Wtryskarka do gumy

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
melon1981
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:25
Lokalizacja: Ostrorog

Wtryskarka do gumy

#1

Post napisał: melon1981 » 07 mar 2007, 21:29

witam
mam taki problem , interesuje mnie tania wtryskarka do gumy. Poczytałem troszeczke i znalazłem bardzo okrojone informacje na temat mozliwości przerobienia zwykłej wtryskarki na wtryskarke do gumy . Instaluje sie dodatkowy moduł do uplastycznienia surowca , spotkał sie ktoś z takim urządzeniem ??? Prosze o opisy , porady . Pozdrawiam



Tagi:


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#2

Post napisał: bob35 » 06 maja 2007, 18:12

spotkałem się z pionowymi gdzie dolna płyta jest grzana wkładało się gume do formy recznie i jest na tym robiona produkcja


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#3

Post napisał: Mariuszczs » 22 mar 2008, 21:18

Pracowałem na takich wtryskarkach - uplastycznianie gumy to temperatura ok 50-80 stC - zależnie od gumy. Uplastycznianie to następuje w ślimaku oraz cylindrze - czyli taka sama lub podobna temperatura cylindra. Forma gorąca - np 240 stC bo guma musi zwulkanizować.
Ślimak jak i cylinder były grzane wodą z tzw centralin i one to regulowały temperaturę.
Często też część formy np kanały były chłodzone do temp uplastycznienia gdyż inaczej guma tam wulkanizowałaby.Sporo maszyn miało na czas wulkanizacji układ wtryskowy odsuwany od formy żeby w dyszy wtryskowej guma nie wulkanizowała od temperatury
Były także prasy ( nie wtryskarki ) z grzanymi formami i inne rodzaje gum do nich gdzie wkładało się odważony kawałek gumy i formowanie następowało przez zgniot, ewentualnie niektóre rodzaje gumy po wstępnym zwulkanizowaniu układane w regałach wulkanizowały ostatecznie w piecu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”