Materiał na stopę stołu plexiglass

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wodo18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2015, 22:16
Lokalizacja: Polska

Materiał na stopę stołu plexiglass

#1

Post napisał: wodo18 » 21 maja 2015, 22:32

Witam chciał bym zamontować blat w kuchni z jednej strony chciał bym go przymocować do ściany z drugiej podeprzeć na stopie wymyśliłem podparci z pelxiglass chciał bym spytać czy to w ogóle wypali i jak gruba musiała by być stopa chciał bym w niej również wypalić jakiś wzór jeżeli plaxiglass nie wytrzyma to z jakiego innego bezbarwnego materiału mógł bym to wykonać ??[URL=http://]Obrazek[/URL]



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 22 maja 2015, 00:44

Pewna pani póznym wieczorem przechodzi przez park. Nagle dostrzega mężczyznę,który zmierza w jej kierunku z otwartymi szeroko ramionami. Kobieta zapobiegawczo zaczyna okładać go z całej siły swoją torebką. - A niech to ! - krzyczy mężczyzna. - Wiedziałem,że tej szyby nie doniosę do domu.


Nie chcę być czarnowidzem ale ten pomysł z przezroczystym podparciem blatu jest dość ryzykowny :shock:


sam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 104
Rejestracja: 07 cze 2007, 08:47
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: sam » 22 maja 2015, 04:52

"Chciałbym" piszemy łącznie. Jeśli pomogłem, kliknij "pomógł" ;)
Nie lubię plexi - dość łatwo się odkształca i rysuje. Myślę, że po dość krótkim czasie będzie wyglądać mało estetycznie. Poliwęglan może będzie trochę lepszy, ale pytanie o grubość powinno być uzupełnione o informację jakiej szerokości ma być noga - w formie typowej nogi, czy może płyty. Jeśli to pierwsze, to można zastosować wałek z plexi, ale nie wydaje mi się żeby to działało jak należy.
Moim zdaniem najlepsze będzie szkło. Może być hartowane, laminowane, klejone w jakąś bryłę itd. Szkło OptiWhite jest bezbarwne, więc nie będzie niebieskawego zabarwienia przy większej grubości. Chyba dobrze byłoby zakotwić taką nogę w podłodze.


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 893
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: bh91 » 22 maja 2015, 11:56

Plexi będzie po czasie wyglądać koszmarnie. Szkło się łatwiej czyści.
Jest robota - jest pinonc :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”