Firma produkująca pojemniki plastikowe (duże)??

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
djkrzychu91
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 144
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#21

Post napisał: djkrzychu91 » 13 paź 2011, 13:52

Tysiecy co taki zacofany jesteś chyba idzie sie domyśleć



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#22

Post napisał: pitsa » 13 paź 2011, 19:46

djkrzychu91 pisze:Tysiecy co taki zacofany jesteś chyba idzie sie domyśleć
Chciałeś powiedzieć:

Omyłkowo napisałem nieprawidłowo skrót od słowa "tysięcy". Teraz już wiem, że tym skrótem jest "tys.". Nie zwracałem na to dotąd uwagi, przypuszczając że większość osób czytających forum domyśla się tego co chciałem napisać, nie zwracając uwagi na prawidłowe posługiwanie się słowem pisanym języka ojczystego. Nie zdawałem sobie jednak z tego sprawy, że mogą być osoby mogące mój błąd potraktować jako prawidłową pisownię. Dalekowzrocznie patrząc w przyszłość, dostrzegam już teraz to, iż brak dbałości o zachowywanie prawidłowej pisowni w moich wypowiedziach, może w przyszłości doprowadzić do utraty tożsamości przez nasz naród.

;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


servee
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2011, 00:12
Lokalizacja: W-wa

#23

Post napisał: servee » 19 paź 2011, 17:21

Nie rozumiem. Ty chcesz zrobić kanał taki np. do zaglądnięcia pod spód pojazdu?
Jeśli tak, to dlaczego chcesz aby on był umieszczony w jeziorze lub innym zbiorniku wodnym? No chyba, że dla łodzi lub jachtów.
Tylko taka myśl mi przychodzi do głowy czytając ten wątek.
Ale jeśli chciałbyś wybudować kanał aby za pomocą niego np. naprawiać samochody, to nie wiem w czym jest problem. Pojemnik sobie daruj - zresztą kto tak robi?
Jeśli chcesz go wybudować w podmokłym terenie, to powinieneś się raczej rozglądać za jakąś folią/gumą/plandeką podobną do tych, którymi wykłada się oczka wodne. Mechanicznie raczej nie ma jak ich uszkodzić, chyba że podczas samej budowy. Z drugiej strony nie wiem, jak często masz zamiar z niego korzystać. Woda tam stoi cały rok? Sam mam w domu kanał i w okresie intensywnych i długotrwałych deszczów stoi w nim woda, ale jakoś nigdy nie musiałem z niego korzystać w takim właśnie czasie. Deszcze miną, woda opadnie i kanał masz suchy. Jeśli jednak upierasz się przy jego nieprzemakalności to oprócz w/w możesz się zainteresować wodą szklaną.
Bistel.pl - projektowanie detali i wyprasek, formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, tworzywa sztuczne - przetwórstwo, CAD 2D/3D


Autor tematu
djkrzychu91
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 144
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#24

Post napisał: djkrzychu91 » 23 paź 2011, 12:59

Tak mam cały rok iż mam niski stan wód gruntowych. I nie wiem co zrobic a sprzydał by mis ie kanał nie wiem co robić??


servee
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2011, 00:12
Lokalizacja: W-wa

#25

Post napisał: servee » 24 paź 2011, 17:06

Poczytaj o wodzie szklanej. Nie wiem czy to jest prawidłowa nazwa. Dawno temu byłem świadkiem wylewania piwnicy i do betonu zaaplikowano właśnie to cudo. O dziwo ani razu nie było w niej wody, chociaż w tym czasie było kilka powodzi stulecia i przynajmniej jedna tysiąclecia. Sąsiadom w tym czasie piwnice przeobraziły się w baseny. Piszę tu oczywiście o podchodzeniu wód gruntowych.
Bistel.pl - projektowanie detali i wyprasek, formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, tworzywa sztuczne - przetwórstwo, CAD 2D/3D


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#26

Post napisał: Mariuszczs » 24 paź 2011, 18:09

Oprócz zabezpieczeń przed przesiąknięciem zrób pogłębienie w które będziesz mógł wrzucić pompę. Pompa kosztuje grosze i dość wydajna ( np za 100 zł )wypompuje wodę zanim wjedziesz na kanał i znajdziesz latarkę :). Oczywiście w takim kanale zasilanie dla oświetlenia rób na 12V a nie na 230V.


Autor tematu
djkrzychu91
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 144
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#27

Post napisał: djkrzychu91 » 04 lis 2011, 11:18

Nie ma jakiś innych patentów?? czytałem coś o foli na baseny można ją zgrzewać razem ale z tego co widziałem to tez kosztowne.Chyba pokuszę się o podnośnik 2 kolumnowy jak wyjade za granice to kupię


agrafek
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 07 lis 2006, 12:47
Lokalizacja: Kraków

#28

Post napisał: agrafek » 05 lis 2011, 13:47

Patenty są ale drogie, ponad 100zł metr kwadratowy. Najpierw pogadaj z kimś w temacie budownictwa ile to siądzie po kilku latach na Twoim terenie. Użyjesz folii to nawet grubą może po pewnym czasie szlag trafić. Najlepsze są izolacje przyklejane na ściany warstwami, dostępne w rolkach. Ewentualnie kosztowna opcja to specjalna folia z granulatem, po przebiciu granulat zmienia się w żel. Takie coś wykorzystują przy budowie parkingów podziemnych. Masz dwie opcje, albo chcesz tanio i dodatkowo wypompowywać to co się przedostanie albo wydasz kilka tysięcy i będziesz miał spokój.

Nie wiem, taniej by nie wyszło kupić podnośnik dwu-kolumnowy ?


Autor tematu
djkrzychu91
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 11
Posty: 144
Rejestracja: 30 maja 2009, 09:04
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

#29

Post napisał: djkrzychu91 » 05 lis 2011, 16:40

Też się tak zastanawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”