Roland PNC-950

Plotery tnące

Autor tematu
lechusky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2010, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

Roland PNC-950

#1

Post napisał: lechusky » 06 sty 2010, 10:52

Witam

To mój pierwszy post na forum dlatego witam wszystkich.

Od razu mówię że jest to mój pierwszy ploter i narazie jestem zielony.

Ok do rzeczy....:

Ustawiam rolki prowadzące folie, włączam ploter karetka przechodzi zatrzymuje się na moment przy każdej rolce. Naciskam setup, zaczyna migać kontrolka obok napisu pen mode i ploter przestaje reagować. Zmienię ustawienie rolek np. na szerszą folie powtarzam całą operacje i już wszystko ok ploter tnie itd.

Po prostu przy niektórych ustawieniach rolek ploter nie robi. Czy ktoś byłby w stanie mi napisać czym to może być spowodowane ?

Z góry wielkie dzieki ;)



Tagi:


bugger
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 21 gru 2006, 13:49
Lokalizacja: galway

#2

Post napisał: bugger » 06 sty 2010, 13:13

nie wszedzie mozesz ustawiac rolki, sa odpowiednie miejsca i rodzaje ustawien, ale nie ma dowolnosci - przeczytaj manual
Załączniki
cm24user.rar
(540.23 KiB) Pobrany 5404 razy

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#3

Post napisał: tanifon » 06 sty 2010, 13:25

czasami tez warto zwrócić uwagę na czujniki...
by nie wpadało tam fałszywe światło słoneczne..


Autor tematu
lechusky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2010, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

#4

Post napisał: lechusky » 09 sty 2010, 09:56

Dzieki za odp.

Jeli dobrze zrozumialem instrukcje to jesli lewa rolka jest przesunieta calkowicie do lewej to prawa rolka nie moze byc w odleglosci 152mm, 305mm, 457mm, 610mm.

W moim przypadku to wyglada troche inaczej, ale niewazne zawsze mozna przesunac lewa rolke. Najwazniejsze, ze to jest normalne, a nie ze ploter popsuty.


Ok przy okazji jeszcze jeden problem mam:

Otoz za kazdym razem jak uruchomie ponownie komputer musze ponownie instalowac sterowniki do plotera poniewaz ploter nie reaguje alebo windows wyrzuca blad ze nie moze sie polaczyc z ploterem sprobuj ponownie zainstalowac sterownik, malo tego musze za kazdym razem instalowac te sterowniki probowac z roznymi kablami, roznymi konfiguracjami, zmieniac piny itd. az wkoncu zaskoczy i zaczyna ciac, wtedy juz moge ciac bez problemu dopoki nie uruchomie ponownie komputera, co gorsza nie znajduje zadnej reguly na to w jakiej konfiguracji on ma chodzic fakt ze posiadam do niego dosc dziwny kabel poniewaz od strony plotera jest meska wtyczka LPT a od strony kompa jest COM i czasem chodzi z zainstalowanym sterownikiem na COM a czasem LPT, ponadto posiadam jeszcze kabel COM -> COM i LPT->USB na tym ostatnim najczesciej chodzi ale tez trzeba sie chwile pomeczyc.

Ma ktos moze jakis pomysl, czym to moze byc spowodowane?

Zdaje sobie sprawe ze to troche jak wrozenie z kart :D


bugger
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 101
Rejestracja: 21 gru 2006, 13:49
Lokalizacja: galway

#5

Post napisał: bugger » 11 sty 2010, 15:50

z tego co pamietam to masz dwa porty w ploterze: centronics (paraller) smieszne gniazdo z dwoma wasami po bokach i rs232 25pin ( serial port ) czyli 25 pinowy rs232. mozesz uzywac jednego lub drugiego z tym ze przy centronics ( LPT inaczej ) nie musisz konfigurowac ustawiem w ploterze. kabel LPT-Usb powinien dzialac dobrze ale musisz pamietac aby uzywac zawsze tego samego gniazda usb. bylo by pewniej uzywac standardowego kabla LPT i w biosie zmienic ustawienia portu LPT na "ECP-EPP"

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#6

Post napisał: tom22 » 11 sty 2010, 22:42

lechusky pisze:Jeli dobrze zrozumialem instrukcje to jesli lewa rolka jest przesunieta calkowicie do lewej to prawa rolka nie moze byc w odleglosci 152mm, 305mm, 457mm, 610mm.
Wałek do przesuwania foli posiada w kilku miejscach nacięcia - coś jak molet tylko ostry.
Rolki dociskowe muszą być zawsze na tym molecie,
Natomiast jeśli ustawisz jedną z rolek poza tymi nacięciami ploter nie ruszy.
Możesz to sprawdzić bez zakładania foli.


Autor tematu
lechusky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2010, 14:14
Lokalizacja: Tarnów

#7

Post napisał: lechusky » 15 sty 2010, 10:28

Ostatnio zrobiłem formata zainstalowałem sterowniki podpiąłem kabel LPT->USB i narazie jest dobrze. Jak się znowu zacznie sypać to pomyśle nad zakupem LPT->LPT bo ten kabel LPT->COM to trochę dziwny chyba nie wiem nawet czy przy instalacji sterownika dać LPT czy COM.

do tom22
No w sumie logiczne ale tak jak mówiłem jestem zielony jeśli chodzi o plotery. Wreszcie wiem jak mam ustawić te rolki, bez sprawdzania czy wyskakuje Pen Mode :grin:
Dzięki wielkie za pomoc!! :grin:

Awatar użytkownika

tom22
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 479
Rejestracja: 22 lis 2008, 18:29
Lokalizacja: Mazowsze

#8

Post napisał: tom22 » 15 sty 2010, 13:41

lechusky pisze:wyskakuje Pen Mode
Złe ustawienie rolek - miga ERROR
PEN MODE - włączasz jak chcesz rysować.
W trybie wycinania ploter działa inaczej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”