JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

debata na temat wyboru plotera frezującego, jaka maszyna na początek, z łatwą obsługą

Plotery tnące

Autor tematu
cytryna77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2019, 08:17

JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#1

Post napisał: cytryna77 » 28 paź 2019, 10:22

Witam,

prowadzę działalność handlową, jeden z moich klientów chcę u mnie zamówić produkt który po 1. mogę podkupić u konkurencji i zarobić małą kwotę, lub po 2. kupić ploter frezujący i sam wykonać produkty. Zamówienie w pełni sfinalizuje zakup plotera frezującego. Jednak jest pewien minus. Kompletnie nie znam się na maszynach cnc, nigdy tym sie nie zajmowałem, nie umiem obsługiwać takich maszyn. Czy po kilkudniowym szkoleniu będę wiedział jak wykonywać projekty w odpowiednich do tego systemach i przenieść je na maszynę? co myślicie, czy to dobry pomysł?




acetamid
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2014, 21:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#2

Post napisał: acetamid » 28 paź 2019, 12:10

jest szansa, że podobne zlecenia pojawią się w przyszłości? Jakie to zlecenie by nie było, to jest mała szansa, że przy pierwszej sztuce na siebie zarobi. Nie znając się na cnc nie możesz przewidzieć, ile czasu ekstra potrzebujesz na naukę i na popsucie detali wynikające z tej nauki.
Jak będzie to biznes to bierz, jak pojedyncze zlecenie to daj to komuś kto zrobi najtaniej.


Autor tematu
cytryna77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2019, 08:17

Re: JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#3

Post napisał: cytryna77 » 28 paź 2019, 12:43

czasowo wiem że nie jestem w stanie przewidzieć ile czasu mi to zajmie, na pewno do pierwszego zlecenia potrzebował bym kogoś do pomocy przy projektowaniu i obróbce. Niektóre firmy produkujące maszyny CNC oferują taką pomoc, oczywiście odpłatnie. Zakup może zostać w 70-80% sfinansowany, dlatego zastanawiam się nad takim ploterem frezującym. Ogólnie jeżeli chodzi o jakiekolwiek zlecenia to nie mam ich póki co dużo, ponieważ podkupuję takie usługi w okoliczynch firmach i przez to ceny mam wyższe, jednak zdażyć się mogą t.zw. strzały większych ilości. Dodatkowo mając już ploter mogę rozglądać się za innymi zleceniami.

Ale oczwywiście możesz podesłać mi swojego maila, jeżeli posiadasz taki ploter, chętnie zapoznam się z Twoją wycenę na to zlenicenie


acetamid
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2014, 21:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#4

Post napisał: acetamid » 28 paź 2019, 22:23

mam cięższe maszyny, moja wycena nie będzie sensowna. Jeżeli faktycznie możesz go dofinansować to bierz, najwyżej sprzedasz po roku i szkody nie będzie.
Co do samej nauki - jeżeli to jest pianka którą faktycznie da się frezować to nauka nie będzie skomplikowana. Narzędzi nie zniszczysz, najwyżej będzie mało optymalnie. Soft też nie jest jakiś bardzo trudny (fusion itp.), po kilku dniach faktycznego szkolenia powinieneś sobie poradzić. Największe ryzyko jest takie, że kupisz marny ploter którego nie będziesz w stanie zweryfikować w momencie zakupu.


Autor tematu
cytryna77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2019, 08:17

Re: JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#5

Post napisał: cytryna77 » 29 paź 2019, 09:09

no to fakt, kupno plotera nie znając się na tym to jak pójście do media marktu po telewizor i słuchanie "expertów" którzy dostają prowizję od sprzedaży ustalonych TV...

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: JAKI PLOTER FREZUJĄCY DO PIANEK NARZĘDZIOWYCH

#6

Post napisał: Petroholic » 29 paź 2019, 19:11

@cytryna77 wysłałem Ci PW kilka dni temu... Poczytaj tak dla uzupełnienia wiedzy - może pomoże... Jeśli PW nie dotarło (a tak bywa) daj znać wyślę ponownie - u mnie w skrzynce wisi jako "nieodczytane"...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”