Kilka pytań - naddatki na obróbkę, pasowanie.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Majklu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:36
Lokalizacja: małopolskie

Kilka pytań - naddatki na obróbkę, pasowanie.

#1

Post napisał: Majklu » 20 lip 2017, 18:17

Cześć.
Mam pytanie odnośnie naddatków na obróbkę. Potrzebuję wykonac mocowanie w kształcie kątownika , pasowane na zamek. Mocowanie ma mieć długość 500mm i wpasować się w rowek o głębokości 12 mm, znajdujący się w tarczy. Wcześniej do mocowania ma być przyspawany otworowo profil 100x100x6( jak na rysunku - nie widać otworów , ale mam nadzieję , że się połapiecie). Po przyspawaniu profilu element idzie na obróbkę i mamy uzyskać wartości jakie dałem na rysunku. Teraz nasuwa mi się pytanie : Czy taki element wykonam z kształtownika 120x120x15 , czy potrzebna będzie mi gruba blacha i usunięcie sporego naddatku materiału. Nie siedzę w branży obróbkowej i stąd takie pytania. Zastanawia mnie jak bardzo 4 spoiny otwotowe zdeformują mi element i jakie minimalne powinienem narzucić naddatki przed spawaniem.
Druga sprawa jakiego rzędu powinienem dać pasowanie w zamku, by można było w miarę sprawnie zamontować element. Czy dla wymiaru 112 pasowanie rzędu H10/h10 będzie dobre ? Nie chcę narzucać jakichś niewyobrażanlych tolerancji dla spawanego elemntu.
Załączniki
pytanie 1.png



Tagi:

Wróć do „Obróbka metali”