Jaki material na rolke - ktora bedzie sluzyla jako lozysko?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
orzeeel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2014, 21:41
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Jaki material na rolke - ktora bedzie sluzyla jako lozysko?

#1

Post napisał: orzeeel » 18 mar 2015, 08:03

Witam,

Chcę dobrać wytrzymały materiał na rolkę, która będzie służyła mi jako łożysko. Czy ktoś mógłby polecić materiał z którego mógłbym wykonać takie rolki albo firmę, która robi wytrzymałe rolki toczne.

Załączam zdjęcie podobnej rolki znalezionej w internecie.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

Obrazek



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Jaki material na rolke - ktora bedzie sluzyla jako lozys

#2

Post napisał: peritus » 18 mar 2015, 08:33

orzeeel pisze:Chcę dobrać wytrzymały materiał na rolkę, która będzie służyła mi jako łożysko. Czy ktoś mógłby polecić materiał z którego mógłbym wykonać takie rolki
Poliamid PA6 , NYLATRON GSM (PA 6 G + MoS2):
http://www.transcom.pl/konstrukcyjne_tw ... _poliamid/


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Post napisał: STELMI » 18 mar 2015, 10:57

Tak jak kolega wyżej napisał - Poliamid PA6, w zależności od obciążeń może być z dodatkiem włókna szklanego


Autor tematu
orzeeel
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 02 kwie 2014, 21:41
Lokalizacja: Ostrowiec Św

#4

Post napisał: orzeeel » 18 mar 2015, 11:08

Nie dodałem, że koło będzie pracowało w warunkach narażonych na dużą wilgoć. Przeczytałem że PA6 chłonie bardzo wodę i ma niską stabilność wymiarową. Czy nie lepiej użyć materiału POM - Poliacetal?


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#5

Post napisał: peritus » 18 mar 2015, 13:46

orzeeel pisze:Nie dodałem, że koło będzie pracowało w warunkach narażonych na dużą wilgoć.
Rozpatrzyć możliwość zastosowania TEXTOLITu.

Trudno jest dobrać materiał nie dysponując kompletem wymagań i oczekiwań co do przeznaczenia, warunków pracy, przenoszonych sił i momentów oraz...kosztu.


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#6

Post napisał: Darius » 01 maja 2015, 15:44

Witam.
Zastanawiam się jaki materiał zastosować na tulejki do ładowacza ciągnikowego.Oryginalnie zamontowane są tuleje z mosiądzu,oraz brak smarowania.Zleceniodawca chce wymienić tuleje i sworznie ,oraz by każdy sworzeń miał smarowanie i tuleje mają być z tworzywa.Co polecają koledzy?Zaznaczę,że są duże obciążenia dynamiczne.

Awatar użytkownika

meaverick
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 32
Rejestracja: 23 lip 2010, 08:05
Lokalizacja: Oława

#7

Post napisał: meaverick » 16 lut 2016, 12:02

Nasza firma robiła kiedyś takie rolki z Tarnamidu t27 bodaj jak pamiętam teraz nie wiem jak ten materiał się nazywa wiem że zmieniono nazwę.
Rzeczy nie możliwe załatwiam od ręki , po cuda dzwonię do watykanu


owain
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2016, 08:24
Lokalizacja: Rz

#8

Post napisał: owain » 24 lut 2016, 08:37

Witam. Nie chcę niepotrzebnie zaczynać nowego tematu, więc podepnę się tu. Potrzebuję sobie wykonać z tworzywa taka plansze do gry, takie sześcioboczne kształty, znalazłem w moim mieście niedrogie wycinanie laserem, niestety pani wycięła mi to coś w płycie hdf, ale jednak musi być jakiś plastik.
I tu moje pytanie, jaki polecacie plastik do cięcia laserem? Przymierzałem się do polistyrenu (HIPS) ale gdzieś czytałem opinie, że się bardzo topi na brzegach. Chciałbym też aby był w miarę łatwo dostępny (np. na znanym portalu aukcyjnym), i tani, tj. ok. 30 zł m2
Niestety nie wiem co to za maszynę mają w moim punkcie cięcia laserem ale piszą, że tna w kartonie, sklejce, plexi czy nawet w blasze aluminiowej, więc pewnie polistyren też wytnie, pytanie czy nie potopi brzegów.
Mogłoby być od biedy plexi, choć wydaje mi się za kruche, ale podobno są dwa rodzaje plexi, takie pod laser i takie które pod laser się nie nadaje. Może zatem podpowiecie jak się nazywa takie plexi co się nadaje pod laser.
Dzięki z góry

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”