przepisy wlasne na zywice

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
zxcv
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: tarnw

przepisy wlasne na zywice

#1

Post napisał: zxcv » 16 kwie 2010, 14:27

moze ktos eksperymentowal i utwardzal zywce po swojemu?ja zywice L285 utwardzilem H11 i uzyskalem lepszy efekt niz laczac je z wlasciwymi odpowiednikami.przede wszystkim nie jest tak krucha



Tagi:


armand
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:24
Lokalizacja: W-wa

Re: przepisy wlasne na zywice

#2

Post napisał: armand » 17 kwie 2010, 17:20

zxcv pisze:moze ktos eksperymentowal i utwardzal zywce po swojemu?ja zywice L285 utwardzilem H11 i uzyskalem lepszy efekt niz laczac je z wlasciwymi odpowiednikami.przede wszystkim nie jest tak krucha
Czym badałeś "lepszy efekt" ??

Mieszanie sytemów żywic nie jest najlepszym pomysłem, ale można w obrębie nawet rożnych wytwórców systemów, (czy tak do końca rożnych biorąc pod uwagę marketing można polemizować) uzyskując pożadane efekty. Wymaga to naprawe wiedzy i doświadczeń i przy nakładach na wykonanie formy nie jest uzasadnione. Cena lepiszcza w stosunku do całej reszty jest raczej zawsze do przyjęcia.


Eksperymentowanie oczywiscie jest słuszna drogą, ale sądząc z innych postów, przedewszystkim z pytań jakie zadajesz - prosze o ciut pokory wobec laminatów zwłaszcza z epoksydów.
I część "rewelacji" naprawdę nie wymaga opublikowania.
Eksperymentujesz z żywicami a podstawy leża wykonywania konstrukcji laminatowych, konstrukcje przekładkowe chyba są terminem kompletnie obcym jeszcze.

Trochę pokory dla wiedzy, proszę.


Autor tematu
zxcv
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2010, 13:40
Lokalizacja: tarnw

#3

Post napisał: zxcv » 18 kwie 2010, 13:39

robie kilka odlewow(rurka srednicy 0,5cm) i uderzam mlotkiem.i pekaja przy lekkim uderzeniu(niestety nie mam jakis urzadzen pomiarowych ale roznice sa widoczne golym okiem).co mi szkodzi wymieszac zywice z innym utwardzaczem jak i tak mi lezy i pozytek z nich niewielki.dlategoo szukam nowych rozwiazan.doswiadczenia w robieniu laminatow nie mam zadnego,dlatego szukam pomocy na forum.ale skoro biore sie juz za robote to chcialbym ja zrobic jak najlpiej.na lepiszczach nie oszczedzam bo probuje tych niby najlepszych,moze poprostu za duzo od niich wymagam.moze znasz jakis"drogi" to chetnie poslucham rady pokornego i doswiadczonegoo.


armand
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:24
Lokalizacja: W-wa

#4

Post napisał: armand » 18 kwie 2010, 15:18

Tak próba to raczej żart, nawet nie wiesz czy żywica skończyła proces twardnienia i czy ma szansę go dokończyć. Różne warunki w jakich wykonujesz "laminat" i on twardnieje i rożne warunki próba (temp.) i całe to badanie to ......
Bardzo możliwe, że z tym utwardzaczem system musi być wygrzewany i wcale


Masz przegwizdane jak każdy kto zaczyna z laminatami, wiele trzeba zobaczyć po prostu opisać czy pokazać na filmie jest ciężko. Literatura jaką miałem w rękach sensowan to obcojęzyczna, droga i ciezko dostępna.

Musisz napisać na co się "porywasz", zapewne znadą się tacy co podpowiedza jaką wybrać technologię a to już dużo. Dopytasz się i doczytasz w sieci jak ja wykonać, parę form zniszczysz i już. Tak naprawdę po 100 wyrobie z formy nauczysz sie laminaować perfekcyjnie.

Szukaj na forach modelarskich zwłaszcza lotniczych tam się strasznie "śrubuje" technologię laminatów. Herex, węgiel, aramid, plaster miodu, itd. są często na porządku dziennym.
Popatrz na strony R&G tam są filmiki "instruktażowe". Dużo daje kontakt z firmami dystrybującymi systemy i tu polecam AMOD z W-wa i rozmowę z właścicielem.

Aby coś podpowiedzieć trzeba wiedzieć co chcesz zbudować, inaczej temat jest tak rozległy, że dyskusja ogólna w sieci to latami się będzie ciągnąć.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7612
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: pukury » 18 kwie 2010, 18:34

witam.
z moich doświadczeń z żywicami wynika że trzeba się dokładnie trzymać parametrów - ilość utwardzacza ( rodzaj ) , temperatura , itp .
metody ( bez urazy ) szamańskie mogą doprowadzić do dziwnych efektów .
w końcu to chemia - drobne zmiany mogą powodować nieprzewidywalne efekty .
jeżeli chcesz dobrać żywicę to jest ich taka mnogość że musi się dać coś znaleźć .
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”