Jak żywica na wirnik

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
e-11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:51
Lokalizacja: Dolny śląsk

Jak żywica na wirnik

#1

Post napisał: e-11 » 23 paź 2013, 07:18

Na początek chciałbym przywitać się z wszystkimi, szukając w sieci trafiłem na to forum i chciałbym poprosić o radę . Wpadł mi do głowy taki pomysł aby z żywicy wykonać samodzielnie wirnik do pompy wodnej. Coś podobnego jak wirnik w łodziach z napędem. Ale że na żywicach nie znam się kompletnie dopiero zacząłem się wdrażać mam pytanie jakiego rodzaju żywicę i utwardzacz polecili byście do wykonania takiego wirnika,biorąc pod uwagę obciążenie takiego wirnika i rodzaj pracy, średnica takiego wirnika około 300-350 mm. Pozdrawiam



Tagi:


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#2

Post napisał: qrba » 23 paź 2013, 15:22

z tego co sie orientuje to pozostaje ci tylko włókno węglowe z żywicą epoxydową - i moze jakies zbrojenie z kevlaru - jak nie umiesz - to małe szanse ze cos ci z tego wyjdzie - ale probowac należy.
jesli jestes twardy i cierpliwy - i masz na to jeszcze troche kasy- ktora w wiekszosci zostanie wyrzucona - zaczynaj


Autor tematu
e-11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:51
Lokalizacja: Dolny śląsk

#3

Post napisał: e-11 » 25 paź 2013, 21:17

Dzięki za odpowiedź. ale na prawie sto odsłon tematu tylko jedna odpowiedź to trochę mało. Chyba że wszyscy podzielają Twoje zdanie, może ktoś jeszcze się wypowie, może ktoś próbował zrobić taki lub podobny wirnik np do motorówki. Czy ktoś może podesłać jakieś materiały aby poczytać o sposobie posługiwania się włóknem węglowym z żywicą epoksydową.


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#4

Post napisał: Bbuli » 25 paź 2013, 21:49

No to ja robię sto pierwszą odsłonę.Wirniki-pędniki robimy z metalu.Z żywicy 350mm to
najwyżej wentylator pokojowy i to za kratą.


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#5

Post napisał: numerek » 25 paź 2013, 22:28

człowieku - za długo żyjesz ?
pędniki z żywicy -- no ja pie......

po co się męczyć zrób ze styropianu


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#6

Post napisał: qrba » 26 paź 2013, 11:14

e-11 pisze:Dzięki za odpowiedź. ale na prawie sto odsłon tematu tylko jedna odpowiedź to trochę mało.
przykro mi...
e-11 pisze: Czy ktoś może podesłać jakieś materiały aby poczytać o sposobie posługiwania się włóknem węglowym z żywicą epoksydową.
leniuszek z ciebie ... chcesz wszystko podane na talerzu?
dr. google i youtube...


Autor tematu
e-11
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:51
Lokalizacja: Dolny śląsk

#7

Post napisał: e-11 » 26 paź 2013, 13:21

qrba pisze:
e-11 pisze:Dzięki za odpowiedź. ale na prawie sto odsłon tematu tylko jedna odpowiedź to trochę mało.
przykro mi...
e-11 pisze: Czy ktoś może podesłać jakieś materiały aby poczytać o sposobie posługiwania się włóknem węglowym z żywicą epoksydową.
leniuszek z ciebie ... chcesz wszystko podane na talerzu?
dr. google i youtube...
Dzięki za odpowiedź grba. Nie, nie leniuszek tylko chciałbym materiały od was jako od ludzi tym się zajmujących a nie materiały od osób przypadkowo znalezionych w sieci, spójrz nawet w tym temacie ty chcesz coś odpowiedzieć i podpowiedzieć ale dwaj pozostali koledzy nie zadali sobie nawet trudu aby przeczytać ze zrozumieniem ( zaraz posypią się na mnie gromy ty taki i owaki) ja nie chce zrobić pędnika z żywicy tylko wirnik do pompy a pędnik podałem jako przykład kształtu ponieważ wirniki do pompy są tez różne.


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#8

Post napisał: qrba » 29 paź 2013, 12:58

jesli mie pamięć nie zawodzi to robilem kiedys smiglo do paralotni - a mając na uwadze ze koncowka obraca sie z predkoscia dzwieku - to wentylator moznaby z tego zrobic - aaa..... - jest to za siatką
jak nie sprobujesz sie nie dowiesz - aczkolwiek cos policzyc wczesniej nie zaszkodzi ..
temat jest dosyc rozlegly i skomplikowany coby pisac strony wypocin
Jak bedziesz juz troche bardziej zorientowany - odezwij sie na priv ... pogadamy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”