Metoda obróbki zgrubnej- plunge

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Bit3ls
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 10 mar 2015, 17:02
Lokalizacja: Krosno

Metoda obróbki zgrubnej- plunge

#1

Post napisał: Bit3ls » 19 paź 2017, 07:48

Witam.

Poszukuje informacji o metodzie o obróbki zgrubnej zwanej Plunge lub Plunging. Bardzo prosił bym znawców tematu o jakiś odnośnik. Interesuje mnie jak wiele możemy zyskać w niektórych przypadkach zastępując konwencjonalne strategie właśnie tą.

Pozdrawiam i zapraszam do wymiany doświadczeń. Ja dopiero chciałbym zacząć korzystać z tej metody.


fdk

Tagi:



Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1253
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 20 paź 2017, 07:25

Zastępując tradycyjną obróbkę nic nie zyskujemy. Bo zysku na czasie dla mnie nie ma. Założenia zdaje się były takie, że umożliwi to obróbkę głębokich kieszeni, tzn tych głębszych poziomów których nie da się ekonomicznie frezować (względem EDM). A obróbką typu plunge można ze względu na rozkład sił przy frezowaniu - większość wzdłuż osi Z (osi freza).
Problemy - nie za dużo softu wspierającego, ostatnio obróbka pojawiła się w NX-ie Siemensa, nie wiem jak w innych Camach, nie za dużo narzędzi, oraz udoskonalenie konkurencyjnych narzędzi do pracy z małą warstwą i dużym posuwie które przy okazji również mogą pracować w miarę wydajnie na b, dużych wysięgach dzięki temu, że efekt ten uzyskano ze względu na zarys płytki (krawędzi skrawającej). Tutaj również wypadkowa sił skrawania jest w miarę równoległa do osi freza. Dzięki temu frezy (głowiczki) jak ten podlinkowany bardzo dobrze pracują również przy niezbyt sztywnych układach, czyli przy okazji nadają się do pracy na mniej sztywnych obrabiarkach które zapewniają jednak odpowiednie parametry pracy - minimalny moment przy wymaganych obrotach i moc.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#4

Post napisał: RomanJ4 » 20 paź 2017, 10:44

pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11546
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 23 paź 2017, 14:30

Tu ma kolega przykłady obróbki "plunge" (nie wszystkie, np 4:30, itd..)

[youtube][/youtube]
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”