poliamid PA6 czerwony na tulejki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
aquater
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 367
Rejestracja: 29 sty 2009, 22:33
Lokalizacja: Siedlce

poliamid PA6 czerwony na tulejki

#1

Post napisał: aquater » 28 sie 2013, 23:20

Witam. Koledzy mam pytanko:

Potrzebuję wykonać tulejki do pewnego urządzenia.....
W sumie do dźwigni przełączającej..... (element pchająco-ciągnący)

Tulejka będzie obsadzona w bloczku aluminiowym, natomiast w jej otworze będzie chodził wałek stalowy.... Nie będzie żądnych prędkości obrotowych....
Zaledwie jeden ruch obrotowy o kącie 90 stopni.....
Zamierzam tulejki wykonać z wałka poliamidowego PA6 czerwonego (z dodatkiem smaru).....
Zastanawiam się jednak co się dzieje z tym poliamidem w zakresie temperatur od -30 do + 50 stopni..... Jaką ma rozszerzalność cieplną?
Można śmiało zastosować?
Jeśli tak to z jakimi tolerancjami wykonać tuleję?

Np otwór fi 30 to tulejkę w jakim rozmiarze zewnętrznym wykonać?



Tagi:


piotrfire
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 344
Rejestracja: 01 lis 2012, 14:20
Lokalizacja: prawie wrocław

#2

Post napisał: piotrfire » 12 wrz 2013, 08:35

Robiłem coś podobnego ,wewnątrz tulejki chodził wałek który poruszał rusztami w piecu , wykonałem z poliamidu zielonego , chodzi już 3 miesiące i klient nie narzeka. Jeśli chodzi o tolerancję to nie wiem ja miałem to szczęście że tulejkę wbiłem w obudowę a potem roztaczałem pod wymiar wałka. Robiłem też z czarnego rolki prowadzące do podajników koszowych w silosach zbożowych (stoją na zewnątrz ) zakres temperatur podobny, latem zboże ,zimą kukurydza , też nie ma reklamacji oryginalne były teflonowe ale ze względu na cenę robiłem z poliamidu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”