Zgrzewanie/wyoblanie krawędzi

Płyta PP (Conpearl/ PP honeycomb)

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
SCIIBanshee
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2020, 13:50

Zgrzewanie/wyoblanie krawędzi

#1

Post napisał: SCIIBanshee » 10 lut 2022, 09:31

Cześć wszsytkim.
Potrzebuję porady odnośnie zgrzewania krawędzi płyt o nazwie handlowej Conpearl g=10mm. Jako materiał do obróbki otrzymuję płytę w postaci arkusza z obciętymi bokami gdzie widoczna jest struktura wewnętrzna (w środku tłoczony arkusz [coś jak folia kubełkowa] oraz zewnętrzna warstwa w miare głatkiej płyty po obu stronach /sandwich).

Moim celem jest uformowanie przynajmniej jednej krawędzi tak, żeby ją zamknąć i w przekroju posiadała wyoblony kształt.

Są dwie drogi. Jedna na wyoblanie ze standardowej ciętej płyty. Druga, bardziej kosztowna, póki co, z płyty uprzednio zgrzanej "na ostro" przez producenta.

Wolałbym oczywiście obrobić krawędź ze standardowej płyty i to jest dla mnie priorytet.

Moje pytanie do Was brzmi następująco - pod jaką nazwą i gdzie znajdę maszyny które umożliwią mi taką obróbkę (najlepiej jakby to był jeden proces, chociaż dopuszczam też i pewnie to będzie nieuniknione np.: zgrzewanie i obróbkę mechaniczną [np.: szlifowanie/frezowanie].

W grę wchodzi zakup maszyny lub zakup i lekka przeróbka w granicach rozsądku. Przydatne byłyby informacje o przykładach takiego procesu odnośnie konkretnie tego rodzaju płyt o strukturze warstwowej (inny rodzaj polimeru też jest ok).

Jeśli chodzi o najważniejsze parametry płyt jakie będą obrabiane to:
grubość = 10mm
Długość = <6mb

Jeżeli czegoś nie doprecyzowałem lub nie ująłem w poście a pomogłoby Wam dać mi odpowiednią informację proszę dać znać.

Obrazek



Tagi:

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”