Potrzebuje programu

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

Autor tematu
Velto
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2014, 19:47
Lokalizacja: BDG

Potrzebuje programu

#1

Post napisał: Velto » 03 gru 2014, 19:56

Witam.

Zastanawiałem się w gdzie w sumie umieścić ten temat, ale dodałem go tutaj.

A więc do rzeczy. Potrzebuje programu na komputer, żeby nauczyć się pisać programowania na mazakach.
Uczę się w szkole, ale nie mamy takich rzeczy.
Tak więc poszukuje takiego programu, żeby móc się dokształcić w tym kierunku.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 04 gru 2014, 09:14

Na mazakach to chyba gibscam jest popularny. Jednak potrzebny jest postprocesor bez którego nie wykonasz programu na maszynie. Gibs ma w sobie wiele procesorów dostarczonych z programem, może któryś dopasujesz do maszyny.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Re: Potrzebuje programu

#3

Post napisał: kubus838 » 04 gru 2014, 09:47

Velto pisze: A więc do rzeczy. Potrzebuje programu na komputer, żeby nauczyć się pisać programowania na mazakach.
Uczę się w szkole, ale nie mamy takich rzeczy.
Tak więc poszukuje takiego programu, żeby móc się dokształcić w tym kierunku.
Witam
Więć poszukujesz programu typu CAD. W którym będziesz mógł projektować elementy/bryły jakie chcesz wyfrezować/wytoczyć. Do każdego CAD-a będziesz potrzebował dodatkowo oprogramowania CAM w którym ustalisz ścieżke narzędzia i wogóle cały proces obróbki, począwszy od wielkości materiału poprzez rodzaj narzędzia. Oprogramowanie CAD/CAM wystepuje w różnych postaciach: osobny program CAD i osobny CAM, program CAD z zakładką CAM. Ale, żeby "pisać programy" inaczej tworzyć pliki do obróbki typu txt lu nc potrzebny Ci jest tzw. postprocesor. Czyli podczas wybierania oprogramowania CAD/CAM musisz kierować się jego "bankiem" postrprocesorów a później jego interfejsem graficznym. Moge Ci podpowiedzieć, że Rhinoceros+Rhinocam ma taki postprocesor i jeszcze 149 innych. W linku poniżej możesz sobie poczytać na temat rodziny programów Rhino. Upzredzam od razu komentarze: nie jestem producentem tego oprogramowania ani dystrybutorem - ja poprostu go używam i szukałem CAD/CAM-ów w ten sam sposób na tym forum.


robert

http://forum.rhino3d.pl

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”