Co wybrać do cięcia spienionego PCV 3mm i 6mm? (laik pyta)

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
dudkooo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

Co wybrać do cięcia spienionego PCV 3mm i 6mm? (laik pyta)

#1

Post napisał: dudkooo » 27 paź 2015, 16:03

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem kompletnym świerzakiem jeśli chodzi o CNC, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym kupić maszynę, przy pomocy której wycinałbym (na wylot) różnego rodzaju kształty, litery, kontury i inne wzory graficzne - w spienionym arkuszu PCV.

...i tutaj apel i wielka prośba do wszystkich miłośników CNC - proszę o pomoc w dokonaniu wyboru.

Ja wiem, że chcę wycinać kształty spienionym PCV 3mm. Nie znam się dobrze na maszynach i nie wiem na co zwrócić uwagę.
Jeśli materiał będzie 'przecinany' na wylot, to jak powinien być zamocowany arkusz do podłoża - żeby to się nie przesuwało?
Niektóre krawędzie 'kształtów' mogą mieć <10mm (jakie minimalne odległości można uzyskać? od czego to zależy, na co zwrócić uwagę przy doborze maszyny) ?
Wymiary: na pewno chciałbym mieć możliwość wykonania elementów o długości >750mm na >450mm szerokości (wszelkie podobne i większe odpowiedniki mile widziane).
Jakie frezy? noże? najlepiej zastosować i jakie średnice, aby ich często nie zmieniać, i aby uzyskiwać gładkie powierzchnie cięcia?

Czy są firmy, które potrafią doradzić taki sprzęt i pomóc w zdobyciu dofinansowania na zakup takiej maszyny? Interesuje mnie jakaś średnia półka, nie wiem ile też można zainwestować w taki sprzęt. Powiedzmy, że środki się znajdą.

Bardzo wielka prośba, kto może proszę podać wasze propozycje, a najlepiej uwagi.
Na co zwrócić uwagę, jakie są najczęstsze problemy z obróbką PCV? szczególnie wszelkie informacje na temat spienionego PCV mnie interesują - będę wdzięczny.
Czy razem ze sprzętem są zintegrowane 'odkurzacze' do zbierania wiórów po obróbce? czy to można osobno dodatkowo uzbroić?
Projekty najchętniej wykonywałbym w Corel'u - czy te urządzenia mają możliwość obróbki wg projektu utworzonego w Corelu?

Za wszystkie odpowiedzi wielkie podziękowania.
Nie znalazłem na forum dokładnie informacji takich jak moja, ale jeśli już było, proszę odeślijcie mnie i nie gromcie. Potrzebuję pomocy stąd moje zapytanie.

Pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony 28 paź 2015, 10:33 przez dudkooo, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#2

Post napisał: dasza77 » 27 paź 2015, 17:49

Jesteś z W-wy więc masz blisko do firmy Lynx - produkuje takie maszynki.
Wykonasz próby i wszystko będzie jasne.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#3

Post napisał: mc2kwacz » 28 paź 2015, 01:28

Dotacji? W Warszawie na byle co dotacji się nie dostaje.A i zaczynanie biznesu od poszukiwania dotacji to jest coś chorego.


Autor tematu
dudkooo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: dudkooo » 28 paź 2015, 10:26

[dasza77]: dziękuję za odpowiedź, jest to bardzo dobry trop.

[mc2kwacz]: jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, to się nie wypowiadaj.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#5

Post napisał: mc2kwacz » 28 paź 2015, 12:28

To jest bardzo konkretna wypowiedź, ponieważ dotyczy MOICH podatków wpłaconych do budżetu. A splajtowanych firemek-krzak na tym forum, które zdefraudowały lub zmarnowały zgodnie z literą prawa dotacje, nie brakuje i bez Ciebie.


Autor tematu
dudkooo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2015, 15:00
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: dudkooo » 28 paź 2015, 13:23

Właśnie Twoja wypowiedź niczego nie wnosi, nie oceniaj innych własną miarą, nie zadałeś pytania do czego mi to, na jakiej podstawie śmiesz oceniać.
Zastanów się czasem i nie odpowiadaj na posty jeśli nie masz nic do powiedzenia, nie jesteś pępkiem świata i daj ludziom żyć. Ja cię nie przyytule i nie chcę słuchać twoich żali jak nie umiesz pomóc to nie pomagaj.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#7

Post napisał: mc2kwacz » 28 paź 2015, 19:40

A żyj sobie! :) Ale nie za moje pieniądze.


Thunder-Laser
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:29
Lokalizacja: China
Kontakt:

#8

Post napisał: Thunder-Laser » 24 lis 2015, 08:18

Przykro mi, że jestem nowy temat CNC. Teraz jestem w trakcie nauki do korzystania z wycinarki laserowej. Jestem też ciekaw maszyny do cięcia pianki PVC, ponieważ wiem, że laser nie może odciąć PVC.
Make a difference for our customers.
www.thunderlaser.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”