są dostosowane do języka "rozumianego" przez ten ploter.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”