Termoformowanie - doniczki producujne.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

albo albo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:51
Lokalizacja: łódź

#21

Post napisał: albo albo » 15 kwie 2012, 17:28

Witam, jestem nowy na forum nie mam doswiadczenia w przetwarzaniu tworzyw sztucznych. Intersuje mnie mini produkcja doniczek na chryzantemy chodzi mi o ilosci nie mniej niz 100 000 szt. rocznie. Czy taka skala działanie ma sens? zakładam ze robił bym to sam tzn. obsługa maszyny itd. od czego zaczac? jakie sa ceny granulatu przy takich ilosciach ( czy to wchodzi w role tylko pp? jak tak to z jakimi domieszkami?) jaka wtryskarke kupic o jakiej wydajnosci ( mysle o uzywanej taniej, czy taka warto??) co jeszcze jest potrzebne oprócz formy i wtryskarki? jak wyglada przebieg takiej produkcji?? Jesli ktos jest w stanie mi pomóc z góry dziekuje. Pozdrawiam:)



Tagi:


grzess
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 41
Rejestracja: 28 gru 2011, 11:14
Lokalizacja: slaskie

#22

Post napisał: grzess » 15 kwie 2012, 18:47

albo albo pisze:Witam, jestem nowy na forum nie mam doswiadczenia w przetwarzaniu tworzyw sztucznych. Intersuje mnie mini produkcja doniczek na chryzantemy chodzi mi o ilosci nie mniej niz 100 000 szt. rocznie. Czy taka skala działanie ma sens? zakładam ze robił bym to sam tzn. obsługa maszyny itd. od czego zaczac? jakie sa ceny granulatu przy takich ilosciach ( czy to wchodzi w role tylko pp? jak tak to z jakimi domieszkami?) jaka wtryskarke kupic o jakiej wydajnosci ( mysle o uzywanej taniej, czy taka warto??) co jeszcze jest potrzebne oprócz formy i wtryskarki? jak wyglada przebieg takiej produkcji?? Jesli ktos jest w stanie mi pomóc z góry dziekuje. Pozdrawiam:)
Skala działania = wysokość dochodów to od Ciebie zależeć będzie ile zarobisz. Ceny regranulatu terakoty PP 3,10-3,80 zł netto kg, materiał tylko PP ewentualnie można dodać trochę PE. Wtryskarka o sile zwarcia 250 ton zakładając, że doniczka będzie cieńkoscienna (aspekt ekonomiczny) układ plastyfikujący fi 50 mm max. Jak Cię stać kup nową. Oprócz wtryskarki i formy pracę ułatwiają peryferia. No chyba miałem dziś dobry dzień wszystko na tacy podałem...


albo albo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:51
Lokalizacja: łódź

#23

Post napisał: albo albo » 15 kwie 2012, 21:59

dzieki kolego Grzess, jesli morzesz powiedz jak wyglada w rzeczywistosci opłacalnosc takiej produkcji? czy ma sens produkcja na taka skale? co do maszyny, na nowa mnie nie stac. Jaka sume nalezało by zainwesyowac zeby spałnic minimum? co do peryferiów są ok mieszkam na wsi, mam budynki, przyłacza Prąd woda, ludzi do pomocu bezinteresownej. według mojej strategii duza czesc produkcji to moje zaporzebowanie. nie ukrywam ze licz na zysk, mam zródło zbytu wsród swoich znajomych w branzy... co do skali produkcjii to na poczatek widze to jako " zakład garazowy" jak to widzisz..?? :)

[ Dodano: 2012-04-15, 22:10 ]
co do skala działania = wysokosc dochodów to jestej nieliczną osoba która tak mówi, a to mądra słowa. wiekszosc mówi - nie, nie przebijesz sie, nie podskoczysz, a co dochodów zadowoliło by mnie nie wiele:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”