Klejenie styropianu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Klejenie styropianu

#1

Post napisał: pabloz90 » 18 wrz 2010, 10:27

Witam szanownych Kolegów,

Na wstępie zaznaczam, że grzebałem już w sieci :)

Poszukuję sposobu a raczej środka na sklejenie płyt styropianu/styroduru ze sobą. Nie chodzi mi o stosowanie do docieplenia domu, tylko po prostu załóżmy że potrzebna jest płyta 1000 x 500 x 500. Ciężko dorwać taki "kloc" w swobodnej sprzedaży detalicznej, a jeśli już to kosztuje krocie.

Taka paczuszka później będzie obrabiana - zarówno termicznie (ploter termiczny) jak i mechanicznie (frezarka) - więc musi dać się to jako tako obrabiać. Może koledzy się orientuję, czy jest jakiś sprawdzony środek?

Znalazłem piankę do klejenia, napisałem do sprzedawcy po więcej informacji. Jeśli odpisze - podzielę się nimi na forum ;)

Z góry dzięki i Pozdrawiam ;)


Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#2

Post napisał: podrzeźbi » 18 wrz 2010, 10:50

A zwykły uniwersalny klej polimerowy ? Dobrze się trzyma styropianu a go nie "żre". Do tego płyty przed sklejeniem ze sobą przetrzeć lekko papierem ściernym. Tak jak i inne płyty nie mają jednolitej gęstości na całej grubości a klej po zaschnięciu też jest zbyt twardy. Jednak te technologie i całe dziedziny zazębiają się.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 18 wrz 2010, 14:01

Najprostszym sposobem jest użycie zwykłej montażowej pianki poliuretanowej. Tania (można kupić już od 10 zł za opakowanie w Castoramie) i łatwo obrabialna zarówno frezem, jak i gorącym drutem :wink:
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Autor tematu
pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#4

Post napisał: pabloz90 » 18 wrz 2010, 21:10

Dzięki za odpowiedzi :) Koledzy dostają po punkciku. W przyszłym tygodniu przetestuję:)
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”