Jaka piła do cięcia profili aluminiowych pod kątem 45* ?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kacpik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:14
Lokalizacja: Radom

Jaka piła do cięcia profili aluminiowych pod kątem 45* ?

#1

Post napisał: kacpik » 13 lut 2011, 16:13

Witam,
szukam piły do cięcia profili aluminiowych i proszę o podpowiedź - JAKĄ KUPIĆ?
Mam ciąć profile aluminiowe przeznaczone do mebli pod kątem 45* i skręcać je w ramki na szyby.
Ważne żeby cięcie było na dokładny wymiar i kąt 45* oraz żeby profil przy cięciu nie został uszkodzony.

Interesuje mnie jeszcze pomiar który pozwoli szybko i dokładnie uciąć profile na wymiar

Proszę o informacje i pozdrawiam [email protected]

Ps. Wstępnie myślałem o UKOŚNICY/UKOSOWARCE Matabo KGS z tarczą 254mm do aluminium 80-100 zębów.



Tagi:


adrianmaly
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 10 lut 2011, 16:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: adrianmaly » 15 lut 2011, 22:12

w zupełności wystarczy :wink: miałem już do czynienia z profilami do mebli i wiem ile kłopotu stwarzają i że o ręcznym cięciu nie mam mowy :razz: szkoda czasu i nerwów a i tak nie idzie uzyskać45 stopni ... taka piłka jak ta Matabo KGS na pewno się nada zwłaszcza że to tylko alu i na pewno nie za grube :wink: pozdrawiam
...


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7544
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#3

Post napisał: IMPULS3 » 15 lut 2011, 22:41

Także poparl bym ukośnice bo chyba najszybciej tnie - gorzej że robi przy tym dużo chalasu. :???:


Autor tematu
kacpik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:14
Lokalizacja: Radom

#4

Post napisał: kacpik » 16 lut 2011, 20:42

Hałas mi nie przeszkadza.
Zależy mi na szybkim i dokładnym ustawieniu długosci i ładnym i dokładnym cięciu.
Nie wiem też jak i czym zrobić otwory pod zawiasy - może ktoś wie? (chodzi o ramki aluminiowe do mebli kuchennych)

pozdr


kszumek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 383
Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:08
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: kszumek » 19 lut 2011, 19:40

Witam
Wiem o co pytasz tylko nie jestem pewien na 100 %
ale chyba są frezowane przy specjalnym przymiarze
pozdrawiam

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#6

Post napisał: ALZ » 19 lut 2011, 22:23

Najważniejsza w tym wszystkim jest piła tarczowa i środek smarny. Najlepsza tarcza z jaką miałem do czynienia to tarcza do alu firmy Elu która wraz z firmowym łojem dawała super czyste cięcia.


Frezator
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2018, 10:44

Re: Jaka piła do cięcia profili aluminiowych pod kątem 45* ?

#7

Post napisał: Frezator » 31 lip 2018, 09:26

Odgrzeję temat - czy ktoś ma wiedzę na temat pił do cięcia pod kątem 45 stopni, ale o bardziej przemysłowej wydajności?
Zależy mi na perfekcyjnej jakości cięcia, cienkich profili lakierowanych.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jaka piła do cięcia profili aluminiowych pod kątem 45* ?

#8

Post napisał: Petroholic » 31 lip 2018, 09:51

A co masz na myśli mówiąc "przemysłowa wydajność"... Szybkości cięcia ukośnicy raczej nie pobijesz. Co najwyżej możesz przerobić ukośnicę na pracę automatyczną to będzie szybciej niż ręczne podawanie elementu i zaciskanie...

Znajomy ma zrobione coś takiego do cięcia profili okiennych. Ukośnica ze sprzężonym siłownikiem pneumatycznym do podnoszenia i opadem grawitacyjnym i do tego imadło pneumatyczne. Wszystko ładuje człowiek i obsługuje jednym pedałem.

Cykl:

- wciśnięcie pedału = podnosi się ukośnica i po osiągnięciu zadanej wysokości otwierają się szczęki imadła
- włożenie materiału do zderzaka
- wciśnięcie dwóch oddalonych od siebie przycisków tylko po to, żeby było wiadomo, że operator ma ręce z dala od piły (BHP 2.0)
- puszczenie pedału = zamykają się szczęki, startuje piła i po zamknięciu opada ukośnica, a po opadnięciu na zero wyłącza się piła

Od biedy na prostym PLC można by to zrobić całkiem z automatu jeśli masz miejsce na podajnik materiału...


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka piła do cięcia profili aluminiowych pod kątem 45* ?

#9

Post napisał: upadły_mnich » 13 sie 2018, 22:04

Dokładnie j.w. Przemysłowe znaczy w tym wypadku szybkie. Z jednym się nie zgodzę lub powiedzmy skoryguje Petroholica. Ręczne podnoszenie i opuszczanie piły jest szybsze. Omijamy po prostu "puste przebiegi". Na pewno dociski pneumatyczne, na pewno zderzak, chłodzenie i łatwe i szybkie ustawianie kątów z zapadka na 45st. Ramkę czyli de facto 8 cięć kątowych z jednej sztangi robi się bez problemu w mniej niż 5 min z profilu ramkowego a kwadratowa ramkę może 2 minuty. Kwestia jak zwykle co to dla Ciebie znaczy przemysłowe cięcie bo u siebie w firmie tnę na ukosuwce Metabo za 500 zł i to jest chyba najniższa cena jak chce się mieć jakąś minimalna jakość.
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”