mocowanie laminatów grawerskich

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

mocowanie laminatów grawerskich

#1

Post napisał: dasza77 » 20 sty 2015, 13:38

koledzy, jak mocujecie do stołu typu plaster miodu w ploterze co2 laminaty grawerskie.
Pojawia się u mnie taki problem.
Na dużym arkuszu (610x610mm) laminatu o grub. 0,8mm mam wygrawerować i wyciąć dużo drobnych tabliczek opisowych. W trakcie grawerowania materiał nagrzewa się i wygina. Następnie trzeba to wszystko powycinać i znowu jest problem, bo gdzieniegdzie odstaje od stołu.
Pytanie:
- czy stosujecie w tym celu stoły próżniowe?
- jak na takim stole próżniowym wycinać aby go nie niszczyć lub nie zniszczyć laminatu?
Ciekawy jestem jak sobie radzicie z mocowaniem?



Tagi:

Awatar użytkownika

mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: mumin » 21 sty 2015, 18:17

Graweruje dużo ale w grubszym laminacie 1,6 mm po prostu brzegi dociskam kawałkami blaszek gr 5mm.
Cienki laminat też robiłem tylko mniejsze formatki i ten sposób daje radę przynajmniej u mnie.
Stół próżniowy sam się zastanawiałem co z cięciem ale jak graweruje tabliczki opisowe to tak sobie ustawiłem cięcie że nie docina, zostaje 0,1 mm ? dokładnie nie mierzyłem, robię to po to że po cięciu/grawerowaniu trzeba je myć a łatwiej mi umyć cały arkusz niż bawić się z każdą tabliczką z osobna. Po myciu "łamię" na kawałki. Można ten sposób zaadaptować przy stoliku próżniowym ?
Kiedyś na jednym ze szkoleń gość opowiadał że klient miał taki problem w wyginaniem bo ... miał za mały wyciąg spalin, ten przepływ powietrza ma też chłodzić materiał nie tylko odprowadzać spaliny.

Ten wątek powinieneś założyć w dziale lasery, IMO


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#3

Post napisał: bh91 » 23 sty 2015, 18:26

Ja też przygniatam kawałkami aluminium. Co do podciśnienia - mam techniczne możliwości zrobić taki stół, ale zastanawiam się jak by było z przecinaniem na wylot? Krawędź mogła by być nieciekawa, ale trzeba spróbować :smile: :) kiedyś :wink:
Jest robota - jest pinonc :wink:

Awatar użytkownika

mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#4

Post napisał: mumin » 27 sty 2015, 08:03

Myślę że stół podciśnieniowy powinien wyglądać jak normalny plaster miodu tyle że zabudowany od dołu - puszka - z której wyciągamy powietrze za pomocą np dmuchawy bocznokanałowej. Powietrze wlatuje przez plaster. Malutkiego kawałka laminatu raczej to nie utrzyma np 3x3cm ale cały arkusz to już na 100%

No i odkryłem koło po raz drugi :???:
Obrazek


Autor tematu
dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#5

Post napisał: dasza77 » 27 sty 2015, 09:21

To chyba jest właściwy kierunek myślenia. Aby utrzymać laminat o małej powierzchni, należałoby obłożyć go kawałkami folii , które zapobiegną utracie podciśnienia.
Czyżby ktoś już robił takie stoły? - skąd to zdjęcie?
Gdzie można kupić plaster miodu?

Awatar użytkownika

mumin
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 577
Rejestracja: 01 gru 2004, 14:44
Lokalizacja: śląsk

#6

Post napisał: mumin » 27 sty 2015, 09:58

To zdjęcie bodaj troteca, nawet nie chcę wiedzieć ile kosztuje bo serce słabe ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”