jaki ploter tnący do szablonów malarskich tablicowy? rolka?

Plotery tnące

Autor tematu
elvis000
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 01 gru 2008, 20:18
Lokalizacja: dzw

jaki ploter tnący do szablonów malarskich tablicowy? rolka?

#1

Post napisał: elvis000 » 10 lip 2009, 09:21

Witam chciałbym nabyć ploter do wycinania dość skomplikowanych szablonów malarskich ?
Mam pytanie do ekspertów jaki ploter jest lepszy rolkowy np.: LYNX czy tablicowy??

Chcę ciąć szablony o wymiarach max 1000 X 1800mm a więc odpowiadał by mi rolkowy ale nie wiem jak to jest z możliwościami technicznymi takiego plotera za to wykonanie tablicowego o takich wymiarach pewnie przekroczyłoby mój budżet przeznaczony na to urządzenie

Proszę o radę ewentualnie na PW wiadomości kto podoił by się wykonanie takiego plotera i ile by to kosztowało ?



Tagi:

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Piotr Rakowski » 10 lip 2009, 17:31

Z pewnością tablicowy będzie bardziej odpowiedni. I to z kilku względów:

1. materiał musi być wycinany, więc rolki wpadną w "dziurę" i koniec pieśni,
2. materiał będzie dość sztywny (zwykle są to arkusze podobne do cienkiego polietylenu), a cięcie takiego ploterem rolkowym o nacisku max. 500g jest niestety niewystarczające
3. nawet, jeśli zostawisz łączniki w szablonach materiał stanie się wiotki i o precyzji nie będzie mowy,
4. regulacja dla materiału ciężkiego i sztywnego tak, aby ploter rolkowy wracał "w punkt" po 1800 mm jest mocno problematyczne.

Ergo - moim zdaniem przy takich wymiarach nie ma alternatywy. Tablicowy + podsys (trzymanie materiału podciśnieniowe).

Mogę wykonać taki ploter stołowy (tablicowy). Koszt - wraz z oprogramowaniem sterującym przewiduję na poziomie 9500 zł netto.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2009, 12:29 przez Piotr Rakowski, łącznie zmieniany 2 razy.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


vario0
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2006, 07:42
Lokalizacja: Warszawa

Ploter do szablonów malarskich.

#3

Post napisał: vario0 » 11 lip 2009, 06:38

Takie plotery wykonuje Firma MILL- www.mill.pl
Efekty pracy, szablony wykonane na tym ploterze można zobaczyć na www.dekormania.pl
Pozdrowienia

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Piotr Rakowski » 11 lip 2009, 09:46

Kol. Vario0 - niech Pan się przedstawi i nie robi ukrytych reklam. Jest Pan przecież przedstawicielem (właścicielem) firmy JMC-Plotery (mill.pl). Nie ma niczego złego w pokazywaniu swoich konstrukcji. To po pierwsze.

Po drugie to zdjęcie: jest dużym nadużyciem ze strony jego autora. Ploter laserowy nigdy w życiu nie zrobi takiej powierzchni, jaką się tam pokazuje. Prawdą jest, że krawędź cięcia różni się od cięcia głowicą oscylacyjną (czy nożem wleczonym), ale nigdy nie jest postrzępiona. Robiłem wiele prób moimi maszynami laserowymi i krawędzie są gładkie, jak "pupa niemowlęcia", tyle że zgrubiałe od nieodparowanego materiału.

Po trzecie - rzeczywiście praca nożem wibrującym na ploterach do cięcia płyt poliolefinowych daje chyba najlepsze możliwe efekty, ale niestety głowice oscylacyjne i noże do nich są strasznie drogie (moim zdaniem nadmiernie), więc cena końcowa takiego plotera będzie daleko wyższa, niż zaproponowane przeze mnie pieniądze, za ploter tablicowy.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2009, 12:18 przez Piotr Rakowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


vario0
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2006, 07:42
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: vario0 » 11 lip 2009, 10:18

