polski, ładnie powiedziane... " jednostronnie istotny"
polski pisze: Jak zrobić formę żeby mieć gotową ławkę jednym procesie laminowania ?
Musisz wykonać formę dzieloną najlepiej z dwóch połówek, tylko to mało opłacalne przy tak złożonym krztałcie jakim jest prosta deska grubości jednego centymetra, ale co mi tam...

Tak w telegraficznym skrócie, bo późno i mam jeszcze robotę...
1. Bierzesz wspomnianą deskę ma model ławki, pokrywasz ją czym chcesz i jak chcesz, po wyszlifowaniu powierzchni na mokro papierem 1500 powierzchnia ma być gładka jak du***a niemowlaka.
2. Deska ma grubość 1cm, więc rysujesz linię podziałową na modelu 5mm normalnie ołówkiem dzieląc jej grubość na pół. Bierzesz papier kredowy, tniesz go w pasy powiedzmy 4 cm no może 6cm bo formę trzeba jakoś wykończyć, znaczy się poobcinać ostre krawędzie.

3. Wspomniane pasy przyklejasz prostopadle na linii podziału z jednej strony termoglutem, następnie usztywniasz je w dowolny sposób czym popadnie od tej strony klejonej, żeby się kołnierz nie wichrował podczas laminowania i zaklejasz całą tą powierzchnie np. gazetami żeby jej nie upaprać w dalszym procesie...
4. Z tej czystej strony bierzesz plastelinkę, rozrabiasz sobie w łapkach w takie cieniutkie ruloniki 1...2mm, i zaklejasz miejsce styku, bierzesz cieniutkie wiertełko i przeciągasz po tej plastelinie tępą stroną, tworząc łagodne przejście na styku płaszczyzn na całym obwodzie modelu.
5. Jak kołnierz masz już wykonany po całym obrysie modelu, to tą ładną stronę powlekasz kilkoma warstwami PVA (alkoholu poliwinylowego), najlepiej natryskowo. Dwie warstwy w odstępie czasu, dokładnie i bez zacieków
6. Po półgodzinie nakładasz żelkot na tą ładną stronę, jak podeschnie laminujesz kilka warstw, w końcu jest to forma i ma starczyć na jakiś czas, powiedzmy ok 1 cm grubości. Obcinasz farfocle i takie tam.
7. Jak wyschnie zrywasz cały kołnierz i zabezpieczenie tej brzydkiej strony.

8. Plastelinką uszczelniasz styk płaszczyzny modelu z formą i powtarzasz czynność nanoszenia PVA na stronie nie zalaninowanej...
9. Nakładasz żelkot, laminujesz, obcinasz farfocle....
10. Uzyskałeś w ten tani i szybki sposób zalaminowany model swojej ławeczki. Proste
Przy pomocy gumówki nadajesz odpowiedni kształt kołnierzowi i obrabiasz ostre krawędzie, żeby się potem nie kaleczyć posługując się formą.
11. Wiercisz otwory pod śruby ściskające formę na całym obwodzie kołnierza, jeżeli wykonałeś te czynności poprawnie możesz przystąpić do rozpołowienia formy.

Najlepiej to wychodzi podczas zwykłego pierd.... o ziemię.
12.Rozpołowioną formę myjemy zwykłą wodą w celu usunięcia PVA, suszymy i waxujemy tak z sześć razy każdą połówkę Znaczy się nakładamy wosk.
Nakładasz na formę żelkot, laminujesz, wyrównujesz krawędzie... Jeżeli ławeczka ma być przykręcana to musisz przewidzieć rozstaw mocowania i wlaminować nakrętki pazurkowe w spodnią część.
13. Następnie sklejasz to do kupy przy pomocy kleju do laminatów łącząc ze sobą dwie połówki formy ściskając je śrubami.
Po wyschnięciu wyjmujesz gotową ławeczkę i kolejną itd...
Oczywiście nie muszę przypominać o sprawie tak oczywistej jak zbieżność płaszczyzn przeciwległych w wykonywanym modelu żeby się nie klinował w formie.
Najlepszym przykładem jest zwykła forma do wypieków.