PMMA (Plexiglass) Jak samemu przygotować?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#11

Post napisał: adib5 » 08 paź 2010, 16:18

No faktycznie ważna jest dla mnie powtarzalność procesu... i to topienie plexi chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co do rozpuszczenia jej to tez brałem pod uwagę taka możliwość... ale nie brałem pod uwagę wykorzystania kwasu octowego... ja słyszałem ze toluen jest całkiem dobry do tego celu;> Może te związki so podobne... nie jestem chemikiem to nie wiem;P
Tylko jak potem z takiego rozpuszczonego roztworu usunąć ocet czy toulen i wrócić znowu do twardej pleksi?

[ Dodano: 2010-10-08, 16:26 ]
podrzeźbi: Nie chce tego wykorzystać w celach konstrukcyjnych... chce stworzyć pewnego rodzaju fantom do badan ultradźwiękowych i interesują mnie właściwości akustyczne materiału... co prawda prawda parametry akustyczne są powiązane z mechanicznymi, ale być może akurat wstrzelę się z prędkością ultradźwięku w szukana wartość;> Soczewki tez nie muszę mieć... przezroczystość mnie nie interesuje.
Możesz powiedzieć coś więcej o tym tworzywie ABS? Jak go się przyrządza i gdzie można kupić?



Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: podrzeźbi » 08 paź 2010, 16:27

To i aceton, etylo-metylo-keton jak również rozpuszczalnik nitro rozpuszcza delikatne tworzywa. Ale co z tego pozostanie.

Tworzywo ABS jest jednym z najbardziej wytrzymałych na udary tworzyw. Dlatego służy do budowy osłon maszyn, w motoryzacji i nie tylko. Podczas gdy większość plastików kruszeje na mrozie, to dalej zachowuje swoje właściwości mechaniczne. Nie jest bardzo twarde, powiedziałbym że jest nawet elastyczne.

Jak wpiszesz w google: granulat* tworzyw* sztuczn* to jest pełno wyników, również hurtownie tworzyw jak i tam gdzie mają wtryskarki to powinni Ci pomóc. Może też sprzedadzą to w kilogramach. Sam jestem zainteresowany tematem produkcja wyprasek z tworzyw sztucznych.
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 16:42 przez podrzeźbi, łącznie zmieniany 2 razy.


Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#13

Post napisał: adib5 » 08 paź 2010, 16:33

Hmm... no tez nie wiem... gdzieś czytałem, ze te substancje same odparowują po upływie pewnego czasu... ale nigdy tego nie robiłem. No nic zostaje tylko przeprowadzić eksperyment;>
O rezultatach poinformuje tutaj na forum;)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: pukury » 08 paź 2010, 16:43

witam .
może podeślij jakiś przykładowy kształt to wezmę trochę plexy i wyleję - zobaczymy co z tego wyjdzie .
chyba przenoszenie ultradźwięków jest ściśle związane z materiałem .
w końcu dzwony robi się ze spiżu a nie z gumy .
a wodzie rozchodzą się doskonale - jest ona " mało " ściśliwa .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#15

Post napisał: adib5 » 08 paź 2010, 17:19

W zasadzie to poczatkowo ksztalt nie jest wazny. Na poczatek wystarczy mi zwykla plaska plyta, a potem chce wykorzystac wlasciwosci termoplastyczne i ja uformowac wedlug potrzeb. Problem tylko w tym, ze chce zeby ta plyta skladala sie z polaczenia pleksi i proszku tytanowego... dlatego wlasnie potrzebuje plexi w formie plynnej zeby wymieszac te dwa materialy razem... Jakby Ci sie udalo cos takiego osiagnac to bede bardzo wdzieczny za wskazowki jak to zrobiles:)
Oczywiscie nie musisz uzywac proszku tytanowego... moze byc cokolwiek... byle tylko dalo sie to rozprowadzic rownomiernie w akrylu...
Sam na razie eksperymentuje z rozpuszczalnikami...
pozdrawiam


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#16

Post napisał: pukury » 08 paź 2010, 17:49

witam.
myślę że problem będzie z równomiernym rozprowadzeniem .
Obawiam się że " zatonie " .
spróbuj z tym kwasem - można osiągnąć konsystencję miodu .
tylko nie mieszaj niczym zawierającym żelazo ( śrubokręt czy coś takiego ) .
roztwór się może zabarwić .
Pozdrawiam .
Mane Tekel Fares


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#17

Post napisał: numerek » 08 paź 2010, 19:10

polimetakrylan metylu


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#18

Post napisał: AndrzejJS » 08 paź 2010, 20:57

Witam, od czasu do czasu potrzebuje plyte akrylowa o bardzo okreslonej grubosci np. 63 mm albo ostatnio 87 mm. Robie to w ten sposob ze ustawiam dwie (albo wiecej) plyty (o grubosci dostepnej w handlu) obok siebie w taki sposob ze caly pakiet ma zadana grubosc. Nastepnie wypelniam wolne przestrzenie miedzy plytami klejem ACRYFIX 190. jest to dwuskladnikowy klej do akrylu. kupuje go w aluminiowych butelkach. Do kazdej kilogramowej butelki jest dolaczona mala buteleczka z katalizatorem. Dodaje sie go w ilosci od 3 do 6%. Przypuszczam ze ten "akryl w plynie" to dokladnie to czego kolega potrzebuje. Czesto mieszam ten klej z roznymi wypelniaczami i zawsze dziala swietnie. Po stwardnieniu zachowuje sie jak zwykly akryl, mozna go obrabiac mechanicznie, rowniez polerowac. Jedyna roznica jaka zauwazylem jest nieco inny wspolczynnik zalamania swiatla, widac to kiedy poleruje sie krawedz sklejonego pakietu plyt akrylowych.
Odlewajac przedmioty o wiekszej masie nalezy pamietac o ostroznym dozowaniu katalizatora, ze wzgledu na wydzielane cieplo. Warto, rowniez, uzywac pompy prozniowej w celu usuniecia powietrza ktore wprowadzamy do kleju mieszajac go z katalizatorem.
Jesli idzie o kwas octowy lodowaty to faktycznie rozpuszcza on akryl ale nie mam pewnosci jakie wlasciwosci bedzie mial odlew zrobiony z tego.

Pozdrawiam

AndrzejJS


Autor tematu
adib5
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 9
Posty: 21
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Radom

#19

Post napisał: adib5 » 08 paź 2010, 22:31

Na razie eksperymentuje z rozpuszczalnikami... niestety nie miałem kwasu octowego pod ręką to wziąłem aceton. Kolega podrzeźbi sugerował ze tez wystarczy. W zasadzie już w tym momencie mogę powiedzieć, ze coś tam się niby rozpuszcza, ale proces ten zachodzi dosyć wolno. Wciąż czekam co będzie dalej no i jak na razie nie mam pojęcia jak potem oddzielić aceton od plexi by znowu mieć plexi... Niby aceton powinien wyparować... ale kiedy... może za tydzień... tego nie wiem:P
A co do równomiernego rozprowadzenia proszku tytanowego w akrylu to myślę, ze zwykle mieszanie od czasu do czasu wystarczy... przetestowałem to już na żywicy epoksydowej;>

Co do tego kleju ACRYFIX 190 to faktycznie brzmi to jak rozwiązanie mojego problemu:)
Spróbuję go znaleźć i przetestować;)


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#20

Post napisał: numerek » 08 paź 2010, 23:05

ja pierdziele ...

podałem pełną nazwę akrylu w proszku a wy dalej klej i klej

no cóż .. mozna i tak

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”