Program do zarządzania pracą na frezarce cnc

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
Kudlaty3055
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2009, 22:00
Lokalizacja: Poznań

Program do zarządzania pracą na frezarce cnc

#1

Post napisał: Kudlaty3055 » 21 paź 2009, 22:17

Witam wszystkich. Nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale jestem początkującym forumowiczem i spróbuje.
W pracy mam pod sobą centrum obróbkowe cnc z magazynem na 20 narzędzi i od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś programu, który pomoże mi zorganizować sobie pracę na tym centrum. Chodzi mi o to że na tej obrabiarce są wykonywane różne detale przy wykorzystaniu różnych narzędzi. Poszukuję takiego sprytnego programu, w którym wpisze wszystkie narzędzia jakie są potrzebne (jest ich więcej niż 20) i on mi pogrupuje wszystkie narzędzia, to znaczy dla jednego załadowania magazynu wykonam np: takie detale a dla innego załadowania (wszystkie inne narzędzia) wykonam inną grupę detali. I dodatkowo w G - kodzie dla określonej grupy programów pozamienia narzędzia (T...). Nawet nie wiem czy taki program istnieje ale jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedz.
Pozdrawiam wszystkich.



Tagi:

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#2

Post napisał: easy2002 » 21 paź 2009, 23:12

Witaj
A co za centrum z 20 narzędzi ?? :mrgreen:
I tylko jedna maszyna ??
Są takie programy ale czy to będzie się opłacało dla jednej maszyny :sad:
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
Kudlaty3055
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2009, 22:00
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Kudlaty3055 » 22 paź 2009, 21:37

Ta maszyna to AVIA VC 600 (wiem, że to nie jest jakaś super maszyna :) ). A mamy więcej maszyn cnc, ale chciałem się tylko zorientować czy są takie programy i zobaczyć jak one działają. Mimo wszystko proszę o podanie przykładowych programów, które będą miały takie działanie. Chciałbym z własnej ciekawości zobaczyć jak taki program działa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”