Finalna obróbka pianki plastazote - poszukiwana nagrzewnica / źródło z równomiernym płomieniem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Virrion
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2015, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Finalna obróbka pianki plastazote - poszukiwana nagrzewnica / źródło z równomiernym płomieniem

#1

Post napisał: Virrion » 18 cze 2019, 13:00

Witam Panów i Panie, mam do Państwa pytanie :wink:

Od jakiegoś czasu frezuje wkładki do pudełek 20x20 cm z pianki o dość dużej gęstości (plastazote LD60). Wszystko działa fajnie oprócz jednej rzeczy - powstają lekkie zadziory na krawędziach otworów i widoczne pod światło przejścia freza. Fi 4 mm, skok 3.5 - widać regularne równoległe paski na powierzchni pianki.

A ja wolałbym jednolitą strukturę tak jak od producenta... więc przeciągnąłem piankę kilka razy parę cm nad zwykłą świeczką i podtopiłem wszystkie wystające niteczki - działa bardzo dobrze, nadtopiona powierzchnia znów jest jednolita.

Jedyny minus to to, że płomień świeczki po przeciągnięciu podtapia tylko pasek ok 20 mm szerokości i trzeba przeciągać raz koło razu co w praktyce nie zdaje egzaminu (ciężko utrzymać równe odstępy między przejściami). Wpadłem zatem na pomysł żeby zbudować / kupić podłużną listwę grzejącą (ok 20 cm długości). Tak żeby na tym odcinku palił się płomień przy płomieniu w regularnych odstępach lub żeby grzało to w jakiś inny jednolity sposób po całej długości listwy (na prąd?).

Wtedy będę mógł podtopić całą piankową formę jednym przeciągnięciem nad taką rozgrzaną / rozpaloną listwą.

Moje pytanie brzmi - czy można zaadoptować jakieś urządzenie do tego typu zadania? Pod jaką nazwą czegoś takiego szukać? Listwa grzejąca? Listwa płonąca? Miecz świetlny? :roll: :mrgreen:

Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i propozycje :)




GumiRobot
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 685
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:51
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Finalna obróbka pianki plastazote - poszukiwana nagrzewnica / źródło z równomiernym płomieniem

#2

Post napisał: GumiRobot » 18 cze 2019, 13:17

opalarka elektryczna

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”