domowa wtryskarka kilka pytań

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Paweł32
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:22
Lokalizacja: Płock

CHCĘ ZBUDOWAĆ SOBIE WTRYSKARKE.

#11

Post napisał: Paweł32 » 20 maja 2010, 18:35

SZUKAM INFORMACJI O BUDOWIE ALE I KOLEGOM POLECAM TĄ STRONĘ
http://www.tworzywa.pwr.wroc.pl/index.php?co=wtrysk05
GARŚĆ CIEKAWYCH INFORMACJI
MOŻE RAZEM COŚ SIĘ UDA ZROBIĆ.



Tagi:

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: podrzeźbi » 17 wrz 2010, 23:13

Atrakcyjne mi się wydają wtryskarki boya. Zastanawiam się nad taką warsztatową konstrukcją. Docisk aluminiowych części form za pomocą ręczno-hydraulicznego podnośnika 20T. Na jakichś większych wózkach ale krótki tor. Otwieranie formy, wypychacze, dojazd agregatu, rdzenie i inne na śrubach trapezowych. Pozostaje problem ślimacznicy odpowiednio podgrzewanej. :idea:


kacper.Adam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2009, 14:41
Lokalizacja: Toruń

Wtryskiwanie

#13

Post napisał: kacper.Adam » 18 paź 2010, 08:43

Witam
Zajmuje sie zawodowo wtryskiem tworzyw sztucznych. I budowanie własnej wtryskareczki nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Jest to mimo pozorów skomplikowane urządzenie. Szczególnie wyjdzie to w przypadku , kiedy zaczyna nam zależec na jakości. Małe detale są szczególnie upierdliwe (niedotrysk, przelewanie zapady itp). Kiedyś były robione wtryskareczki stołowe, ale nadawały się do mało wymagających aplikacji. Jeśli coś więcej chcieli by koledzy wiedzieć to proszę pisać lub dzwonić.Podpowiem . tel 509-023-383


jouu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 07 kwie 2012, 09:26
Lokalizacja: Brzydgoszcz

#14

Post napisał: jouu » 18 kwie 2012, 08:24

Jak się jeszcze ktoś interesuje załączam dwa filmiki jeden takiego domowego cacka... i drugi odpowiadający na pytanie o siłę nacisku ^^




(co ciekawe wszystkie procesy opisywane przez kolegów fachowców zostały pominięte :)


Odrazy jeszcze wyrażę swój pogląd ze jeśli ktoś chce wypościć jakaś nie wielka domowa serie to z założenie nie liczy się z jakaś super dokładnością...

Awatar użytkownika

podrzeźbi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 512
Rejestracja: 17 sty 2009, 00:46
Lokalizacja: Mielec

#15

Post napisał: podrzeźbi » 05 lut 2016, 20:40

Ja teraz dojrzałem do tego by zrobić se taką ręczną wtryskarkę. Będzie praska spawana z kątowników, chiński termostat cyfrowy do 300°, imadło ale dociskane krzywką, foremka z wypychaczami, zamocowanie stempla i matrycy na szczękach imadła, timer 555 do odmierzania czasu chłodzenia wypraski. No i właśnie kupiłem za 1 zł starą pompę sprzęgła Boscha, kształt ma to idealny, to taka większa strzykawa z żeliwa szarego z bocznym wsypem, żelaznym tłoczkiem, żelazną dyszą. Może tylko pojemność nie jest wielka, na kilkanaście wtrysków za jednym ładowaniem. Na to okładzina z szamotu i spirala grzejna 400 W. Myślę tym klepać takie malutkie obudowy do elektroniki, z cienkimi ściankami. Tak wygląda "agregat" tej przyszłej wtryskareczki:


okino
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2012, 17:18
Lokalizacja: gdzieś koło Żywca

#16

Post napisał: okino » 05 lut 2016, 22:07

Temperatura tworzywa wtryskiwanego wynosi około 200 st C. Trzeba wziąć pod uwagę że prawie całe to ciepło przejdzie do formy i podniesie jej temperaturę. Forma powinna mieć kanały podłączone do wody chłodzącej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”