Strona 1 z 1

toczenie w teflonie

: 09 mar 2015, 17:14
autor: Bartus_M
Witam.

chciałbym się przywitać od razu.
Otóż walczę dzisiaj po raz drugi w życiu z teflonem. O ile pierwszym razem mi się udało, tym razem wygląda to kiepsko.
Powierzchnia wychodzi elegancka nawet. Problemem jest natomiast że nie ma wióra. Materiał lekko się kruszy a naddatek obrobiony zawija się w taki "kondonik" później jak dochodzi do krawędzi to staje się problematyczny i niszczy powierzchnie.

Półfabrykat: pręt PTFE FI52

Okazuje się, że aby uniknąć powstawania tego zawiniętego kondonika podróżującego przed nożem, wystarczyło włączyć chłodzenie i głęboko skrawać.
Obroty ustawiłem na 330 (czytałem forum, że obroty niektórzy zalecają i 1000-2000), głębokość skrawania (najlepsze efekty dało 5mm). Plus chłodziwo.
Do obróbki używam noża NNBe-f.
Czytałem że zalecacie do tworzyw nóż przecinak najzwyklejszy ;-)

Czy moglibyście pokazać jakich noży używacie do skrawania materiałów takich jak TEFLON z góry i z boku ? I jakich parametrów skrawania używacie ?

zamierzony efekt coś takiego
Obrazek