łączenie profili / sznury gumowe

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
bastek999
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:01
Lokalizacja: Świętochłowice

łączenie profili / sznury gumowe

#1

Post napisał: bastek999 » 18 lut 2011, 23:08

Poszukuję rozwiązań w temacie łączenia profili/sznurów gumowych, znam jedynie najprostszą metodę czyli wycięte odcinki klei się ręcznie co jest bardzo czasochłonne , czy zna ktoś jakieś inne rozwiązanie czy też metodę która mogła by to usprawnić ? albo jakieś małe praktycznie urządzenie które by w tym pomogło ? lub też może znacie jakieś inne sprawniejsze techniki łączenia gumy ?
pozdrawiam
Seba



Tagi:

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#2

Post napisał: dudis69 » 19 lut 2011, 00:46

Witam skoro widzę "1" to chyba należało by się jakoś przywitać Nowy Kolego :evil:

Sporo słów mało treści... nic nie wynika.
Gumę można wiązać, oplatać, zaciskać, zgrzewać, kleić, i to co lubię najbardziej - przywalić tackerem, a teraz wszystko zależy od:
Jaki sznur,jaki przekrój, ilość sznurów, jak to ma pracować i do czego to ma służyć????
Bo jeżeli robisz procę to daj se spokój i kup gotową za 4,50
Jak się określisz to może znajdą się odpowiedzi.
A na chwile obecną mogę polecić jakieś forum modelarskie, dział "napędy gumowe"
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
bastek999
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:01
Lokalizacja: Świętochłowice

#3

Post napisał: bastek999 » 19 lut 2011, 10:01

Witam wszystkich :)
Fakt trochę kultury powinno obowiązywać ;)
dudis69 dzięki za odzew , pojawiła się nadzieja w uzyskaniu pomocy .
A więc przechodząc do konkretów , mam w planie założenie firmy tak więc proce i inne zestawy małego modelarza odpadają .
Maszyny do cięcia sznurów się załatwi . Tylko jest problem ich klejenia/łączenia w oringi , zależy mi na uzyskaniu dobrego czasu ich łączenia żeby było to w ogóle opłacalne bo ilości są dość konkretne.
Uszczelki te będą ostatecznie stosowane w lampach samochodowych także wiązania i oplatania tutaj nie spełnią swojego zadania .
Co do rodzaju materiału to są to sznury gumowe EPDM, pory zamknięte , pokryta naskórkiem.
Rodzaje : okrągłe (średnica 4,5 i6), półokrągłe, kwadratowe wszystkie cięte 90stopni oraz 7x13 ciety pod kąt 45stopni .
Na razie tyle danych mi wpadło do głowy mam nadzieje że to pomoże i uda się znaleźć jakieś rozwiązanie .
pozdrawiam Seba

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: ALZ » 19 lut 2011, 12:29

Poszukaj-zgrzewarki ultradźwiękowe do epdm. technologia dość znana.


Autor tematu
bastek999
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:01
Lokalizacja: Świętochłowice

#5

Post napisał: bastek999 » 20 lut 2011, 09:26

Też o tym słyszałem , ale rozejrzałem sie za takimi zgrzewarkami i to wcale nie taki tani interes , no i jest pytanie czy będzie to szybsza metoda od klejenia ? jak na otwarcie takiego interesu to chyba bardziej się opłaci przyjąć kilka osób do klejenia .
I kolejne pytanie jeżeli już bym wybrał klejenie , to myślę nad jakimś urządzeniem gdzie by ułożyć kilka sztuk i za jednym zamachem je skleić . może ktoś miał z czymś podobnym do czynienia ?

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#6

Post napisał: ALZ » 20 lut 2011, 10:40

Skoro możesz stosować technologię klejoną to szkoda sobie komplikować życie. Na początek wystarczy urządzonko do pozycjonowania sznura przy klejeniu i szybki klej. Ostatnio bardzo sobie chwalę klej Ergo, jest znacznie tańszy od Loctite


Autor tematu
bastek999
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:01
Lokalizacja: Świętochłowice

#7

Post napisał: bastek999 » 21 lut 2011, 16:26

to pozostanę przy wersji klejonej, a co do kleju to aktualnie Loctite ale dobrze wiedzieć o tym drugim , zapewne zrobię nim próby .
Miałeś może kontakt z takim urządzeniem do pozycjonowania ? albo ktoś jest wstanie podrzucić zdjęcie takiego urządzonka ? to by sprawę ułatwiło, a jak na razie mam pewien pomysł w głowie i niebawem pobawię się w konstruowanie takiego urządzenia :)


servee
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 08 lut 2011, 00:12
Lokalizacja: W-wa

#8

Post napisał: servee » 21 lut 2011, 22:26

Konstrukcja takiego urządzenia uzależniona jest od ilości sznurów, które masz do wykonania (jednorazowo lub cyklicznie). Aby - nazwijmy to montaż - był ciągły (optymalny) należy wziąć pod uwagę także szybkość wiązania kleju. Przy niewielkiej ilości wystarczy zwykła ręczna konstrukcja z wyfrezowanym profilem sznurów do ich pozycjonowania, ale jeśli ilości miesięczne sięgają dziesiątek tysięcy to może warto zastanowić się nad łączeniem automatycznym lub nawet nad formą - ale to raczej w przypadku masowej produkcji.
Bistel.pl - projektowanie detali i wyprasek, formy wtryskowe, formy rozdmuchowe, tworzywa sztuczne - przetwórstwo, CAD 2D/3D


Mariusz wolny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2012, 22:20
Lokalizacja: Mielec

#9

Post napisał: Mariusz wolny » 28 cze 2012, 22:23

witam,
potrzebuję pomocy. Jak ciąć sznur gumowy?

Dzięki i pozdrowienia


ABIS-ORINGI
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2023, 12:04

Re: łączenie profili / sznury gumowe

#10

Post napisał: ABIS-ORINGI » 20 kwie 2023, 12:19

Polecam zgrzewarki ultradźwiękowe do EPDM lub gotowe oringi.
Hurtową sprzedażą oringów EPDM zajmuje się *****
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 12:30 przez WZÓR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niedozwolony link w treści postu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”