PMMA (Plexiglass) Jak samemu przygotować?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#21

Post napisał: adib5 » 08 paź 2010, 23:20

Hmm... przecież polimetakrylan metylu to tylko chemiczna nazwa plexi. Wpisz w googlu to hasło i zobaczysz co otrzymasz... znaleźć miejsce gdzie można kupić taki proszek i receptę jak go przyrządzić to już inna para kaloszy. Dlatego właśnie pytam tutaj na forum;>

Jak wiesz gdzie go mogę dostać i gdzie znaleźć katalizator to proszę daj znać;)
pzdr;>



Tagi:


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

pleksi

#22

Post napisał: wt » 09 paź 2010, 22:40

Rozpuszczanie pleksi w kwasie octowym to proces długotrwały. Klej z tego raczej marny, ale otrzyma się dosyć gęstą ciecz. Taki "produkt" da się już mieszać z proszkiem. Pozostaje tylko problem kropelek powietrznych. Szybciej można mieszać na gorąco. Podgrzewać można ostrożnie tylko do pewnej temperatury, dla każdego gatunku tworzyma trochę innej. Nie trzeba nawet termometru, po przekroczeniu temperatury będzie widać i czuć. Po podgrzaniu tworzywo nie będzie jeszcze płynne, ale wystarczająco elastyczne, aby przez "walcowanie" mieszać z proszkiem. Domyślam się, że to "impreza jednorazowa" i dlatego takie "sztuki" mogą być uzasadnione.


Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#23

Post napisał: adib5 » 12 paź 2010, 05:43

Dzięki za cenne wskazówki... tak to "impreza" jednorazowa... no conajwyzej może dwurazowa;> ...a co do tego kwasu octowego... myślisz ze aceton może go dobrze zastąpić? Eksperymentuje na razie właśnie z ta substancja no i działa... tyle tylko, ze dosyć wolno;>

[ Dodano: 2010-10-12, 17:09 ]
W zasadzie to jeszcze jedno pytanie... mówisz, ze uzasadniasz takie sztuczki bo to "impreza" jednorazowa... w zasadzie to szukam jakiegokolwiek sposobu by zrobić to o czym mówiłem wcześniej. Jeśli mógłbym samemu przygotować polimer to byłoby dla mnie najlepsze rozwiązanie... szukam jednak najtańszego i najprostszego sposobu;>
Może masz jakieś wskazówki jak zrobić to o co mi chodzi w inny sposób?

[ Dodano: 2010-10-20, 20:50 ]
Witam ponownie;>

Niestety nie udało mi się osiągnąć pożądanego efektu z wykorzystaniem pleksi... zarówno rozpuszczony jak i podgrzany materiał jest wciąż zbyt gesty żebym mógł go dobrze wymieszać z proszkiem tytanowym... no i także z powodu tej gęstości bardzo ciężko jest usunąć pęcherzyki powietrza:/
Chyba jedynym rozwiązaniem jest użycie PMMA w postaci proszku i próba samodzielnego wytworzenia polimeru jak sugerowal kolega numerek... Nie wiem czy to możliwe w warunkach domowych...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”