Strona 1 z 1
Frezowanie drzwi stalowych
: 07 paź 2018, 22:06
autor: meler
Witam, dotychczas zajmowaliśmy się obróbką drewna, jednak teraz nadszedł nowy temat - frezowanie drzwi stalowych.
Drzwi grubości 55 mm wypełnione styropianem, grubość blachy to ok 0,6 mm. Pytanie jakiego typu frezy najlepiej zastosować? Jak dobrać odpowiedni posuw i obroty. Dziękuje za pomoc
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 07 paź 2018, 22:33
autor: Petroholic
Grubość blachy 0.6mm to przepraszam co ty chcesz frezować? Wycinać elementy z płachty?
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 08 paź 2018, 06:42
autor: Majster70
Frezowanie cienkich blach jest kłopotliwe, stosuje się triki np łapania cienkiej blachy pomiędzy 2 grubsze itd. Ale taniej i prościej zmienić obrabiarkę np na laser. Do cienkich blach najlepiej na laser typy fiber jak masz dużo tych drzwi.
Rysujesz rozkrój tych drzwi, razem z wszelakimi otworkami itd, wysyłasz komuś z laserem plik typu dwg/dxf a on ci to potnie tanio, szybko i dokładnie. Jak chcesz cokolwiek na tym zarobić, to porzuć wszelkie myśli o frezowaniu.
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 08 paź 2018, 06:48
autor: meler
Niedoprecyzowalem, chodzi o "wycinanie" otworów na wylot, jednym przejazdem. Głównie chodzi nam o dobranie parametrów tak aby narzędzie się nie tepilo zbyt szybko.
Tak jak wspomniałem wycinanie będzie odbywać się w gotowym produkcie czyli drzwiach o grubości 55 mm.
Z moich informacji wynika, że wiele firm wykonuje takie operacje. Wcześniej wycinanie opierał się o zwykle wyż ynarki
Przykład można zobaczyć na filmie kimli, sam początek filmu
https://youtu.be/BZFbzzI7mho
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 08 paź 2018, 07:25
autor: WZÓR
meler pisze: ↑08 paź 2018, 06:48
Niedoprecyzowalem, chodzi o "wycinanie" otworów na wylot, jednym przejazdem. Głównie chodzi nam o dobranie parametrów tak aby narzędzie się nie tepilo zbyt szybko. ....
Parametry znajdziesz w katalogu ... , i zawsze można je zmniejszyć.
Mariusz.
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 15 paź 2018, 11:15
autor: typniepokorny86
Witam,
bardziej niż parametrami przejmował bym się tym jak to wyfrezować aby jakość powierzchni była znośna. Myślę, że warto się zastanowić nad frezami do kompozytów (bo w sumie te drzwi to też kompozyt), tak aby górna i dolna blacha była dociskana do środka drzwi, tak żeby w jakimś stopniu zapobiec szarpaniu blachy i rozwarstwianiu się drzwi. Problem w tym, że taki frez będzie ściągał wszystkie wióry do środka, także średnio może się nadawać do puszczania go z pełny materiał. Chociaż przy np 2 ostrzach... Parametry i zużycie narzędzi to już wyjdzie na maszynie.

Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 20 lip 2022, 17:44
autor: Buka
Mam ten sam problem, od dłuższego czasu nie mogę dobrać odpowiedniego narzędzia do wwiercenia się i wycięcia okienek w drzwiach.
blacha 0,6mm + ok. 60mm do 80mm pianki + znowu blacha 0,6mm.

Czy ktoś już znalazł jakieś fenomenalne rozwiązanie ?
Re: Frezowanie drzwi stalowych
: 20 lip 2022, 22:40
autor: mike217
Woda i na wylot i ładnie
