Chińskie rozwiertaki nastawne

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Chińskie rozwiertaki nastawne

#1

Post napisał: bear » 22 paź 2019, 01:36

Witam,

Panowie czy miał ktoś może z was do czynienia z chińskimi rozwiertakami nastawnymi chociażby firmy Yato czy Magma?
Muszę zakupić kilka rozwiertaków, głównie rozmiary od 30 wzwyż. Nowe dobrych firm kosztują krocie, używki polskie w granicach 250 zł w górę za rozmiar 45-55mm gdzie ich stan często jest nieznany a o zakupie ewentualnie nowych ostrzy można pomarzyć więc bez naocznych oględzin można się nadziać na niezłą mine. Są też wspomniane wcześniej nowe chińczyki które za rozmiar 44-55 mm życzą sobie około 200 zł więc bardzo kusząca cena.
Potrzebuje ich do wyprowadzenia otworów w ramionach koparki, ktoś je posiada lub nimi pracował? Opłaca się je kupić?




orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Chińskie rozwiertaki nastawne

#2

Post napisał: orion32 » 22 paź 2019, 19:08

Nie pracowałem chińskimi, ale jak chcesz taką robotę rozwiertakiem nastawnym robić, to przeklniesz dzień, wktórym na ten pomysł wpadłeś.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Chińskie rozwiertaki nastawne

#3

Post napisał: adam Fx » 22 paź 2019, 19:14

orion32 pisze:przeklniesz dzień, wktórym na ten pomysł wpadłeś
też mi się tak wydaje szczególnie ze zgniot umacnia i powierzchnia otworu zapewne będzie twarda dodatkowo jeśli otwór jest jajo to obawiam się że rozwiertak będzie pływał o ile ugryzie materiał.
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Chińskie rozwiertaki nastawne

#4

Post napisał: bear » 23 paź 2019, 08:42

orion32 pisze:
22 paź 2019, 19:08
Nie pracowałem chińskimi, ale jak chcesz taką robotę rozwiertakiem nastawnym robić, to przeklniesz dzień, wktórym na ten pomysł wpadłeś.
Zdaje sobie sprawę ze w tym wypadku najlepsza była by wytaczarka ale warunki jakie są takie są. Zrobiłem już 4 otwory w ramieniu rozbite o 0.4mm przey średnicy 45+ i dwa otwory w siłowniku rozbite o 0.3mm przy średnicy 55+ rozwiertakiem nastawnym przy tolerancji 0.02mm więc nie jest źle. Otwory robiłem około 2-2.5h także jak dla siebie... Robiłem to na pożyczonym rozwiertaku a wiadomo jak jest z pożyczkami.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Chińskie rozwiertaki nastawne

#5

Post napisał: piromarek » 23 paź 2019, 09:47

Panowie , a tak może trochę z innej strony zapytam przy okazji lamersko :-).

Jak jest idea , sens pracy z rozwiertakiem nastawnym ? Skoro otwór po nim ma wymiar jaki bądź ?

Jak mamy rozwiertak stały to wiemy w jakiej tolerancji wykona nam otwór.
Kupujemy, wykonujemy taki wałek/sworzeń i powinno pasować.

Rozwiertak nastawny rozumiem wyrównujemy /poprawiamy otwór i dopasowujemy/szlifujemy wałek do tego wymiaru ? Tak ?

Czy jak ? Sorry za laickie pytanie, ale nigdy nie pracowałem nastawnymi. W rękach miałem, ale nie korzystałem.


Autor tematu
bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Chińskie rozwiertaki nastawne

#6

Post napisał: bear » 23 paź 2019, 13:49

Rodzaj rozwiertaków nastawnych jest wiele od zdzieraka po wykańczak. O ile to możliwe lepiej i szybciej jest wyrównać otwór i dorobić większy sworzeń czy grubszą tulejkę. Takim rozwiertakiem możesz również chociazby uzyskać nietypowy wymiar. Zastosowanie ma szerokie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”