Wielce Szanowny Kolego,
nie twierdziłem, że prace wykonane w www.dekormania.pl są wykonywane głowicą laserową, której przewagę nad innymi widzę jedynie przy cięciu plexiglasu.
Nie twierdziłem również, że te szablony wykonywane są głowicą oscylacyjną. Bo nie są.
Wykonywane są one głowicą z nożem wleczonym.
Kiedyś bardzo spierałem się z redaktorem jednego z miesięczników nad tematem granicy między informacją dla czytelników a kryptoreklamą.
Mój poprzedni mail nie miał celów reklamowych a jedynie odpowiedź na wcześniej zadane pytanie. Nie muszę na forum szukać nabywców. Zostawiam Panu pole i obiecuję więcej się nie odezwać.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-11, 10:22 ]
P.S. Zdjęcie cięcia szablonu laserem pochodzące z linku w Pana mailu należy do Autora strony i ja nie mam z nim nic wspólnego
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 11 lip 2009, 12:16

Przecież moja wypowiedź nie miała na celu zamykania Panu ust. Bardzo chętnie z Panem polemizuję, aczkolwiek nie polemizowaliśmy jeszcze w tym wątku. Zgadamy się obaj, że laserem nie wychodzi dobrze i pozostaje ploter tnący - tablicowy. Nóż, jak widać z Pana wypowiedzi - wystarczy wleczony, nie potrzeba oscylacyjnego.

Jeśli wolno wiedzieć, jaka byłaby Pańska cena za ploter z nożem wleczonym przy stole o wymiarach podanych przez autora wątku? (ja już szybciutko zmieniłem swoją cenę, patrząc na ofertę Mill - ploter Mega - cena ponad 48000 zł): http://www.allegro.pl/item681142471_meg ... skich.html - mimo to moja oferta jest 4x tańsza :lol:

Przepraszam - słusznie - zdjęcie nie pochodzi z Pańskiej strony www. Już zmieniłem swoją poprzednią wypowiedź.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#7

Post napisał: triera » 11 lip 2009, 14:14

Różnice w cenie są warunkowane innymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi,
wyposażeniem, oprogramowaniem i wynikającymi z tego
innymi kosztami budowy + nakład pracy na wykonanie urządzenia.

Jeśli ploter ma tylko ciąć szablony malarskie - to cena może być stosunkowo
nieduża. Gdy przewidujemy szersze zastosowania: cięcie folii, frezowanie
tw. sztucznych, obsługę wielu narzędzi itp. to oczywiście musi wzrosnąć.

Ostatecznie klient wybiera kierując się potrzebami, budżetem
i dostępnymi ofertami.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Piotr Rakowski » 31 lip 2010, 08:36

Zapraszam do obejrzenia mojej najnowszej konstrukcji plotera tablicowego LYNX TABLECUT 2: https://www.cnc.info.pl/topics76/lynx-t ... t21703.htm
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


ZielonaBaba
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2017, 23:25
Lokalizacja: SZCZECIN

Jaki ploter do szablonów malarskich wielorazowego użytku??

#9

Post napisał: ZielonaBaba » 31 lip 2017, 23:45

Witam Panów:) Bardzo proszę o pomoc, potrzebuje kupić mały ploter, który wytnie mi szablon malarski, również do past strukturalnych, czyli taki wielorazowego użytku, wytrzymały i precyzyjność cięcia, dość skomplikowane wzory, ważne, żeby krawędzie były gładkie, bo już wyczytałam, że niektóre plotery "rwą"krawędzie i jest potrzebne dodatkowe szlifowanie. Jakby do tego ciął jeszcze karton to byłoby cudownie. Generalnie sprzęt będzie wykorzystywany w rękodziele. No i nie za miliony, bo na to mnie nie stać:( Jest szansa, że któryś z Panów mi pomoże?? Pliss :???: :???: :???: :???: :???: :???: :sad: poniżej zdjęcie przykładowego szablonu, podobne chce wycinać, tylko w czym i na czym????
potrzebna pomoc kobiecie, która jest zielona w temacie:):)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7968
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Jaki ploter do szablonów malarskich wielorazowego użytku

#10

Post napisał: WZÓR » 01 sie 2017, 09:21

ZielonaBaba pisze:.... poniżej zdjęcie przykładowego szablonu,...
Nie widzę.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”