Model do odlewu korpusu z żeliwa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
jarukk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2012, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

Model do odlewu korpusu z żeliwa

#1

Post napisał: jarukk » 27 lis 2013, 21:52

Witam
Przeszukałem pół internetu i nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie , więc zadaje je tu . A mianowicie :
Mam żeliwne słupy o wadzę 150 kg i chciał bym je odlać z żeliwa , a wiec chce odbić dwie strony tego słupu w czymś , aby można było je zalać potem czymś a żeby wyszły 2 połówki i dać do odlewni aby odlali mi takie właśnie słupy. Moje pytanie brzmi:
W czym odbić słup , aby go potem pół zalać , i czym zalać aby to nie kosztowało majątek , oraz żeby można było go jeszcze gdzieś minimalnie przerobić ręcznie : żywicą epoksydową ? Nie wiem .
Rdzeń również zrobię z drewna bo to już wiem .
I ostatnie pytanie : ile kosztuje mnie więcej jak ktoś wie odlanie KG żeliwa bo tego też się nie da znaleźć nigdzie .
Pozdrawiam
Proszę o krótkie



Tagi:


embroide
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 41
Rejestracja: 07 sty 2009, 11:56
Lokalizacja: Kosów

#2

Post napisał: embroide » 27 lis 2013, 23:24

Kolego, dajesz do odlewni model słupa i formę na rdzeń, a oni już sobie poradzą.
Jeśli słup jest symetryczny wystarczy połowa.
Koszt odlania 1 kg żeliwa około 9 PLN. (nie wiem jak jednostkowo, ale da się dogadać.)
Oczywiście model przygotowany w odpowiedni sposób, aby dało go się wyjąć po zaformowaniu, z elementami dopływowymi itp.


Autor tematu
jarukk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 13 paź 2012, 16:19
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: jarukk » 28 lis 2013, 09:47

Właśnie chciał bym ten słup odbić połowę w np. gipsie , potem zalać to czymś takim aby można było tą połowę wyciągnąć z tego gipsu i dać do znajomego który by coś jeszcze wyrzeźbił w tej połówce dodatkowo . I tylko te moje pytanie brzmi w czym odbić aby się ładnie odbiło , i czym to zalać .
Czy może być właśnie wspomniany gips , oraz zalać to potem takim czymś ?
http://www.zywica.eu/sanit//index.php?p ... prod_id=27
Czy to będzie odpowiednie ?
Pozdrawiam


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#4

Post napisał: InzSpawalnik » 28 lis 2013, 19:20

Proponuje Ci wyslac zapytanie do jaknajwiekszej ilosci odlewni zeliwa z rysunkiem tej czesci, danymi typu ilosc i masa oraz informacja ze dostarczysz im model ( bardzo wazne ).
Proponuje Ci rowniez wykonac caly model i sprawdzic czy obie polowki pasuja do siebie bo jakakolwiek ingerencja pozniej na gotowym odlewie to tragedia ( czas , jakosc itp ).

Jak wykonales jedna polowke tego modelu ? Drewno ? Moze w ten ham sposob zrobisz druga ?
Najprostszym, najtanszym i najbezpieczniejszym rozwiazaniem byloby odbicie tej czesci w kompozycie gips+tkanina ( cos jak gips w szpitalu na zlamana noge heh ), mozesz to latwo i bezpiecznie odlac, jest tanie ( w odroznieniu od klejow i zywic .... ).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”