forma kadłuba jachtu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
delmarx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2012, 21:40
Lokalizacja: Szczecin

forma kadłuba jachtu

#1

Post napisał: delmarx » 29 kwie 2012, 22:23

Witam
Chciałbym wykonać negatywową forme 7-metrowego jachtu z bloków styropianu. Stół roboczy 4-osiowej obrabiarki to 2500x4000x1000, a co za tym idzie forma musiałaby być wstępnie podzielona do obróbki na 8 części - 4 dolne i 4 górne. Plan jest taki, zeby kolejne bloki obrabiać na kilka mm podwymiarowo, następnie pokrywać powstałą powierzchnię ...czymś - co daje stabilną warstwę, usztywni formę, nadaje się do obróbki i stanowic bedzie docelową powierzchnię formy. Kolejny etap to faza obróbki precyzyjnej nałożonej uprzednio warstwy...czegoś, sklejenie bloków i ich oblamiminowanie epoksydem z zewnątrz. Pytanie dotyczy tego czegoś...czyli materiału jaki należałoby użyć do pokrycia podwymiaru formy styropianowej. Wstepnie myślałem o paście epoksydowej, niestety nie znalazłem w necie materiałów dostatecznie przekonywujących, żeby podjąc decyzję. Będę wdzięczny za rady i sugestie.
Pozdrawiam



Tagi:


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#2

Post napisał: qrba » 30 kwie 2012, 15:27

mam nadzieje ze wiesz na co sie rzucasz i masz conajmniej worek - przepraszam wór kasy na ten cel
pasty epoxydowej poszukaj w firmie amod albo milar - przy tej wielkości to pozostaje nakładanie maszynowe żeby to miało sens
zastanów sie czy jednak nie lepiej robić w jednym kawałku na frezarce bramowej - wbrew pozorom może taniej wyjść.
znajomi robią diuże modele nie na styrodurze który jest oczywicie tani ale potem trzeba sie z nim bawić, tylko na plytach modelarskich - oczywiście płyta jest na stelarzu i obrabiasz lico,
ale z drugiej strony - stabilny materiał - po złożeniu szlif, podklad i robisz forme..
MILEJ ZABAWY!!!


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: HUD » 30 kwie 2012, 22:41

Bardzo ambitny projekt !!!!!!
Czy to ma być pojedyncze wykonanie ??
Pozdrawiam Krzysztof G.

Awatar użytkownika

corano
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 30 paź 2007, 20:40
Lokalizacja: https://t.me/pump_upp
Kontakt:

#4

Post napisał: corano » 01 maja 2012, 19:23

Ambitny lub nie.. jednak na pewno dość kosztowny :)
Podziwiam ludzi z pasja


wats-kompozyty
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2012, 20:19
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: wats-kompozyty » 01 maja 2012, 20:29

Witam,
kosztowny projekt, ale nie napisałeś czemu to ma służyć?
Pojedyncza zabawa dla siebie, czy początek produkcji?
Obecnie tym czymś mogą być zarówno kompozycje epoksydowe jak i poliestrowe.
Obie wersje kosztowne,ale w przypadku poliestrów, możliwość popełnienia błędu znacznie
mniejsza.


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#6

Post napisał: qrba » 02 maja 2012, 00:07

wats-kompozyty pisze: Obie wersje kosztowne,ale w przypadku poliestrów, możliwość popełnienia błędu znacznie
mniejsza.


polister na styrodur - ryzykowna koncepcja.....


Autor tematu
delmarx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2012, 21:40
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post napisał: delmarx » 04 maja 2012, 21:37

Jeśli forma w ten sposób stworzona okaże się udana, posłuży do wylaminowania kilku kadłubów. Taka technologia budowy jachtowych form z tego co wiem istnieje i nazywa sie direct-to-mould. Nie znam jednak jej szczegółów i stad pytanie na forum. Podpowiedziano mi również pomysł z wylaminowaniem wewnetrznych, obrobionych podwymiarowo powierzchni epoksydem, na to szpachla i wtedy frezowanie precyzyjne i lakier. Jak narazie przemawia to do mnie najbardziej i mniejszą, próbną formę spróbuje właśnie w ten sposób wykonać. Za każdą Panów sugestię i radę będę bardzo wdzięczny.


Pawel Pawlicki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 225
Rejestracja: 13 maja 2006, 20:20
Lokalizacja: Różnie

#8

Post napisał: Pawel Pawlicki » 05 maja 2012, 01:26

Zdaje się że podwarszawska firma Bella zajmuje się taka technologią produkcji. Używają niskokurczliwej pasty epoksydowej. Mają frezarkę (Zimermann FZ15S) która najpierw obrabia rdzeń w polistyrenie lub styropianie, potem nakłada masę modelarską a następnie obrabia powierzchnie. Zdaje się że to dosyć kosztowna technologia, ale może warto.
tutaj ich strona:
http://www.bella.waw.pl/index.php?page=12&lang=pl
Wszyscy jesteśmy bardzo dojrzali dopóki ktoś nie przyniesie folii bąbelkowej.


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#9

Post napisał: kak » 06 maja 2012, 00:33

Ja właśnie tak dawno temu zrobiłem. Skrzydło szybowca zdalniesterowanego pokryłem włóknem szklanym 80g i epoxy, na to trochę grubsza folia i szpachelką ściągnęłem nadmiar epoxy przez folię. Po 24 godzinach po zdjęciu folii powierzchnia była jak lustro, całkowicie zamknięta powierzchnia styroduru, ale małe fałdy były od wycinania termoploterem. Zaszpachlowalem to szpachlą poliesterową i dokończyłem papierem ściernym. To też miało być kopyto skrzydeł do zrobienia formy ale oddałem to koledze.
Nie wiem jak grubsza warstwa szpachli by sie na tym trzymała i czy wytrzymała by obróbkę, nie próbowałem.
Ale wiem że włókno szklane nie jest trudno oderwać od styroduru jak sie złapie za róg lub kant utwardzonego włókna. Na całej powierzchni może lepiej trzyma.
Pewnie trzeba by było kant włókna położyć/zakończyć gdzieś dalej, żeby się nie kończył na kancie obrabianej powierzchni.

Obrazek

Obrazek


prototyp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:11
Lokalizacja: podkarpacie

#10

Post napisał: prototyp » 10 sie 2012, 12:56

Jeśli temat jest aktualny, możemy Panu zaproponować wykonanie zarówno formy jak i jachtu. Posiadamy 5-cio osiową obrabiarkę CNC, a także doświadczenie w budowie łodzi, jachtów, kajaków, oraz innych wyrobów z laminatów. Pozdrawiam [email protected] tel. 608 587 902

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”