wiercenie fi 20

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiercenie fi 20

#31

Post napisał: CFA » 04 lip 2017, 06:39

MaciejDlugosz pisze:
CFA pisze:Nie uwierzę, że może być jakieś tanie wiertło ze zwykłej stali
Wychyl nosa:
Nie mam pewności czy to wiertło było :-)
No ale skoro nawet na obrazku nie wstydzą się napisać, że zwykła stal, to znaczy że tak jest.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przy dużych gabarytach (niskie obroty) można było trafić
coś ze zwykłej stali, ale teraz przy tej dostępności HSS i możliwości obróbki? Trudno mi to zrozumieć.



Tagi:


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiercenie fi 20

#32

Post napisał: Armstec » 04 lip 2017, 16:46

CFA pisze: można było trafić
coś ze zwykłej stali, ale teraz przy tej dostępności HSS i możliwości obróbki? Trudno mi to zrozumieć.
No co ty ? Teraz porządne narzędzia się szuka na giełdzie staroci . Wiekszosc marek co kiedyś oferowała porządne narzędzia dzis oferują gówno wyprodukowane w Chinach. Sklepy zalane są chinskim gównem lub gównem na chińskich podzespołach lub z chinskich surowców coraz cięzej jest dostać coś normalnego od A-Z wykonane na zachodzie. Cofamy się


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiercenie fi 20

#33

Post napisał: CFA » 04 lip 2017, 17:34

Armstec pisze:
CFA pisze: można było trafić
coś ze zwykłej stali, ale teraz przy tej dostępności HSS i możliwości obróbki? Trudno mi to zrozumieć.
No co ty ? Teraz porządne narzędzia się szuka na giełdzie staroci . Wiekszosc marek co kiedyś oferowała porządne narzędzia dzis oferują gówno wyprodukowane w Chinach. Sklepy zalane są chinskim gównem lub gównem na chińskich podzespołach lub z chinskich surowców coraz cięzej jest dostać coś normalnego od A-Z wykonane na zachodzie. Cofamy się
Szczerze mówiąc nawet po chińskiej masówce nie spodziewałbym się, że można obecnie robić wiertła z innej stali niż szybkotnąca (oczywiście chodzi o tę dolną granicę materiału). Prędzej trafisz coś słabego w baaaaardzo starych zapasach.
PS
Jak się kupuje "po taniości" to trudno się spodziewać czegoś innego niż chiński chłam.


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: wiercenie fi 20

#34

Post napisał: Armstec » 04 lip 2017, 19:18

CFA pisze:Nie uwierzę, że może być jakieś tanie wiertło ze zwykłej stali
Moge ci wysłac , wyprobujesz - wiercą zza rogu

(zostawiłem sobie na pamiątke, przypomina mi własnie by nie kupowac narzedzi po taniosci albo z castoramy)
Załączniki
wiertlo.jpg


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#35

Post napisał: InzSpawalnik » 04 lip 2017, 20:26

Zalew dziadostwa - zgoda.
"Dobre tylko sprzed roku 1900" - bzdura jakich dawno nie slyszalem.

A teraz do rzeczy:

Tu jest link do producenta wiertel - ja nie widzialem lepszych. Szczegolnie polecam typu HSS-E ( oczywiscie linia PHANTOM ). Cena... troche drozsze niz konkurencja, jakosc ... poziom MONT EVEREST.

https://www.phantom.eu/en-us/hss-and-hss-e-drills/


tirek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 71
Rejestracja: 19 wrz 2016, 16:35
Lokalizacja: Koszalin

#36

Post napisał: tirek » 04 lip 2017, 20:33

W komplecie z wiertarką dostałem wiertło, które po zagłębieniu w materiale, jak dostało oporu "rozwinęło się" i "zwinęło" w drugą stronę.
Musiałem mieć głupią minę jak to zobaczyłem. :shock:
HSS to raczej nie było. :mrgreen:


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#37

Post napisał: CFA » 04 lip 2017, 21:25

InzSpawalnik pisze:A teraz do rzeczy:
Tu jest link do producenta wiertel - ja nie widzialem lepszych.
A Ty masz jakąś prowizję od sprzedaży tego? Co jakiś wątek o wierceniu, to Ty tylko polecasz właśnie te wiertła, no i koniecznie kobaltowe :-)
A to jakaś tam średnia półka, jest pewnie tyle samo lepszych i gorszych.


Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#38

Post napisał: Armstec » 05 lip 2017, 00:22

InzSpawalnik pisze: A teraz do rzeczy:

Tu jest link do producenta wiertel - ja nie widzialem lepszych. Szczególnie polecam typu HSS-E
No to do rzeczy... Pracujesz w tej firmie że w każdym temacie reklamujesz te fantomy? O Jakich konkretnie egzemplarzach mówisz i co nimi wykonałeś?
W czym dokładnie niby są lepsze od innych dobrych wierteł , czym niby się różnią od innych z jakimi modelami innych marek je porównujesz?
"Najlepsze jakie widziałem": To o czym niby świadczy? można wnioskować po prostu że nie widziałes jeszcze prawie nic poza tymi fantomami albo wcześniej widziałeś tylko zwykłe tanie HSS skoro taki zachwyt.
Przykładowo te fantomy HSS-E sprawdziłem ceny Fi 6mm są po 8zł , Fi 10mm po 28 zł to ma być drożej od konkurencji za wiertło kobaltowe?... to co to za konkurencje masz na myśli ?
Nie zgrywaj jakiegoś doradce narzędzi bo temacie już dawno wiemy znawcą ogólnie nie jesteś

Jest na pęczki firm które mają co najmniej równie dobre wyroby i lepsze z HSSE.
jakieś fantomy niczym sie nie wyróżniają bo niby czym ten sam szlif ten sam materiał czyli zwykły HSS-E wersja zwykla, Niektórzy producenci maja HSSE-PM jeszcze klasa wyżej.. pewnie dopiero bedziesz szukał w necie co to takiego

Np. mam różne pojedyncze wiertła HSS-E lepszych serii różnych firm silmax,irwin,Milwaukee,guhring, YG1 i inne i wszystkie egzemplarze są bardzo dobre (nawet kilka mam HSSE-PM) o żadnych nie powiedział bym że są najlepsze każde jest warte polecenia, bo wszystkie pracują rewelacyjnie i niesamowicie wytrzymałe jak na hsse i w obrębie swojej klasy są blisko granicy max możliwości dla materiału cudów nie będzie, po co bajki opowiadać no chyba że dla reklamy

PS. Skoro lepszych nie widziałeś to zobacz filmik masz przedsmak tego co jest jeszcze do zobaczenia. przy dzisiejszej technologii materiałów te fantomy z hss są co najwyżej przeciętne i nie ma czym sie zachwycać

fi 6,8mm żeliwo wiercą.

[youtube][/youtube]


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#39

Post napisał: InzSpawalnik » 05 lip 2017, 23:16

CFA : polecam bo sprawdzilem te wlasnie i bylem bardzo z nich zadowolony, coz prowizji nie mam :) cale zycie jak wolantariusz
ARMSTEC : w imieniu kolegi chyba bede musial Ci podziekowac, bo przynajmniej wypisales teraz pare konkretnych informacji ktore moga mu sie przydac. Odnosnie tych cen - nie mam pojecia czy sa drozsze czy tansze od innych "wiertel z najwyzszej polki". Nie siedze w tym. Wiem ze jak pierwszy raz dostalem wiertlo z tej firmy duzej srednicy ( ciezkie ) to bylo tak ostre na krawedziach ze praktycznie przecial sobie skore na dloni jak je wzialem bez rekawiczki.

I na koniec, informacja dla was obu:
Nie musze miec doswiadczenia ani z wszystkimi innymi producentami wiertel ani pracowac w firmie produkujacej te czy tamte wiertla zeby dzielic sie moimi doswiadczeniami w tym zakresie. I po pracy z tymi wlasnie wiertlami stwierdzam ze sa bardzo wysokiej jakosci.
Dla twojej ciekawosci Armstec: uzywalem kobaltowych do wiercenia w czarnej stali bo mozna podniesc o te pare procent parametry wiercenia bez obawy o utrate twardosci ( szybkie stepienie ). Swoja droga armstec: jak nie probowales tego czy owego produktu ( bo mowisz ze nigdy go nie uzyles ) to jak mozesz napisac ze "nie jest lepszy" ? Przeciez nie wiesz


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 13
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#40

Post napisał: CFA » 05 lip 2017, 23:36

InzSpawalnik pisze:Wiem ze jak pierwszy raz dostalem wiertlo z tej firmy duzej srednicy ( ciezkie ) to bylo tak ostre na krawedziach ze praktycznie przecial sobie skore na dloni jak je wzialem bez rekawiczki.
To akurat że było ostre jak brzytwa (już Ci chyba to kiedyś pisałem) to źle świadczy o producencie. Takie krawędzie świadczą, że producent ma fajne szlifierki i zajeb...technologuę, ale nie bardzo wie jak zrobić dobre i trwałe ostrze :-)
InzSpawalnik pisze: I na koniec, informacja dla was obu:
Nie musze miec doswiadczenia ani z wszystkimi innymi producentami wiertel ani pracowac w firmie produkujacej te czy tamte wiertla zeby dzielic sie moimi doswiadczeniami w tym zakresie. I po pracy z tymi wlasnie wiertlami stwierdzam ze sa bardzo wysokiej jakosci.
Dla twojej ciekawosci Armstec: uzywalem kobaltowych do wiercenia w czarnej stali bo mozna podniesc o te pare procent parametry wiercenia bez obawy o utrate twardosci ( szybkie stepienie ).
Piszesz tak jakby takie własciwości miało tylko wiertło kobaltowe tylko tej firmy a przecież
jest to cecha powszechna prawie kązdego wiertła kobaltowego. Spróbuj wierteł kobaltowych innych firm i wtedy będziesz musiał o wszystkich tu napisać?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”