Strona 1 z 1

szlifierka do kamienia "łupki" może wodna??

: 04 lip 2009, 11:25
autor: witaga
WItam, robie wazony z kamieni ogrodowych tzw. "łupki" Do szlifowania używam szlifierki kątowej Bosh i najgrubszych papierowych tarcz ściernych. Jedna tarcz starcza na zrównanie krawędzi dwóch kamieni. Szukam jakiś szlifierek może z tarczami diamentowymi tak aby nie wymieniać ich często bo jest to kłopotliwe.

Także chciałbym ograniczyć kurzenie podczas szlifowania, słyszałem o szlifierkach wodnych:

Link do szlifierki

Tarcza gumowa z papierem ściernym na kątówce Bosh jest trochę elastyczna podczas szlifowania i mogę dojść do wszystkich krawędzi, nie wiem czy w tej wodnej jest tarcza sztywna?? i czy nadaje się do łupków.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły odnośnie tego problemu to czekam na pomoc,
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-07-06, 20:50 ]
a może szlifierki z jakimś ssącym odlotem pyłów???

: 10 lip 2009, 18:55
autor: dance1
Szlifierka na powietrze (pneumat) + dużo wody. Bez wody szybko tracisz ścierniwo i jakość słabsza. Zobaczysz różnicę z wodą. Tarcze z domieszką diamentu jak najbardziej polecane do kamienia, bez wody nie próbuj na tych tarczach bo w minutę ścierniwa nie będzie.

: 11 lip 2009, 00:15
autor: witaga
a jest cos elastycznego do pneumatycznych szlifierek tak że mozna używać wody?? coś ala papierowe tarcze ścierne na gumowym krążku ??

[ Dodano: 2009-07-11, 00:42 ]
aha no i jaki kompresor wypadało by mieć do używanie jednej szlifierki pneumatycznej???

[ Dodano: 2009-07-11, 07:59 ]
borykam się z tym szlifowaniem od jakiegoś czasu... :( musze wygładzać krawędzie w kameniach łupki takie kilku kilogramowe, szlifierka kątowa : dużo pyłu i tarcze ścierne idą jak burza, myślałem żeby zrobić stołową z takim jednym dużym kamieniem na środku stołu ala piła stołowa, teraz pomysł z pneumatycznymi szlifierkami tylko problem z kompresorem bo trzeba kupić duży aby uciągną szlifierkę...

: 16 sie 2009, 14:52
autor: andremandre
taką szlifierką pracuję na codzień, to jest bardzo dobry i drogi sprzęt i trzeba o niego bardzo dbać , bo serwis jest dość drogi.
:arrow: Po pierwsze- po każdej wykonanej pracy i odłożeniu jej na bok trzeba ją dobrze przedmuchać sprężonym powietrzem.
:arrow: Po drugie- zakładać tylko gumowe krążki i do nich rzepy ( stosując ścierniwa magnezytowe w ciągu dwóch tygodni rozpadną nam się łożyska)
:arrow: Po trzecie- nie za bardzo dociskać do obrabianego materiału

[ Dodano: 2009-08-17, 18:24 ]
dance1 pisze:Szlifierka na powietrze (pneumat) + dużo wody. Bez wody szybko tracisz ścierniwo i jakość słabsza. Zobaczysz różnicę z wodą. Tarcze z domieszką diamentu jak najbardziej polecane do kamienia, bez wody nie próbuj na tych tarczach bo w minutę ścierniwa nie będzie.

Są już w sprzedaży rzepy na sucho
mają strukturę podobną do plastrów miodu...