Symulator Frezarki

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
tom@szek94
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2011, 09:36
Lokalizacja: Tajne/Nie wiem

Symulator Frezarki

#1

Post napisał: tom@szek94 » 17 lis 2012, 13:48

Witam,
poszukuję symulatora do frezarki, aby się nauczyć programowania od podstaw, a nie tylko EdgeCamem :P. Najlepiej by było jakby był po polsku, ale angielski też przeboleje.
Pobrałem i zainstalowałem symulator z tej oto stronki ( http://www.cncsimulator.com/ ) ale po zainstalowaniu trzeba podać dane odnośnie licencji a ja nie wiem czy to jest darmowy program, może ktoś pobierał albo się orientuje o co chodzi?
Byłbym wdzieczny gdyby do tego symulatora dało się wrzucić własny postprocesor, będę mógł dzięki temu ćwiczyć cykle. Czekam na odpowiedzi i przepraszam jeśli nie napisałem w odpowiednim dziale.


Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują.

Tagi:


fjk
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:21
Lokalizacja: oktant

Re: Symulator Frezarki

#2

Post napisał: fjk » 18 lis 2012, 09:00

tom@szek94 pisze:... poszukuję symulatora do frezarki, aby się nauczyć
Rozumiem, że to chodzi o symulator frezarki ?
Masz jakieś konkretne potrzeby i wymagania?


Autor tematu
tom@szek94
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2011, 09:36
Lokalizacja: Tajne/Nie wiem

#3

Post napisał: tom@szek94 » 18 lis 2012, 09:57

* symulator frezarki, sorki za błąd,
hmmm chciałbym aby dało się do niego ,,wrzucić" własny postprocesor
Nie wiem czy do tego co przedstawiłem wcześniej da się wrzucić własny postprocesor, może ktoś ma ten symulator to się orientuje?
Ludziom przytrafia się to, co się przytrafia, a nie to, na co zasługują.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8102
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Symulator Frezarki

#4

Post napisał: tuxcnc » 18 lis 2012, 11:35

tom@szek94 pisze:Pobrałem i zainstalowałem symulator z tej oto stronki ( http://www.cncsimulator.com/ ) ale po zainstalowaniu trzeba podać dane odnośnie licencji a ja nie wiem czy to jest darmowy program, może ktoś pobierał albo się orientuje o co chodzi?
Wystarczy czytać :
The CncSimulator Pro is "Returnware". We will provide you with a simulator license for free as long as you keep coming back to our site once in a while, fair enough? When the program expires we will send you a "petrol code". It will let you use the CncSimulator Pro completely free of charge during another 60* days. After this period the only thing we ask you to do is to return to our site to reactivate your license for another 60* days and so on. For extended functionality, you can order a subscription of the paid version from our order page. The subscription takes away the need to “refill petrol” and brings full functionality of the software. It also includes all future updates.
Fajny program i nawet bardzo mi się podoba, niestety kompletnie bezużyteczny przy pracy z konkretną maszyną.
Pewne rzeczy robi po swojemu i efekt symulacji ma się nijak do wykonanej pracy na rzeczywistej frezarce.
Ale do pierwszych kroków polecam, bo ćwiczy wyobraźnię przestrzenną, a to przy programowaniu CNC jest podstawa.

O, nawet znalazłem odpowiednią informację w FAQ :
When I try to simulate a program for my machine with the controller X the simulation does not look correct or gives an error. Why?

As default the CncSimulator uses a standard ISO interpreter, this means that it only understand CncSimulator Standard ISO codes and not machine specific code.
.


mn860618
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2011, 14:28
Lokalizacja: Częstochowa

cnc simulator

#5

Post napisał: mn860618 » 12 lut 2013, 14:13

Witam mam problem z tym symulatorem, chcialem przecwiczyc symulacje przykladowo g02 g03 nie tylko na podstawie parametrow i,j,k bo jest wiecej funkcji programowania interpolacji kolowej. Progrmujac luk za pomoca adresu AR lub przez punkt posredni CIP wychodzi linia prosta, z tego co widac program nie rozpoznaje tych parametrow. Czy wie ktoś czy jest podobny program (darmowy) w miare mozliwosci zeby moc sobie pocwiczyc symulacje za pomoca wszystkich funkcji?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”