łączenie sznurów gumowych

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Szyna9
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 05 wrz 2012, 13:05
Lokalizacja: śląsk

łączenie sznurów gumowych

#1

Post napisał: Szyna9 » 06 lut 2015, 15:10

Witam

Macie może pomysł jak zablokować w formie profil gumowy ø17 aby podczas nadlewania gumy był wystarczająco ściśnięty aby go ciśnienie nie wypchało z formy gdyż będzie to forma otwarta z uwagi na długość profilu. Profil będzie łączony w kształt litery T i raczej sęk tkwi w tym żeby było to możliwie najprostsze zastosowanie gdyż nie wchodzą w gre żadne drogie dodatkowe osprzęty do formy. Profil może być zagniecony w niedalekich miejscach łączenia. Osobiście myślałem nad bardzo ciasnym pasowaniem profilu w formie, lub też nad jakimiś wkładkami dociskanymi na stożku przez ruch prasy. Może ma ktoś z was jakieś doświadczenie w tym temacie i coś podpowie.

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

andmar2005
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 190
Rejestracja: 15 sie 2009, 08:55
Lokalizacja: kujawsko-pomorski
Kontakt:

#2

Post napisał: andmar2005 » 06 lut 2015, 19:17

hi
gumę wulkanizuje się w formie zamkniętej a naddatki które wypłyną idą na straty .
otwierasz prasę z formą nakładasz odpowiednio przygotowaną surówkę , zamykam wulkanizuje się przykładowo 10min i gotowe


Autor tematu
Szyna9
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 13
Rejestracja: 05 wrz 2012, 13:05
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: Szyna9 » 06 lut 2015, 20:10

hej
Wiem jak się wulkanizuje gume i w tym przypadku gniazdo furmujące również będzie zamknięte. Z formą otwartą chodziło mi o to iż ten profil będzie wystawiony poza formę (5 metrów obwodu) a w formie znajdować będą się jedynie miejsca przecięć i około 50mm trzymania profilu, gdyż jakbym miał zrobić formę na takiej wielkości profil to by materiał zjadł zysk. I właśnie problem jest w trzymaniach tych profili w formie tak jak napisałem w pierwszym poście

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”