Sinutrain problem pomocy

Oprogramowanie symulacyjne
Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#21

Post napisał: janale » 16 wrz 2012, 18:13

Witam,
Sinutrain jest oprogramowaniem symulacyjnym dla różnych sterowań SINUMERIK-a, produkowanych przez lata przez firmę SIEMENS. Przez lata zmieniał też on swoją funkcjonalność oraz zakres zastosowań w symulacji (była ona dość prymitywna). Mający do czynienia z SINUMERIK-iem lub do niego się przymierzający, chcą używać tego narzędzia w celu nauki lub do programowania i nie ma co ukrywać, mieli wiele kłopotów z jego poprzednimi wersjami. Wynikały one z dość karkołomnej konstrukcji samych programów (wiele uruchomionych procesów i kłopoty z focus-em) i dość dużych problemów z kompatybilnością z systemami operacyjnymi Windows. Błąd podczas uruchamiania SinuTrain-a pod Win 7 64-bit występował wtedy, gdy na komputerze było zainstalowane oprogramowanie Microsoft-a: Mircosoft Live Sign Assistant and Live Essentials. Aby instalacja była poprawna, należało te pakiety odinstalować. Błąd jest spowodowany przez zainstalowaną bibliotekę i nie mógł być rozwiązany. W komputerach zgodnych z 32-bitowymi systemami operacyjnymi (XP), błąd nie występował i Sinutrain chodził (chociaż też czasami były problemy z jego wewnętrzną bazą). W przypadku systemu Windows Vista, błędne działanie nowych wersji SinuTrain-a również nie zostało rozwiązane (stąd wielki nacisk producenta na wskazanie odpowiedniej wersji sytemu operacyjnego Windows).
Wszystkich nowych użytkowników Sinutrain-a zachęcam do korzystania z obecnie dostępnych dwóch programów. Pierwszy dla 810/828/840 - Sinutrain for SINUMERIK Operate 4.4 828D/840D sl Ed 2, drugi dla 802 - Sinutrain for SINUMERIK 808D on PC v.4.4 (Uwaga: to nie pomyłka, SIEMENS obecnie promuje 808D jako sterownik wchodzący w miejsce 802). Oba są dostępne na stronach SIEMENS-a. Są to programy nareszcie bardzo stabilne(!), chodzące bez problemów na Windows 7 i (ciekawostka) Windows 8. Pierwszy z sinutrain-ów ma Shop-y tokarkowy i frezarkowy, drugi jest następcą 802 (o wiele mniejsze możliwości). Kompatybilność z poprzednimi wersjami jest w części zachowana (programy z poprzednich wersji chodzą na nowych sinuntrain-ach, chociaż części cykli już nie ma). Po małej przeróbce większość programów można uruchomić na 828/840.
Pozdrawiam


Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

Tagi:


MarezoCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:34
Lokalizacja: Przemyśl

#22

Post napisał: MarezoCNC » 17 wrz 2012, 00:17

Jarodab, z folderu ../CNC ( jarodab )/01 SINUMERIK/SINUTRAIN

[ Dodano: 2012-09-17, 00:23 ]
To czyli nie kombinowac tylko postawic na osobnym kompie xp z serwis pack.1 i zainstalowac sinutrain-a i ma chodzic wszystko ok. A tak z ciekawosci, na win98 bedzie sinutrain chodził stabilnie czy raczej mozna sie spodziewac błedów?!

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#23

Post napisał: janale » 17 wrz 2012, 11:15

Witam,
Aby nie mieć kłopotów z instalacją SINUTRAIN-a w wersjach ja wyżej opisałem należy spełnić następujące wymagania:

Wymagania techniczne
Sprzęt komputerowy
Procesor 2 GHz lub szybszy
Min. 1 GB pamięci RAM
Napęd DVD-ROM
Pojemność płyty
Ok. 3 GB pełna instalacja
System operacyjny
Windows XP Professional (Service Pack 3)
MS Windows 7 Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise (32 - i 64-bitowa)
Ustawienia profilu użytkownika
W celu zainstalowania i uruchomienia SinuTrain, wymagane są uprawnienia administratora.

Co do zaszłości historycznych i poprzednich wersji programu czy systemu Windows należy dokładnie sprawdzić wymagania dla danego rodzaju oprogramowania.
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


MarezoCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2012, 22:34
Lokalizacja: Przemyśl

#24

Post napisał: MarezoCNC » 19 wrz 2012, 13:52

A własnie ze nie jest tak jak piszesz :mrgreen:
Na nowiutkim Xp.SP3 zainstalowałem Sinutrain-a (Sinutrain_V06_03_Edition_4_2008)i dalej pojawiały mi sie te same błedy, alerty ect.
Mam przygotowanego Xp.SP1 :idea: jak go wypale i zainstaluje to opisze co i jak działa.

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#25

Post napisał: janale » 19 wrz 2012, 16:08

Witam,
janale pisze:Wszystkich nowych użytkowników Sinutrain-a zachęcam do korzystania z obecnie dostępnych dwóch programów. Pierwszy dla 810/828/840 - Sinutrain for SINUMERIK Operate 4.4 828D/840D sl Ed 2, drugi dla 802 - Sinutrain for SINUMERIK 808D on PC v.4.4
janale pisze:Aby nie mieć kłopotów z instalacją SINUTRAIN-a w wersjach jak wyżej opisałem należy spełnić następujące wymagania:
janale pisze:Co do zaszłości historycznych i poprzednich wersji programu czy systemu Windows należy dokładnie sprawdzić wymagania dla danego rodzaju oprogramowania.
Proszę uważnie przeczytać treść cytowaną w poprzednich postach
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


rafglow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:10
Lokalizacja: Trójmiasto

#26

Post napisał: rafglow » 20 wrz 2012, 21:53

A jak wygląda sprawa z licencją?
Chciałbym go używać w firmie do pisania programów poza maszyną by później program przenieść na obrabiarkę, żeby to było w pełni legalne.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#27

Post napisał: janale » 20 wrz 2012, 23:31

Witam,
Licencja oczywiście jest do kupienia. W tej sprawie proszę się kontaktować z polskim oddziałem Siemensa w Warszawie.
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate


shelby68
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 03 lut 2013, 10:58
Lokalizacja: Karlino

#28

Post napisał: shelby68 » 03 lut 2013, 11:41

Witam po przeszukaniu forum. Postanowilem Napisac. Potrzebuje klucz licencyjny do sinutraina 6.v3 wersja 4 2008. Tylko zaznaczam ze potrzebny mi klucz do shopturna. Shopmill mnie nieratuje. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”